Ako používať epoxidovú živicu East Coast

Aplikácie

Túto všestrannú epoxidovú živicu môžete použiť na rôzne projekty, ale odporúča sa najmä na stoly a barové pulty - na čokoľvek, čo potrebuje vyniknúť a byť v dome pútavým prvkom.

Epoxidová živica na stolové dosky

Použitie

Špeciálne vytvorená na utesnenie kuchynských dosiek, stolov alebo akýchkoľvek kusov, ktoré budú vystavené veľkému mechanickému používaniu. Vhodná aj na utesnenie predmetov pred použitím v nálevoch epoxidovej živice.

Ako používať East Coast Resin

Ako vždy, pri práci s akoukoľvek epoxidovou živicou sa uistite, že je váš pracovný priestor dobre vetraný. Používajte nitrilové rukavice, aby ste si chránili pokožku pred chemikáliami, a tiež je dobré nosiť ochranné okuliare na ochranu pred prípadným postriekaním. Zakryte svoje pracovisko nejakým plastom alebo novinami a uistite sa, že podklad pre váš projekt je bez prachu, nečistôt a akýchkoľvek mastných alebo olejových látok. Majte po ruke aj všetky potrebné nástroje, aby ste nemuseli nič hľadať po tom, čo ste už epoxid namiešali.

Epoxidovú živicu zmiešajte v nádobe, ktorá má o niečo väčší objem, ako je celkový objem vašej živice a tvrdidla. To vám poskytne určitý priestor na prácu pri miešaní oboch zložiek. Priamy pomer miešania 1:1 je tiež veľkou výhodou tejto značky živice. Odporúča sa tiež, aby ste najprv naliali tekutejšie tvrdidlo a až potom živicu.

East Coast Resin review

Ak to urobíte v tomto poradí, zaistíte správne premiešanie oboch zložiek. Zmes niekoľko minút dobre miešajte a nezabudnite počas miešania oškrabať steny nádoby. Ak by sa neskôr do vášho projektu dostala nejaká nepremiešaná živica alebo tužidlo, mohlo by to spôsobiť problémy s tvrdnutím a viesť k lepivým miestam. Teraz ste pripravení vložiť epoxidovú živicu do projektu.

Pracovný čas 30-35 minút znamená, že máte čas, počas ktorého môžete epoxid formovať alebo vyhladiť, prípadne sa uistiť, že boli vyplnené všetky dutiny, ktoré bolo potrebné. Ďalšou radou pri nalievaní epoxidu je neškrabať boky nádoby, v ktorej ho držíte, pretože menšie množstvo prilepené na bokoch už mohlo začať tvrdnúť, a to môže neskôr ešte viac spôsobiť problémy s vytvrdzovaním.

Veľkým plusom je, že môžete naliať niekoľko vrstiev East Coast Epoxy na seba bez toho, aby ste museli jednotlivé vrstvy medzi nimi brúsiť, ak ho necháte vytvrdnúť len približne 4 hodiny pre každú vrstvu. V prípade, že ste ho nechali úplne vytvrdnúť, budete ho musieť ešte prebrúsiť brúsnym papierom s jemnejšou zrnitosťou, aby sa ďalšia vrstva správne spojila.

East Coast Resin

Pomocou horáka bez námahy vypustite všetky vzduchové bubliny, ktoré sa mohli vytvoriť - buď počas miešania, alebo vo fáze liatia. Ak je to možné, použite gumovú kefu alebo stierku na manipuláciu so živicou po naliatí, aby ste ju rozotreli do oblastí, ktoré ňou chcete pokryť.

Dávajte však pozor, aby ste štetcom neotierali príliš veľa alebo agresívne, pretože potom môžete do epoxidu vniesť viac vzduchových bublín. Na vypustenie vzduchových bublín môžete použiť aj fény a teplovzdušné pištole, ale majte na pamäti, že môžu do vášho projektu vniesť prach, pretože pohybujú vzduchom.

Odporúča sa, aby ste liali vrstvy maximálne do hrúbky 0,32 cm , pretože vrstvy hrubšie ako táto hrúbka by mohli vytvárať nadmerné teplo a spôsobovať problémy pri vytvrdzovaní. To sa môže prejaviť zakalením epoxidu alebo dokonca poškodením predmetov vložených do projektu. Ak potrebujete hrubšie vrstvy, najmä pre stoly a podobne, je pomerne jednoduché jednoducho pridať hrúbku v po sebe nasledujúcich vrstvách.

Buďte kreatívni: použite ho ako lepidlo, na osadenie predmetov alebo aj na retušovanie lode

Túto epoxidovú značku možno použiť aj ako lepidlo. Ak chcete napríklad pridať kamene do vodného prvku alebo obložiť zrkadlo mušľami a podobne, môžete tak ľahko urobiť. Stačí, ak po nanesení epoxidu na miesta, kam chcete tieto predmety pridať, umiestnite ich a epoxid jednoducho necháte úplne vytvrdnúť. Jednoduché ako facka!

Osadenie menších predmetov a častíc, ako sú trblietky, piliny a podobne, je jednoduché. Predtým, ako do projektu nalejete epoxidovú živicu, vmiešajte ich do zmesi živice. Potom ju nalejte ako zvyčajne. Všimnite si však, že ťažšie predmety budú mať tendenciu klesať na dno.

východné pobrežie epoxidová

V rámci väčších projektov, ako sú epoxidové riečne stoly alebo živicové konferenčné stolíky, môžete celkom jednoducho pridať predmety, ktoré sa do živice zapustia. Mušle, menšie kúsky dreva, dokonca aj obrázky, to všetko sú nápady na kúsky, ktoré môžete pridať do svojho projektu. Uistite sa však, že ste pred pridaním najprv utesnili všetky porézne povrchy. To sa týka napríklad predmetov z dreva, betónu, niektorých mušlí a podobne. Zabránite tak tomu, aby sa do vášho diela dostali ďalšie vzduchové bubliny.

Ak chcete mať vo svojich epoxidových stoloch zavesené väčšie predmety, ako sú mušle, kamienky alebo kúsky dreva, môžete najprv naliať priehľadnú vrstvu, ktorá vytvorí základ. Tesne pred pridaním druhej vrstvy môžete tieto predmety položiť na polotvrdú vrstvu. Keďže prvá vrstva už začala vytvrdzovať, ťažšie predmety neklesnú na dno a po dokončení vylievania stola budú visieť v živici.

Máte na lodi nejaké miesta, ktoré potrebujete upraviť? Žiadny problém! Výrobky East Coast Resin sú dostatočne odolné na použitie na miestach, ktoré strávia dlhý čas pod vodou - dokonca aj pod morskou vodou. Len sa uistite, že dôkladne dodržiavate pokyny, ktoré sú súčasťou nákupu.

Jednu vec však s epoxidovou živicou East Coast Resin nemôžete robiť, a to striekanie na väčšie plochy. Po zmiešaní bude zmes živice a epoxidu príliš hustá a v okamihu vám upchá fľašu so sprejom. V tomto prípade by bolo lepšie epoxidovú živicu rozotrieť na projekt a pomocou valčeka ju vyhladiť.

Tip: Dávajte pozor, aby ste ho nerozotreli príliš riedko, pretože to môže ovplyvniť jeho schopnosť správne vytvrdnúť. Pri používaní valčeka alebo štetca nezabudnite, aby ste nepoužívali také, ktoré majú prírodné štetiny alebo vlnu, pretože tie sa môžu uvoľniť (najmä pri vyššej viskozite epoxidovej živice) a zapichnúť sa do vášho epoxidového nálevu. V tomto prípade použite radšej penový valček alebo štetec.

Starostlivosť o vytvrdnutú živicu

Starostlivosť o vytvrdnuté živicové výrobky je pomerne jednoduchá, ale je potrebné pamätať na niekoľko vecí. Hoci je odolná voči vode a poškriabaniu, používanie silných chemických čistiacich prostriedkov bude mať na epoxidovú živicu negatívny vplyv. Mohlo by to spôsobiť, že epoxidová živica v miestach zmäkne, čo sa môže ťažko opraviť.

Akékoľvek rozliate tekutiny alebo neporiadok nepreniknú do epoxidu. Na vyčistenie teda bude viac než postačovať bežný čistiaci alebo saponátový prostriedok pre domácnosť zmiešaný s trochou vody.

Je živica East Coast bezpečná pre potraviny?

Epoxidové živice East Coast sa považujú za bezpečné pre potraviny, takže sú ideálne na použitie na dosky na krájanie a kuchynské dosky - v podstate na akýkoľvek povrch, ktorý by mohol prísť do kontaktu s potravinami alebo nápojmi. To znamená, že ich môžete použiť aj na zdobenie šálok a pohárov.

Znamená to, že z úplne vytvrdnutej živice neuniknú žiadne voľné chemické látky, ktoré by mohli kontaminovať vaše potraviny. Taktiež nezmení chuť ani štruktúru vašich potravín. Len ďalšie pierko v klobúku jej všestrannosti!

živice z východného pobrežia

Zhrnutie

Veríme, že naša podrobná recenzia epoxidovej hmoty East Coast vám poskytla prehľad o týchto mimoriadne všestranných výrobkoch. Spätná väzba od predchádzajúcich používateľov bola veľmi pozitívna a mnohí sa vyjadrili k tomu, ako málo bubliniek vzniká počas fázy miešania a liatia. Dokonca aj tie, ktoré boli vyrobené, sa dali pomerne ľahko vystriehnuť baterkou.

Mnohí umelci však poznamenali, že vám veľmi pomôže, ak si pozorne prečítate priložený návod a budete ho dodržiavať. Vzhľadom na to je to stále veľmi kvalitný výrobok vhodný pre začiatočníkov, vďaka ktorému budete mať projekty z epoxidovej živice, na ktoré môžete byť hrdí.


avatar
Redaktor

S epoxidom pracujem už viac ako 15 rokov.