Súpravy na epoxidové podlahy v garáži - najlepšia voľba pre vaše podlahy v garáži

Epoxidové nátery na podlahy garáží sú neuveriteľne pohodlné. Tento typ podlahy je vysoko odolný pre vašu rušnú garáž. Najlepšia epoxidová podlaha v garáži dokáže odolať horúcim pneumatikám z áut, olejovým škvrnám, chemikáliám, poškriabaniu a intenzívnemu používaniu. Epoxidové podlahy sa ľahko čistia, vyžadujú úplne minimálnu údržbu a vyzerajú úžasne! Ak máte záujem o vylepšenie svojej garáže, potom je použitie súpravy epoxidovej podlahy do garáže jednoduchým riešením. Preskúmajme nižšie uvedené najlepšie možnosti epoxidovej podlahy v garáži, aby sme lepšie pochopili tento úžasný typ podlahového náteru.

Pochopenie epoxidovej podlahy v garáži

Epoxidová živica je univerzálna látka, ktorú možno použiť v širokej škále situácií. Jedným z čoraz obľúbenejších projektov pre epoxidové látky je náter podlahy. Nátery garážových podláh s týmto materiálom sa dajú ľahko aplikovať sami doma. Dobre držia a ponúkajú praktické riešenie pre podlahy v garáži.

Tento typ podlahovej krytiny sa dodáva v niekoľkých rôznych formách. Hlavným hľadiskom je vybrať si medzi epoxidovým náterom podlahy garáže alebo epoxidovými farbami na podlahu garáže. Obe ponúkajú jedinečné výhody a povrchové úpravy. Každú z nich budeme ďalej skúmať trochu podrobnejšie.

garážová epoxidová súprava

Epoxidový náter podlahy garáže

Ak si vyberiete typickú súpravu na epoxidovú podlahu v garáži, podlahu natriete čírou epoxidovou živicou. Ide o súpravu, ktorá sa dodáva v dvoch zložkách, ktoré je potrebné zmiešať dohromady, aby sa vytvoril číry, silný epoxid. Tento typ epoxidu je neuveriteľne pevný a je navrhnutý tak, aby podlahám poskytol hladký povrch s nízkymi nárokmi na údržbu.

Existujú rôzne typy epoxidových živíc. Keď sa vydáte touto cestou, uistite sa, že ste si vybrali špeciálne navrhnutú súpravu na epoxidové podlahy do garáže. Táto možnosť bola vyrobená tak, aby odolala nárazom garážových podláh. Epoxidová hmota dokáže dobre priľnúť k väčšine povrchov a môže sa nanášať priamo na betón alebo na natreté povrchy. Aplikácia tejto možnosti trvá o niečo dlhšie, ale ponúka tvrdší a dlhotrvajúci bezfarebný epoxidový povrch.

Epoxidové farby na podlahy garáží

Ďalšou obľúbenou možnosťou náteru garážových podláh je ich natieranie epoxidovou podlahovou farbou. Epoxidové farby na podlahy v garáži sú špeciálne navrhnuté na účely natierania podláh, ktoré čelia silnej pešej prevádzke a opotrebovaniu. Ide o špeciálny typ akrylátovej latexovej farby, ktorá je obohatená o epoxid. Farba sa dodáva ako jednozložková, takže nie je potrebné žiadne miešanie ani príprava. Po nanesení epoxidová živica vylepšuje náter o odolnejšie vlastnosti.

Epoxidové farby na podlahy garáží sa ľahšie aplikujú a ponúkajú tenšiu vrstvu úplného farebného pokrytia. Tam, kde sú nátery z epoxidovej živice číre, poskytujú vzhľad lesklej farebnej farby. Epoxidové farby na podlahy garáží sú tiež navrhnuté tak, aby odolali horúcim pneumatikám automobilov, vode, rozliatemu oleju a chemikáliám, poškriabaniu, ťažkým predmetom atď. Hoci ide o oveľa odolnejšiu možnosť ako bežná farba pre domácnosť, stále nie je taká odolná ako tradičná dvojzložková epoxidová farba.

Môžete tiež použiť epoxidovú farbu aj bezfarebný epoxidový náter spolu pre maximálne odolný náter podlahy garáže.

náter podlahy garáže

Výhody používania najlepšej epoxidovej podlahy v garáži

Prečo si teda vybrať epoxidový náter na podlahy v garáži? Táto látka ponúka garážam mnoho výhod, a preto je takou obľúbenou voľbou materiálu na použitie. Nižšie sme uviedli niektoré z hlavných výhod používania najlepšej epoxidovej podlahy do garáže:

 • Epoxid ponúka odolnosť proti rozliatiu vody, chemikálií a oleja
 • Epoxidové podlahové nátery sú neuveriteľne odolné
 • Najlepšia epoxidová podlaha v garáži je navrhnutá tak, aby odolala akémukoľvek vyzdvihnutiu horúcej pneumatiky
 • Epoxidové podlahové nátery sú odolné voči poškriabaniu
 • Epoxidová podlaha v garáži je veľmi nenáročná na údržbu a ľahko sa čistí
 • Podlahový náter ponúka hladký, lesklý vzhľad, ktorý dlho vydrží
 • Súpravy na epoxidové podlahy v garáži sa ľahko aplikujú sami
 • Epoxidové podlahy sú oveľa dostupnejšou možnosťou ako iné typy podláh
 • Súpravy epoxidových garážových podláh pomáhajú chrániť podkladový betón pred poškodením vodou
 • Epoxidové podlahy v garáži môžu byť farebné a farbené, umiestnené na natreté podlahy alebo vylepšené protišmykovými prísadami
 • Epoxidové podlahové nátery priľnú k väčšine povrchov

Najlepšie epoxidové podlahy do garáže

Teraz, keď už vieme, prečo by ste mali použiť epoxidový náter na podlahu garáže, je čas vybrať si ten správny produkt. K dispozícii je mnoho rôznych typov epoxidových živíc, z ktorých každá má svoje jedinečné vlastnosti a použitie. Je nevyhnutné, aby ste si vybrali najlepší epoxidový náter na podlahu garáže pre váš projekt, aby ste dosiahli dlhotrvajúce výsledky. Uľahčili sme vám to výberom absolútne najlepších možností epoxidových podlahových živíc pre garáže nižšie pre všetky typy projektov.

Súprava na epoxidové podlahy v garáži

Najlepšia epoxidová podlahová súprava do garáže: Epoxidový štít na podlahu garáže RUST-OLEUM

Táto kompletná garážová epoxidová súprava od spoločnosti Rust-Oleum ponúka všetko, čo potrebujete na úplne novú garážovú podlahu. Táto súprava bola navrhnutá tak, aby ju mohol každý aplikovať doma. Postup je pomerne jednoduchý a jeho výsledkom bude špičková povrchová úprava garážovej podlahy. Tento epoxidový náter je päťkrát tvrdší ako epoxidová farba, takže určite ponúka dlhotrvajúce riešenie.

Dvojzložkový epoxidový vzorec je vhodný pre všetky druhy priestorov a miestností. Ponúka profesionálny lesklý povrch, ktorý sa ľahko čistí. Náter zaisťuje, že nedochádza k zachytávaniu horúcich pneumatík, a dodáva účinnú vrstvu proti benzínu, nemrznúcej zmesi, motorovému oleju a soli. Po nanesení epoxidového náteru trvá 24 dní, kým sa po ňom začne chodiť, a tri dni, kým sa po ňom začne jazdiť.

Vzorec ponúka nízky zápach a nízky obsah VOC. Vďaka tomu sa s ním ľahšie pracuje v interiéri. Lesklá výstavná povrchová úprava tejto podlahy úplne vylepší vašu garáž a urobí z nej miestnosť, na ktorú budete skutočne hrdí.

Najlepší dekoratívny náter podlahy v garáži: Sada na povrchovú úpravu podlahy s perleťovým efektom RUST-OLEUM RockSolid

Ide o súpravu dekoratívnych náterov na podlahy v garáži, ktorá obsahuje nový produkt s názvom polykuramín, vytvorený spoločnosťou Rust-Oleum - osvedčeným menom, pokiaľ ide o epoxidovú živicu. Kombináciou polymočoviny, uretánu a epoxidovej živice vzniká mimoriadne pevný povrch s veľmi vysokým leskom a odolnosťou voči chemikáliám. Po nanesení vznikne úžasne krásna epoxidová podlaha v garáži, ktorá sa ľahko udržiava, má dlhú životnosť a pripomína špičkové žulové a kremenné pracovné dosky, ktoré nájdete v kuchyniach a kúpeľniach.

Táto profesionálna podlahová súprava je vhodná na plochu s rozmermi 23,23 m² Stačí naniesť len jednu vrstvu a je samonivelizačná a prakticky bez obsahu VOC a zápachu, takže ju môžete bezpečne používať na všetky domáce podlahové účely, ak si to želáte. Čistenie je jednoduché pomocou minerálneho liehu.

Najlepšia hodnota: RUST-OLEUM Epoxy Shield Profesionálna sada na podlahové nátery

Ide o súpravu epoxidového náteru na báze rozpúšťadiel s vysokým obsahom pevných látok. Aj keď môže byť trochu toxickejšia ako epoxidová živica na báze vody, výsledky sú oveľa odolnejšie. Táto súprava na epoxidové podlahy vydrží veľmi dlho a je ideálna na podlahy v garážach, pivniciach, dielňach a pod. Po vytvrdnutí ponúka povrchová úprava vynikajúcu odolnosť voči chemikáliám, silnému opotrebovaniu a stojacej vode.

Táto profesionálna súprava na nátery podláh bola navrhnutá tak, aby pokryla plochu 18,58 m2 na 3,79 litra . Jej odolné zloženie bolo navrhnuté tak, aby odolalo používaniu vozidiel. Cez túto epoxidovú živicu sa vám tiež nezachytia horúce pneumatiky. Tento výrobok bol navrhnutý pre výkon priemyselnej triedy. Vyzerá úžasne vďaka pololesklej povrchovej úprave a možno ho vylepšiť farebnými čipmi. Celkovo ide o skvelý výrobok na vylepšenia v domácnosti.

Najlepší lesklý náter podlahy garáže: Vhodné pre garáže: RUST-OLEUM číry lesklý náter

Niektorí ľudia sú zastrašovaní použitím dvojzložkovej epoxidovej súpravy na podlahu v garáži. V takom prípade odporúčame použiť tento číry lesklý náter od spoločnosti Rust-Oleum. Tento náter s pokročilou akrylovou receptúrou možno použiť na betónové, epoxidové alebo lakované podlahy. Po vytvrdnutí náter poskytuje mimoriadne lesklý, lesklý povrch, ktorý je úplne odolný voči chemikáliám. Po povrchovej úprave možno jazdiť s autami a vydrží veľmi dlho.

Výhodou použitia tohto náteru je, že je univerzálny a ľahko sa aplikuje. Môžete ním natierať väčšinu povrchov v interiéri aj exteriéri. Po nanesení získate odolnú, atraktívnu povrchovú úpravu, ktorá je ideálna na podlahy garáží.

Ako si vybrať najlepšiu epoxidovú podlahu do garáže

Pri takomto všestrannom sortimente výrobkov, z ktorého si môžete vybrať, môže byť ťažké nájsť najlepší epoxidový náter na podlahu garáže. Váš výber by mal spočívať v niekoľkých špecifikáciách a úvahách, ktoré sme zdôraznili nižšie.

epoxidová podlaha

Náklady

Jednou z prvých vecí, ktorá zaujíma každého, kto vykonáva renováciu domu, sú náklady. Koľko bude práca celkovo stáť? Ktorý výrobok ponúka najviac peňazí za vaše peniaze? Pokiaľ ide o najlepší epoxidový náter na podlahy v garáži, kvalita skutočne závisí od ceny. Ak miniete o niečo viac peňazí za najlepšie hodnotenú súpravu, môžete v skutočnosti z dlhodobého hľadiska ušetriť peniaze, pretože podlaha bude mať dlhšiu životnosť a bude vyžadovať len malú alebo žiadnu údržbu.

Farby na podlahy sú lacnejšou alternatívou. Tieto farby sú rýchle a jednoduché a sú cenovo dostupnejšie ako epoxidové výrobky. Ich nevýhodou je, že sú oveľa menej odolné a budú si čoskoro vyžadovať opätovnú aplikáciu. Môžu tiež popraskať, odštiepiť sa, odlupovať, odierať a podobne. Do kvalitného epoxidu sa oplatí investovať.

Povrchová úprava

Najlepšia epoxidová podlaha do garáže nemusí byť len odolná, ale mala by aj skvele vyzerať! Rôzne epoxidové výrobky ponúkajú rôzne typy povrchových úprav. Súpravy epoxidových podláh sú zvyčajne zakončené lesklou vrstvou epoxidu. Tá poskytuje hrubý, leštený vzhľad, ktorý mnohí ľudia milujú. Epoxidová podlaha je vo všeobecnosti číra, takže ju môžete naniesť na natreté povrchy, odkrytý betón alebo do nej primiešať farebné vločky, aby ste dosiahli špecifický vzhľad. Ak nechcete takýto lesklý povrch, existujú aj iné možnosti lesku - napríklad pololesklý.

Niektorým ľuďom sa nepáči hrubý, lesklý vzhľad epoxidových podlahových náterov. V takom prípade môže byť lepšou voľbou podlahová farba. Farby na podlahu majú viac možností lesku a jednofarebnosti. Sú menej lesklé a ponúkajú rovnejší povrch.

Trvanlivosť

Úroveň trvanlivosti je, samozrejme, pri podlahách zásadným faktorom. Farby na podlahy v garážach nie sú také dlhotrvajúce a pravdepodobne ich bude potrebné každé dva roky nanášať znova. Tieto farby môžu prasknúť, odštiepiť sa, odrieť sa a odlupovať. Sú menej odolné voči oderu, vode a chemikáliám.

Najlepší epoxidový náter na podlahu v garáži by mal poskytovať vážne dlhotrvajúce riešenie. Epoxidové nátery na podlahy garáží sú hrubé a mimoriadne pevné. Ponúkajú dobrú úroveň odolnosti voči nárazom, chemickej odolnosti, odolnosti voči vode, odolnosti voči poškriabaniu atď. Rôzne epoxidové výrobky sa líšia, pokiaľ ide o úroveň ich odolnosti. Pre najlepší epoxidový náter podlahy garáže budete potrebovať výrobok, ktorý zabraňuje zdvíhaniu horúcich pneumatík. Mali by ste sa tiež poobzerať po epoxidovom nátere, ktorý má dobrú úroveň tepelnej odolnosti.

Priľnavosť

Problém s epoxidovým náterom podlahy je, že za mokra môže byť veľmi klzký. Niektorí ľudia majú radi hladký povrch epoxidu, ale niektorí chcú radšej bezpečnejší povrch alebo svoju garáž. Rôzne súpravy epoxidových podláh majú rôzne možnosti trakcie. Niektoré sa dodávajú s protišmykovými prísadami, ktoré dodávajú podlahe určitú štruktúru pre väčšiu bezpečnosť. Iné sú úplne hladké a lesklé. Zvážte, aký typ povrchovej úpravy by ste uprednostnili pre svoje potreby.

Súprava epoxidovej podlahy v garáži

Čistenie a údržba

Nikto nechce neustále upratovať svoju garáž. Jednou z najdôležitejších vecí pre najlepšiu epoxidovú podlahu v garáži je, aby sa ľahko udržiavala a čistila. Epoxidové nátery sú vo všeobecnosti veľmi vhodné na údržbu. Zvyčajne na nich nezostávajú žiadne stopy a stačí ich jednoducho utrieť, ak sa na ne niečo vyleje. Epoxidové nátery majú dlhú životnosť a nebudú vyžadovať opätovné nanášanie po mnoho rokov. To sa samozrejme líši pri každom výrobku.

Na druhej strane, nátery na podlahy v garáži nie sú také jednoduché na údržbu. Pri týchto podlahových náteroch je väčšia pravdepodobnosť vzniku stôp a odrenín. Budú si tiež vyžadovať pravidelnejšie opakované nanášanie, aby sa zachoval ich nový vzhľad.

UV ochrana

Pri hľadaní akéhokoľvek výrobku z epoxidovej živice by ste mali vždy zvážiť ochranu pred UV žiarením. Samozrejme, pre garáže to nie je vždy také dôležité, pretože podlaha je v interiéri. Avšak vystavenie slnečnému žiareniu cez okná alebo dvere môže viesť k poškodeniu UV žiarením. Ak výrobok nie je chránený proti UV žiareniu, časom začne žltnúť alebo sa sfarbí. Ak chcete získať číry, lesklý epoxidový náter, ktorý dlho vydrží, uistite sa, že váš výrobok má ochranné vlastnosti proti UV žiareniu.

Aplikácia

Spôsob aplikácie podlahového náteru je dôležitým faktorom. Aplikácia garážových podlahových epoxidových súprav môže byť zdĺhavý proces. Podlaha bude pravdepodobne potrebovať vopred veľa príprav a jednotlivé vrstvy epoxidu dlho vytvrdzujú. Príprava môže zahŕňať čistenie, základný náter, leptanie a opravu poškodeného betónu. Pred kúpou súpravy na podlahu sa uistite, že rozumiete procesu aplikácie, aby ste naň boli plne pripravení.

Existuje aj proces miešania a prípravy samotného epoxidu. Najlepšie garážové podlahové epoxidové súpravy sa ľahko miešajú a vyžadujú jednoduché pomery. Ak nemáte záujem o všetko toto miešanie a prípravu, zvážte, či si namiesto toho nezvolíte jednoduchšiu jednozložkovú farbu.

Epoxid na báze vody alebo rozpúšťadiel

Pri výbere najlepšieho epoxidového náteru na podlahu garáže sa budete musieť rozhodnúť medzi výrobkom na báze vody alebo rozpúšťadla. Oba majú svoje výhody a nevýhody. Epoxidy na báze vody sa často uprednostňujú vďaka ich ekologickejšiemu zloženiu. Tieto výrobky vylučujú oveľa menej zápachu, obsahujú menej prchavých organických látok, ak vôbec nejaké, a ľahšie sa čistia bez potreby použitia drsných chemikálií. Hoci sú vhodnejšie na aplikáciu a prácu, ich nevýhodou je, že sú často menej odolné.

Výrobky na báze rozpúšťadiel ponúkajú vyššiu úroveň trvanlivosti a odolnosti. Vo všeobecnosti vydržia dlhšie a silnejšie priľnú k povrchu. Nevýhodou je, že môžu vylučovať škodlivé pachy a vyžadujú si viac bezpečnostných opatrení pri práci s nimi. Ich schnutie tiež trvá dlhšie.

najlepší epoxidový náter na podlahu v garáži

Ako aplikovať najlepší epoxidový materiál na podlahu v garáži

Teraz, keď už viete, ktoré výrobky sú najlepšie, a viete, ako si vybrať najlepšiu epoxidovú podlahu do garáže, je čas aplikovať ju do vášho domu. Tento proces môže byť pomerne časovo náročný, ale nakoniec sa oplatí. Uistite sa, že ste dodržali správne kroky, aby ste získali čo najdlhšie trvajúcu povrchovú úpravu.

Príprava povrchu

Budeme predpokladať, že pracujete na betónovej podlahe garáže. Hlavným dôvodom, prečo epoxidové podlahy zlyhávajú, je zlá príprava podlahy. Prvým krokom je uistiť sa, že betón je v dobrom stave a je pripravený prijať náter podlahy. Začnite tým, že vyplníte všetky prípadné trhliny alebo diery v betóne. To možno urobiť pomocou epoxidového plniča betónu.

Potom budete musieť betón úplne vyčistiť. Odporúčame na to použiť vysokotlakový rozprašovač vody. Uistite sa, že sa na podlahe nenachádza žiadna prvá mastnota alebo prach. Podlaha musí byť úplne čistá a suchá, aby epoxidový náter správne priľnul.

Profilovanie podlahy

Teraz budete musieť podlahu vyprofilovať. Profilovanie je, keď otvoríte prvú vrstvu betónu, aby ste odhalili jeho póry. To umožní epoxidovej živici vytvoriť pevnejšie spojenie a dlhšiu životnosť podlahy. Otvorenie pórov možno vykonať pomocou roztoku na leptanie kyselinou. Ten sa na betónový povrch nanesie štetcom a vydrhne.

Povrch môžete obrúsiť, aby ste otvorili jeho póry, ale je to trochu prácnejšie. Po vyprofilovaní podlahy sa musíte uistiť, že je opäť čistá. Vysajte všetky nečistoty a umyte betón dočista.

Ochrana plochy

Epoxidová hmota sa môže veľmi ťažko odstraňovať a čistiť, ak vytvrdne. Z tohto dôvodu sa uistite, že vaša pracovná oblasť je riadne chránená. Pomocou maskovacej pásky a plastovej fólie zakryte všetky steny, nábytok a príslušenstvo, ktoré nechcete znečistiť epoxidom.

Miešanie epoxidu

Teraz je podlaha pripravená na aplikáciu. Začnite tým, že si pripravíte všetky materiály a nástroje. Musíte sa uistiť, že máte všetko k dispozícii, pretože po zmiešaní epoxidu máte obmedzený pracovný čas, kým stvrdne.

Keď ste pripravení a pripravení, môžete zmiešať epoxidové zložky spolu podľa pokynov výrobcu. Na dosiahnutie dobrých výsledkov je potrebné dôkladne premiešať. V tomto okamihu môžete pridať aj akékoľvek farebné farbivá alebo vločky.

miešanie epoxidu

Nanášanie epoxidu

Teraz je čas naniesť prvú vrstvu epoxidu. Tú môžete naniesť pomocou špeciálneho epoxidového valčekového štetca. Začnite na vzdialenejšom konci garáže a nanášajte ho smerom späť k dverám. Najlepšie epoxidové výrobky na podlahu garáže budú samonivelačné, aby sa ľahšie aplikovali. Uistite sa, že nanesiete hladký, celoplošný náter a potom ho nechajte zaschnúť.

Čas schnutia bude závisieť od výrobku, ktorý používate, a od podmienok prostredia. Po úplnom vytvrdnutí môžete pridať druhý náter. Stačí postupovať rovnakým spôsobom ako vyššie.

Nanášanie vrchného náteru

Po nanesení a vytvrdnutí celého epoxidového náteru je čas dokončiť podlahu vrchným náterom. Môže to byť buď epoxidová, polyuretánová, alebo polyuretánová farba. Bezfarebný vrchný náter poskytuje odolnejšiu ochranu pre dlhšiu životnosť povrchovej úpravy. Naneste ho rovnomerne a hladko a pred použitím nechajte podlahu úplne vytvrdnúť. To môže trvať až tri dni.

Súprava na epoxidovú podlahu v garáži

Často kladené otázky

Ako dlho vydržia epoxidové podlahy v garáži?

To závisí od výrobku a konkrétnych podmienok, ale vo všeobecnosti epoxidová podlaha vydrží 5 až 10 rokov.

Je ťažké položiť epoxidovú podlahu do garáže?

Epoxidová podlaha je jednoduché a pohodlné riešenie. Proces môže byť časovo náročný a môže zahŕňať pomerne veľa krokov. Postup je však jednoduchý a materiály sú cenovo dostupnejšie ako mnohé iné možnosti podlahy.

Praskajú epoxidové podlahy?

Epoxidové podlahy sú neuveriteľne odolné a zvládajú vysoké úrovne nárazov a oderu. Tieto podlahy však nie sú ani veľmi pružné, takže pri niektorých epoxidových výrobkoch existuje riziko praskania. Ak sa chcete vyhnúť tomuto riziku, vyberte si najlepšie dostupné epoxidové podlahy do garáže.

Nájdenie najlepšej epoxidovej podlahy do garáže ponúka vášmu domovu mnoho výhod. Dúfame, že vás náš vyššie uvedený sprievodca inšpiroval k tomu, aby ste sa sami pustili do niektorého z týchto podlahových projektov - na odolné a atraktívne výsledky budete určite hrdí. Prajeme vám všetko najlepšie pre váš budúci projekt DIY!


avatar
Redaktor

S epoxidom pracujem už viac ako 15 rokov.