Ako opraviť netesnú plynovú nádrž

Ako opraviť netesnú plynovú nádrž? Keď sa v palivovej nádrži objaví malá diera alebo netesnosť, spôsobí to únik benzínu. Je to plytvanie vašimi peniazmi, ale môže to byť aj nebezpečné. Oprava netesnosti palivovej nádrže sa môže ukázať ako náročná práca, najmä ak je v nádrži stále palivo. Nemusíte sa báť, pretože vám ponúkame dočasné riešenie opravy palivovej nádrže. Najlepším riešením je pre vás vloženie novej palivovej nádrže, ale toto riešenie nie je vždy možné, keď auto potrebujete. Palivovú nádrž však nakoniec musíte vymeniť. Riešenie núdzovej opravy je však možné, takže auto môžete naďalej používať.

Čo je potrebné na vykonanie opravy palivovej nádrže?

Ako opraviť netesnú palivovú nádrž? Na opravu netesnej palivovej nádrže sú potrebné správne výrobky a niektoré základné prípravné práce.

Potrebné materiály alebo výrobky

Keď je v palivovej nádrži stále plyn, 2-dielny tekutý epoxidový systém nebude veľmi účinný. Palivo nerozpustí epoxidovú živicu; palivo však bude presakovať skôr, ako epoxidová živica riadne vytvrdne. Takže nakoniec zostanete pri rovnakom probléme. Správny materiál, ktorý sa má v tejto situácii použiť, je epoxidová tmelová hmota na opravu plynových nádrží v tyčinke, ktorá vám umožní vykonať opravu za mokra. Táto dvojzložková epoxidová tmelová tyčinka sa dodáva ako jedna tyčinka, v ktorej už boli odmerané dve zložky.

Všetko, čo musíte urobiť, je odrezať požadovanú dĺžku a zmiešať obe zložky. Potom ju naneste na netesnosť na nádrži, do 5 minút stvrdne a do 1 hodiny úplne vytvrdne. Pretože epoxidová tmelová hmota na opravu plynovej nádrže má konzistenciu ílovitého typu, plyn ani žiadna iná kvapalina nebude môcť uniknúť okolo nej alebo cez ňu. Tento epoxidový tmel odoláva teplotám 300 °C, ako aj tlaku 900 Psi, čo z neho robí ideálny výrobok na utesnenie vašej netesnej palivovej nádrže.

Príprava povrchu

Skôr ako začnete s akoukoľvek opravou, musíte najprv lokalizovať únik. Únik môže byť ťažké nájsť. Môžete však použiť uterák, jednoducho vysušiť nádrž, čo by vám malo umožniť vidieť, kde je únik.

Ak je nádrž veľmi znečistená alebo hrdzavá, budete musieť použiť trochu čistiaceho prostriedku na brzdy. Teraz, keď ste úspešne lokalizovali únik, označte miesto. Oblasť okolo úniku je teraz potrebné dôkladne vyčistiť, uistite sa, že je čistá približne 7,62 cm až 10,16 cm okolo úniku. Pomocou brúsneho papiera vyčistite celú oblasť, ktorú ste práve označili, a uistite sa, že je čistá až na holý kovový povrch.

Tento proces brúsenia má dvojaký účel, najprv odstráni z palivovej nádrže všetku hrdzu, starý náter, cestnú špinu alebo blato. Po druhé, poskytuje epoxidovému tmelu dobrý drsný povrch, na ktorý sa môže prilepiť.

Nakoniec použite nejaký čistiaci roztok, aby ste odstránili všetky nečistoty, a to niekoľkokrát, kým nebudete spokojní, že je oblasť riadne čistá.

Epoxidová plynová nádrž

Ako aplikovať epoxidový tmel na opravu plynovej nádrže?

  • Odrežte potrebnú dĺžku epoxidového tmelu, ktorú potrebujete, a uistite sa, že je jej dostatok na pokrytie celej plochy, ktorú ste práve vyčistili
  • Zmiešajte čiernu a bielu zložku zmiešaním farieb, mali by ste skončiť s tmavosivou farbou
  • Pred nanesením epoxidovej zmesi sa uistite, že oblasť je stále čistá a suchá. Vtlačte epoxidový tmel na plynovú nádrž do otvoru
  • Tmel vyrovnajte k plynovej nádrži, pretože nechcete skončiť s veľkou kvapkou tmelu na nádrži
  • Skontrolujte, či bol otvor dôkladne utesnený

záplata na plynovú nádrž

Dokončenie a vytvrdnutie epoxidového tmelu

Vytvrdnutie epoxidového tmelu trvá len asi 5 minút a do hodiny by mal byť úplne vytvrdnutý. Pred jazdou autom odporúčame počkať hodinu alebo dve. Navrhujeme tiež, aby ste opravenú netesnosť kontrolovali aj počas nasledujúcich niekoľkých dní. Oprava palivovej nádrže je teraz hotová a vy môžete používať svoje vozidlo. Aj napriek tomu, že ste opravu úniku paliva z palivovej nádrže úspešne vykonali, mala by vydržať dlhý čas.

Odporúčame však, aby ste s výmenou plynovej nádrže za novú príliš dlho nečakali. Hovoríme to preto, lebo ak bol únik spôsobený hrdzou, je isté, že sa veľmi skoro objaví ďalší únik.

epoxidová tmelová tyčinka

Otázky a odpovede

Môžete na palivové nádrže použiť JB Weld?

Áno, pretože keď JB Weld úplne vytvrdne, je 100 % odolný voči benzínu a vode. Takisto je odolný voči akýmkoľvek iným automobilovým chemikáliám alebo ropným produktom.

Oprava palivovej nádrže

Môže benzín rozpustiť epoxidovú živicu?

Ak používate dvojzložkový tekutý epoxid, palivo nerozpustí epoxid, ale presiakne skôr, ako epoxid úplne vytvrdne. Ak však použijete epoxidovú tmelovú hmotu na opravu palivovej nádrže v tyčinke, palivo cez ňu neprenikne a po úplnom vytvrdnutí odolá teplotám 300 °C a tlaku 900 Psi.

Môžete opraviť plastovú palivovú nádrž?

Áno, vezmete spájkovačku a začnete prasklinu spájkovať. Kým je plynová nádrž ešte teplá, vezmite plastovú záplatu na plynovú nádrž, položte ju na trhlinu a pokračujte v spájkovaní celej oblasti, kým sa teplo nespojí s plastom. Nechajte nádrž vychladnúť a vyschnúť, potom zmiešajte epoxidové lepidlo a pokryte celú oblasť, na ktorú ste aplikovali záplatu plynovej nádrže.


avatar
Redaktor

S epoxidom pracujem už viac ako 15 rokov.