Ako začať podnikať v oblasti epoxidových remesiel

Remeselné výrobky zo živice na predaj

Možno ste sa už niekedy zaoberali živicou na ručné práce, vyrábali darčeky pre rodinu a priateľov a teraz sa chcete posunúť o krok ďalej. Chcete vyrábať remeselné výrobky zo živice, ktoré chcete predávať, ale potrebujete trochu inšpirácie a viac informácií, než sa do toho pustíte. Preto sme zhromaždili niekoľko najpredávanejších remeselných výrobkov zo živice a pripojili niekoľko tipov, ako začať.

Čo sú to epoxidové remeslá?

Skôr než sa pustíme do živicových remesiel na predaj, možno ste narazili na tento článok a máte veľký záujem o epoxidové remeslá, ale máte málo skúseností alebo znalostí o živici na remeslá. Poďme sa teda v krátkosti venovať vysvetleniu toho, čo sú epoxidové remeslá. Epoxidová živica je niečo, čo sa dá použiť na vytvorenie rôznych malých aj veľkých predmetov. Napríklad šperky zo živice alebo epoxidové dosky.

Rôzne živicové remeslá na predaj

Epoxidová živica sa môže použiť v silikónových formách alebo sa môže pridať s inými materiálmi vrátane dreva, kovu, plátna, dlaždíc, kameňa a ďalších. Po získaní väčších skúseností môžete vytvárať veľmi jednoduché vzory až po extravagantnejšie a zložitejšie vzory. To, koľko epoxidovej živice potrebujete, závisí od veľkosti, plochy a objemu vášho projektu.

Vyrobte si pracovnú dosku z živice na predaj

Pri kúpe výrobku zo živice sa zvyčajne dodáva v dvoch zložkách, vaša živica a potom vaše tvrdidlo. Tieto dve zložky sa potom musia zmiešať v určitom pomere, ktorý po nanesení vytvrdne a stane sa z nich vaša číra epoxidová živica. Epoxidová živica je pomerne pevná a vodotesná, ale sama o sebe nie je odolná voči UV žiareniu. K dispozícii sú výrobky odolné voči UV žiareniu, inak budete musieť epoxidové predmety držať mimo priameho slnečného svetla, aby ste zabránili ich zožltnutiu. Problémom môže byť aj teplo, preto na to dávajte pozor a neumiestňujte horúce predmety na povrch z epoxidovej živice.

Dvojzložková epoxidová živica

Existuje niekoľko rôznych typov epoxidových živíc a budete musieť nájsť tú, ktorá najlepšie vyhovuje tomu, čo chcete robiť, a preto je veľmi dôležité urobiť si domácu úlohu predtým, ako začnete. Každý z týchto výrobkov sa bude líšiť vlastnosťami, ako aj cenou, avšak zoznam sa skráti, ak budete hľadať živicu pre remeslá. V tomto prípade epoxidová živica pre remeslá vytvrdne rýchlejšie, približne za 6 až 30 minút, vďaka čomu je jednoduchšie a obľúbenejšie ju používať na nápady na živicu pre remeslá typu "urob si sám".

Výroba remeselných výrobkov z živice na predaj

Pri práci s epoxidovou živicou je práca s ňou vo všeobecnosti bezpečná. Vždy by ste si však mali skontrolovať všetky pokyny, ktoré sa dodávajú s výrobkom. Môže byť potrebné určité bezpečnostné vybavenie, napríklad ochranná maska, rukavice a okuliare. Vždy je tiež dobré vybrať si pracovný priestor s dobrým vetraním. Epoxidová živica pre remeselníkov by mala byť ľahko dostupná v miestnom obchode s remeselníckymi potrebami alebo v železiarstve, ako aj na internete.

Používanie bezpečnostných pomôcok pri remeselnej výrobe z živice

Ako začať podnikať s epoxidovou živicou

Ručne vyrábané remeslá a najmä veci ako epoxidové remeslá na predaj sa stali pomerne populárnymi. Jedinečné nápady zo živice môžu byť skvelým nápadom na akúkoľvek príležitosť. Začiatok v malom môže byť najlepším nápadom na vyskúšanie a zistenie, či môžete zo svojho živicového koníčka urobiť malý podnik. Trh s ručnými prácami je stále rastúcou medzerou, ešte lepšie, ak dokážete vymyslieť niečo jedinečné.

Metódy predaja epoxidových remesiel

Výber vašich remeselných výrobkov z živice na predaj

Existuje toľko nápadov na predaj živice, že si budete musieť pozrieť, aké jedinečné nápady na živicu existujú, a vybrať si ten, o ktorom si myslíte, že je pre vás vhodný. Vyberte si niečo, o čom budete vedieť, že vás bude baviť vyrábať. Potom budete musieť vypracovať svoju cieľovú skupinu, napríklad by ste sa mohli špecializovať na jedinečné živicové nápady na svadby.

Predaj epoxidových remesiel na svadby

Urobte si malý prieskum, aby ste zistili, aké typy výrobkov sa predávajú, a zistite, či je to niečo, k čomu môžete prispieť. Prineste niečo odlišné a originálne. Zoznam, ktorý sme uviedli ďalej, by vám mal poskytnúť inšpiráciu. Keď si vyberiete niečo, čo sa bežne vyrába, napríklad živicovú kľúčenku, bude tu väčšia konkurencia. Preto je najlepšie vybrať si určitú medzeru a prísť s niečím kreatívnym, čo bude zákazníkov zaujímať. Ak sa ešte nevyznáte v epoxidovej živici, budete si potom musieť precvičiť a zvládnuť rôzne techniky, než budete môcť začať predávať.

Neobvyklé epoxidové remeslá

Ľahko si môžete nájsť online výukové programy, kúpiť knihy alebo ísť na skutočný workshop, kde získate praktické skúsenosti a pomoc. Keď budete spokojní s tým, čo dokážete, môžete vytvoriť niekoľko vzoriek, ktoré budete prezentovať a predávať. Existujú aj online fóra, do ktorých sa môžete zapojiť, kde môžete klásť otázky a učiť sa od ostatných, ktorí robia to isté.

Pýtajte sa na seminároch o predaji remesiel

Keď ste si vytvorili svoju online prezentáciu, je dobré trénovať si robenie dobrých fotografií svojich predmetov. Dobrá fotografia je to, čo vám pomôže rýchlejšie predať váš výrobok. Spočiatku môžete ľahko použiť fotoaparát v telefóne, ale naučte sa ho správne používať tak, že pochopíte dostupné nastavenia, a čo je najdôležitejšie, naučte sa robiť uhly a správne osvetlenie. Ak chcete, môžete potom časom prejsť na drahšie vybavenie.

Fotografia Remeslá z živice na predaj

Dodávky pre epoxidové remeslá

Keď sa učíte, ako začať podnikať v oblasti živice, budete na začiatok potrebovať určité materiály a nástroje. Tie sa môžu líšiť podľa toho, čo budete robiť, a niektoré projekty si budú vyžadovať viac zásob a nástrojov ako iné. Základný zoznam bude obsahovať nasledujúce položky.

 • Váš živicový epoxidový výrobok alebo súprava
 • Silikónové formy
 • Zvolený povrch, napríklad drevo
 • Plastové miešacie poháre
 • Miešacie tyčinky
 • Plastové lyžice na roztieranie
 • Rukavice, maska a ochranné okuliare
 • Voliteľné: sušené kvety a iné inklúzie

Medzi príklady inklúzií môžu patriť farebné pigmenty, farbivá, plátkové zlato, trblietky, korálky a čokoľvek iné, čo môžete bezpečne vložiť do epoxidu. Budete tiež potrebovať dobre vetraný pracovný priestor s dostatočným priestorom na nerušenú prácu. Ako budete rásť, budete potrebovať čoraz viac priestoru.

Vybavenie na remeslá z živice

Kde predávať svoje epoxidové remeslá?

Dobrým začiatkom by bolo vytvorenie vlastnej webovej stránky a blogu a využitie všetkých platforiem sociálnych médií, ako sú Facebook, Pinterest a Instagram. Predávať by ste mohli aj prostredníctvom iných platforiem, ako sú Etsy a Amazon. Obľúbené sú aj remeselnícke trhy, ktoré sú dobrým miestom na prezentáciu na miestnom trhu. Samozrejme, ústne podanie je jedným z najlepších spôsobov, ako dostať svoj výrobok medzi ľudí. Na začiatku si možno budete musieť zabezpečiť aj účtovníctvo, administratívu, balenie a doručovanie.

Predaj remesiel z živice online

Pri stanovovaní cien svojich výrobkov nezabudnite zohľadniť všetky svoje výdavky a režijné náklady, aby ste svoj živicový remeselný výrobok nepodhodnotili. Všetkým malým podnikom trvá určitý čas, kým dosiahnu dostatočne veľký zisk, preto si budete musieť dať aspoň päť rokov. Na začiatku si možno zarobíte len niečo navyše, ale vďaka vytrvalosti a tvrdej práci sa to môže zmeniť na niečo viac na plný úväzok.

Naše najlepšie nápady na predaj živice

Výroba živicových výrobkov na predaj môže byť zábavná a obohacujúca. Existuje veľa úžasných a zaujímavých projektov, ktoré môžete vyskúšať, a vecí, ktoré môžete vyrobiť zo živice. Nižšie uvádzame zoznam niekoľkých najpredávanejších živicových remesiel, projektov, ktoré sú určené pre začiatočníkov, a živicových nápadov pre tých, ktorí majú trochu viac skúseností. Mnohé z týchto nápadov sú celkom bežné a obľúbené, ale tu máte šancu využiť tieto nápady zo živice a urobiť si ich podľa seba.

Balenie živicových remesiel na predaj

Nápady na šperky zo živice

Pokiaľ ide o veci, ktoré sa dajú vyrobiť zo živice, šperky sú jedným z obľúbenejších epoxidových remesiel. Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako môžete živicu použiť na výrobu krásnych jedinečných nápadov zo živice na predaj. Potrebujete len malé množstvo živice a výroba živicových šperkov môže byť jednoduchá a rýchla. Môžete tiež zvážiť použitie UV živice, ktorá nevyžaduje žiadne miešanie a veľmi rýchlo schne pod UV svetlom. Je však o niečo drahšia. Medzi nápady na šperky patria napríklad tieto.

 • Prívesky
 • Prstene
 • Náramky
 • Sponky do vlasov

Na tento účel môžete zakúpiť množstvo foriem rôznych tvarov a veľkostí alebo môžete použiť rôzne tvarované otvorené alebo uzavreté rámčeky na prívesky. Keďže šperky zo živice sú také populárne, existuje pomerne veľká konkurencia, takže možno budete musieť vymyslieť nejaké veci, ktoré budú trochu jedinečnejšie ako všetky ostatné. Môžete to urobiť pridaním rôznych ozdôb, korálok, pigmentových farieb, zlatých lístkov, kvetov, trblietok a ďalších. Živicové prívesky, ktoré pripomínajú kryštály, sú tiež celkom trendy. Môžete tiež uvažovať o kombinácii živice s drevom, aby ste získali niečo iné. Prispôsobené kúsky sú vždy populárne a môžete to urobiť pridaním fotografií alebo vytvorením písmen. Zo živice sa dajú vyrobiť aj šperkovnice.

Predaj epoxidových remesiel na trhu

Kľúčenka z epoxidovej živice

Toto je jednoduchý projekt a patrí medzi najpredávanejšie remeselné výrobky zo živice. Rovnako ako pri šperkoch zo živice existuje veľa vzorov, z ktorých si môžete vybrať. Jedným z obľúbenejších návrhov sú formy na jednotlivé písmená, ktoré môžete vyrobiť ako darček na mieru. Napríklad prvé písmeno mena. Ak sa rozhodnete tento nápad využiť na predaj, budete musieť vytvoriť niečo originálne, pretože konkurencia je veľká.

Obchodný nápad s príveskom na kľúče z živice

Možno zvážte vytvorenie príveskov pre domáce zvieratá, ktoré môžete prispôsobiť ich menám a iným ozdobám. Pre tých, ktorí prišli o milovaného domáceho miláčika, môžete vytvoriť krásnu pamiatku ako spomienku pre majiteľa.

Vyrobte si živicové štítky pre domáce zvieratá na predaj

Ďalší nápad, ktorý môžeme zaradiť do tejto kategórie, pretože je veľmi podobný výrobe, je živicová záložka. Tie si môžete prispôsobiť alebo vytvoriť krásny kúsok pomocou farebných pigmentov alebo lisovaných kvetov. Boli by to skvelé nápady na darčeky pre tých priateľov, ktorí radi čítajú.

Magnety zo živice

Skôr než sa pustíme do niekoľkých náročnejších nápadov s epoxidovou živicou, ďalším jednoduchým projektom je výroba živicových magnetov. Tie môžu byť určené len na vystavenie alebo si s nimi môžete uchovávať poznámky na chladničke. Zvyčajne si môžete kúpiť formu s rôznymi tvarmi a veľkosťami. Tento typ formy však môžete použiť aj na akékoľvek šperkárske výtvory. Môžete tiež skúsiť vyrobiť živicové kľučky na dvere, ktoré dodajú vašim skrinkám a izbe trochu viac štýlu.

Vyrobiť magnety na chladničku z živice na predaj

Živicové podložky a podnosy

Podložky a podnosy zo živice sú skvelým nápadom, pretože sú dekoratívne aj funkčné. K dispozícii sú silikónové formy rôznych tvarov vrátane základných štvorcových a okrúhlych možností a pre niečo iné sú tu formy typu geóda. Tieto formy na geódy sa dajú použiť na to, aby podšálky vyzerali ako krásne krištáľové skaly.

Pryskyřicové epoxidové remeslo na predaj

Podnosy zo živice sú tiež krásnym predmetom, ktorý si môžete vyrobiť. Pomocou formy zo živice môžete vytvoriť buď celý podnos, alebo ho môžete kombinovať s inými materiálmi, napríklad s drevom. Zo živice môžete vytvoriť aj dosky na krájanie. Jednou z obľúbených techník, ktoré sa na to používajú, je efekt plážových a oceánskych vĺn. Existujú aj formy na výrobu misiek, popolníkov, kvetináčov, držiakov na šperky a svietnikov. Sú to krásne predmety, ktoré sa dajú použiť a vystaviť v domácnosti, a rozhodne sa o nich hovorí, keď máte okolo seba návštevy. Niektoré z nich môžu ľahko použiť a urobiť začiatočníci, existujú však aj náročnejšie projekty, ktoré si vyžadujú viac skúseností, najmä ak chcete živicu kombinovať s drevom.

Epoxidovo-pryskyřicový podnos na predaj

Kryt telefónu zo živice

Väčšina ľudí má svoj vlastný telefón, takže ak by ste s týmto nápadom dokázali vyrobiť niečo exkluzívne, mohlo by to byť celkom výnosné. Nielenže si môžete vyrobiť kryt na telefón, ale pomocou živice môžete vytvoriť aj stojan na mobil.

Novinkové kryty na mobilné telefóny

Nápady na nábytok z epoxidovej živice

Zdá sa, že vždy existuje trh s nábytkovými predmetmi zo živice, hoci tie si môžu vyžadovať trochu viac znalostí a techniky. Ide teda o projekty, ktoré sú určené pre tých, ktorí už majú nejaké skúsenosti s epoxidovou živicou. Nápady na nábytok z epoxidovej živice môžu zahŕňať menšie konferenčné stolíky a stoličky až po väčšie jedálenské stoly alebo písacie stoly. Väčšina týchto nábytkových predmetov obsahuje drevo, pričom najobľúbenejšou technikou je "riečny stôl alebo efekt".

Podnikateľské projekty v oblasti živicového nábytku

Existujú aj izbové doplnky, ako sú epoxidové stojany na lampy, ktoré sú pomerne efektívne a dekoratívne. Môžete si tiež vyrobiť nástenné umenie z epoxidovej živice alebo si vyskúšať nástenné hodiny zo živice. Nádherným dekoratívnym doplnkom môžu byť aj misky alebo ťažidlá z epoxidovej živice. Tie môžu byť v trojrozmerných okrúhlych, štvorcových a pyramídových tvaroch foriem. Ďalším užitočným dekoračným predmetom sú vaše živicové svietniky, ktoré môžu mať rôzne tvary a veľkosti.

Bočný stolík z živice

Nápady na predaj noviniek zo živice

Keď hľadáte nápady, ako začať podnikať so živicou, a chcete niečo menej bežné, možno budete chcieť vyskúšať niektoré novinkové nápady. Tie sú ľahko realizovateľné a sú skvelým nápadom pre tých, ktorí s epoxidovou živicou ešte len začínajú pracovať.

 • Živicové kocky
 • Živicové miešadlá na nápoje
 • Vrchnáky na slamky
 • Živicové hrebene
 • Držiaky na perá z živice
 • Živicové obaly na zošity
 • Stojany na fotografie
 • Epoxidové živicové perá
 • Gombíky
 • Živicové poháre
 • Predmety zo živice svietiace v tme
 • Uchovávanie predmetov zo živice, napríklad svadobných kvetov

Epoxidové remeslá sú skvelým spôsobom, ako sa vyjadriť a zároveň sa zabaviť. Ak je to niečo, čo robíte radi, jasným krokom by bolo vyrábať epoxidové remeslá na predaj. Vzhľadom na všetky úžasné veci, ktoré sa dajú vyrobiť zo živice, neexistuje žiadna výhovorka, aby ste si nevyskúšali vytvoriť niektoré z najpredávanejších živicových remesiel.

Často kladené otázky

Môžete si predajom epoxidových remesiel zarobiť peniaze?

Existuje široká škála vecí, ktoré sa dajú vyrobiť pomocou živice, a toto remeslo sa v priebehu rokov stalo pomerne populárnym. Existuje mnoho projektov pre začiatočníkov aj pokročilejších, ktoré si môžete vyskúšať. Výroba živicových remesiel na predaj sa môže stať celkom lukratívnou, ak je to niečo, čo naozaj chcete robiť. Ako pri každom podnikateľskom zámere, ani tu sa to nepodarí zo dňa na deň a na to, aby sa to stalo ziskovým, je potrebné veľa tvrdej práce a trpezlivosti.

Aké sú niektoré populárne nápady na živnosť?

Existuje toľko epoxidových remesiel na predaj, že sa môže zdať, že vybrať si projekt, ktorý vám najviac vyhovuje, je ohromujúce. Niektoré nápady zo živice sa vyrábajú ľahšie ako iné, avšak keď si osvojíte základy, mali by ste byť schopní robiť rôzne projekty od živicových šperkov, príveskov na kľúče, podložiek, podnosov až po nábytok.

Aká živica je najlepšia na remeslá?

Epoxidová živica je na remeslá najobľúbenejšia a zvyčajne sa dodáva v dvojzložkovom systéme, ktorý musíte presne namiešať. Existuje aj možnosť UV živice, ktorá nevyžaduje žiadne miešanie a vytvrdzuje extrémne rýchlo. Mnohé epoxidové výrobky majú nízky alebo žiadny zápach a neobsahujú prchavé organické zlúčeniny (VOC), takže sa s nimi ľahko pracuje.

Aké zásoby sú potrebné na epoxidové remeslá?

Pred začatím projektu so živicou sú potrebné niektoré nevyhnutné zásoby. Budete potrebovať dvojzložkovú epoxidovú živicu, nádobky na miešanie, tyčinky na miešanie, teplovzdušnú pištoľ alebo horák, formu, ochranné prostriedky a ďalšie ozdoby alebo pigmenty. Mnohé výrobky z epoxidovej živice sa dodávajú ako súprava, ktorá obsahuje väčšinu toho, čo potrebujete na konkrétny projekt.


avatar
Redaktor

S epoxidom pracujem už viac ako 15 rokov.