Epoxid na opravu betónu - stručný sprievodca

Epoxid na opravu betónu je metóda, pri ktorej sa epoxid pri opravách kombinuje s cementom. Cement je potom pevnejší a bude tiež odolný voči škvrnám. Pri dodržiavaní pokynov a správnom postupe pri opravách vám to v konečnom dôsledku ušetrí veľa času a peňazí. Môžete si jednoducho vyrobiť cementový epoxid, ktorý vytvorí úhľadný a odolný povrch, a to všetko pri minimálnej produkcii odpadu. Získate príjemný konečný výsledok bez toho, aby ste museli robiť čokoľvek ďalšie.

Čo je epoxidový cement?

Po prvé, epoxidová živica je organický polymér pozostávajúci z dvoch prvkov, živice a tvrdidla. Epoxidový cement ide o niečo ďalej tým, že sa zmieša hrubé kamenivo s pieskom. Tak či onak, epoxidový prístup vytvorí vodotesnú bariéru, ktorá potom chráni všetky oceľové výstuže pred znehodnotením.

Epoxidová malta verzus epoxidový cement

Epoxid v oboch prípadoch jednoducho znamená, že je prítomný v oboch výrobkoch, čím dodáva trvanlivosť a zabezpečuje vodeodolné vlastnosti. Pokiaľ ide o účel, epoxidový cement aj malta ponúkajú podobné účinky:

  • Lepenie a oprava oceľových plátov, obkladov a pod.
  • Zabezpečuje opravy výstuže
  • Zabraňuje korózii
  • Ponúka vodeodolné vlastnosti
  • Pomáha vyhladzovať povrchy

Rozdiel je v zložení, epoxidový cement obsahuje viac práškového plniva, zatiaľ čo epoxidová malta je plnivo podobné piesku.

K dispozícii máte aj epoxidový tmel, ktorý tiež obsahuje plnivo, ale poskytuje hrubšiu aplikáciu a používa sa ako lepidlo podobné tmelu na vyplnenie priestoru. Nie je to to isté ako epoxidový alebo maltový tmel.

Sprievodca opravami epoxidovým cementom

Oprava podlahy z epoxidového cementu na chodník

Ak má chodník pomerne širokú trhlinu a nie len tenkú čiaru, treba ju najprv zväčšiť pomocou studeného dláta a kladiva. Tento proces zahŕňa podrezanie, pričom trhlina by mala byť v spodnej časti širšia ako v hornej. Po vykonaní tohto úkonu si vezmite drôtenú kefu, aby ste odstránili všetky zvyšky, a pred prechodom k ďalšiemu kroku oblasť vyčistite hadicou.

Potom môžete naniesť lepidlo na báze akrylátovej živice a nechať ho zaschnúť. Následne na podrezaný priestor naneste vopred namiešanú betónovú záplatu. Uistite sa, že ste zmes vyhladili pomocou hladidla. Kým je cement ešte vlhký, zakryte ho, kým nevyschne, a potom nechajte nad miestom aspoň päť dní igelitovú fóliu.

Epoxidové plnivo do betónu

Oprava epoxidovej cementovej podlahy na príjazdovej ceste

Postupujte rovnako ako v prípade chodníka, ale keďže tento povrch zažíva väčšiu záťaž, mali by ste ho opraviť o niečo pevnejšie. V tomto prípade je najlepšia štrková kompozícia, ktorú možno vytvoriť kombináciou piesku, cementu a štrku.

Poškodené miesto podrežte a naneste cementové lepidlo na opravu. Postupujte rovnako ako pri oprave chodníka a pred jazdou po ňom ho nechajte zakrytý aspoň 5 dní. Na pevnejšiu a odolnejšiu epoxidovú cementovú podlahu pridajte epoxid.

Epoxidová oprava trhlín v betóne

Epoxidová cementová podlaha na opravu vlasových trhlín. Proces začnite zmiešaním vody a cementu na vytvorenie pasty. Trhlinu navlhčite vodou približne 4 hodiny vopred a potom naneste pastu. Pred nanesením cementovej pasty by mala byť plocha suchá, potom pomocou špicatej stierky prekryte trhlinu pastou. Môžete použiť aj epoxidový náter na opravu trhlín v betóne, čo je dvojzložková epoxidová lepiaca pasta.

Pri nanášaní použite malé závažie, aby ste zabezpečili, že sa pasta dostane do trhliny. Potom povrch vyrovnajte a nechajte zaschnúť približne 2 hodiny. Potom na päť dní zakryte fóliou, každý deň fóliu zdvihnite a plochu pokropte trochou vody. Po uplynutí piatich dní môžete fóliu odstrániť.

epoxid na opravu betónu

Epoxidový cement verzus uretánový cement

Na výber sú dva hlavné typy: uretánový cement a epoxidový cement. V mnohých prípadoch je rozhodnutie jednoduché, môžete použiť oba. Každý z týchto typov podlahových náterov má svoje výhody, pozrime sa na ne samostatne.

Uretánový cement

Tento typ podlahového náteru využíva kvapaliny alebo polymérový uretán v kombinácii s bežným cementom. Táto zmes sa potom stáva pevnou. Spojenie vytvorené medzi cementom a kvapalinami vytvára hladký povlak a je tiež odolné voči teplu a vode.

Uretánocementová podlaha je bezšvová, a preto zabraňuje prenikaniu akýchkoľvek chemikálií alebo baktérií do akýchkoľvek švov alebo trhlín. Vďaka tomu na ňu nemajú vplyv chemikálie, čo je ideálne v priemyselnom prostredí.

Epoxidový cement

Použitie epoxidu na opravu betónu je ďalším skvelým spôsobom na natieranie betónových podláh. Epoxid sa skladá z dvoch zložiek, živice a tvrdidla. Epoxidový systém sa dá jednoducho okamžite a bezpečne aplikovať, vďaka čomu je podlaha odolnejšia a odolnejšia voči vode. Vaša opotrebovaná betónová podlaha sa premení a bude vyzerať ešte lepšie ako predtým.

epoxidová cementová podlaha

Ďalšou výhodou je, že epoxidové lepidlo sa môže dodávať v rôznych farbách, môžete doň ľahko zahrnúť logá alebo rôzne oblasti. Epoxid je užitočný na miestach, ako sú napr:

  • Epoxidová podlaha v garáži
  • Epoxidová betónová podlaha
  • Nemocnice
  • Sklady
  • Priemyselné prostredie

Môžete použiť oboje?

Keďže uretán vytvára slabú väzbu s cementom, bolo by pre proces náteru prospešné, keby sa pridala epoxidová živica. Metóda náteru bude zahŕňať najprv nanesenie epoxidového základného náteru a potom uretánového vrchného náteru. Po vykonaní tohto postupu bude mať novo natretá podlaha oveľa dlhšiu životnosť ako pôvodná betónová podlaha. Okrem iných výhod ponúkne úžasnú trvanlivosť a odolnosť proti poškriabaniu.

náklady na epoxidovú podlahu

Najlepším náterom podlahy je preto kombinácia uretánu a epoxidu. Tento typ podlahy poskytuje ochranu pred teplom, vlhkosťou a chemikáliami a ponúka veľkú pevnosť či odolnosť.

Ďalším faktorom polyuretánových podlahových náterov na vodnej báze je, že ich použitie je aj pomerne nákladné, najmä preto, že na podlahu alebo drevený povrch je potrebné naniesť veľa vrstiev.

Pokiaľ však ide o podlahové nátery, je najlepšie opýtať sa odborníka na vaše špecifické potreby, pretože táto zmes nemusí byť najlepšou cestou pre všetky projekty. Našťastie, kombinácie uretánu a epoxidu sa dajú prispôsobiť.

Úvod do opravy trhlín v betóne pomocou epoxidovej živice

Existuje niekoľko rôznych spôsobov opravy trhlín v betóne. Hoci spôsob závisí od toho, aké široké a dlhé sú trhliny, jedným z najlepších spôsobov je použitie epoxidu na opravu trhlín v betóne. To sa vykonáva prostredníctvom epoxidovej injekcie. Praskliny v betóne sú vo všeobecnosti dôsledkom tepla, zmršťovania, príliš veľkého namáhania betónu a vonkajších pohybov. Prostredníctvom jednoduchej epoxidovej injekcie priamo do prasknutého miesta sa dá tento problém celkom jednoducho vyriešiť.

Samozrejme, každý stav je iný a spôsob aplikácie závisí od každého konkrétneho scenára. Aby sme vám pomohli vykonať tieto opravy sami, pripravili sme pre vás sprievodcu epoxidovým náterom na opravu trhlín v betóne a spôsob jeho aplikácie.

Najlepší epoxid na opravu trhlín v betóne

Existujú rôzne možnosti epoxidových náterov na opravu trhlín v betóne, ktoré môžu sťažiť výber správneho výrobku. Musíte si vybrať epoxid, ktorý je pevný, ľahko sa používa a ponúka správnu mieru pružnosti a odolnosti voči poveternostným vplyvom. Nižšie sme pre vás pripravili naše dva najlepšie výbery epoxidovej výplne na betón.

Celkovo najlepšie: PC PRODUCTS PC-betónové epoxidové lepidlo

Toto dvojzložkové epoxidové pastové lepidlo od spoločnosti PC Products bolo špeciálne navrhnuté na vyplňovanie trhlín v betóne. Možno ho použiť na opravu trhlín alebo na ukotvenie závitových tyčí, hmoždiniek a skrutiek do betónu. Vysoko priľnavá pasta úplne odoláva vlhkosti a môže sa používať vo vertikálnych aplikáciách.

Vďaka vysokej odolnosti sa táto pasta môže používať v interiéri aj exteriéri. Lepidlo má dobré vlastnosti odolné voči poveternostným vplyvom a odoláva vysokým a kolísavým teplotám. Toto lepidlo je extrémne pevné, s hodnotou PSI 6790. Rýchlo schne, má atraktívnu betónovo sivú farbu a veľmi ľahko sa s ním pracuje.

Najlepšia hodnota: QUIKRETE Epoxidová oprava betónu

Ak hľadáte účinný, odolný a pevný epoxidový plnič na betón, potom je tento výrobok vynikajúcou voľbou. Ide o dvojzložkový epoxid, ktorý vytvára neuveriteľne silné spojenie na vyplnenie trhlín v betóne a opravu akýchkoľvek poškodení.

Tento epoxid možno použiť na vertikálne trhliny a ťažko prístupné miesta. Konzistencia je pomerne hustá, takže sa nemusíte obávať kvapkania alebo vzniku neporiadku. Po zaschnutí získate naozaj pevné a odolné tesnenie. Epoxid sa môže používať v interiéri aj exteriéri a je vhodný na použitie na všetky druhy betónových povrchov.

Aplikácie epoxidovej živice na opravu trhlín v betóne

Trhliny, ktoré sa objavia v betóne, sú ľahko viditeľné. Môžu prechádzať cez oba konce betónového povrchu a vyžadujú si okamžitú opravu. Epoxidová výplň do betónu sa potom môže aplikovať z oboch koncov trhliny. V závislosti od scenára môže byť potrebné, aby bola epoxidová výplň redšia a ľahšie vtekala do trhliny.

Niekedy je dôležité vstreknúť výplň do betónu čo najbližšie k trhline, a preto budete musieť ísť pomerne hlboko do trhliny. Bez ohľadu na situáciu je najdôležitejšie, aby sa vyriešila príčina vzniku trhliny. V opačnom prípade sa môže stať, že trhlina sa bude zväčšovať aj po aplikácii epoxidu.

epoxidové cementové lepidlo

Epoxid na opravu trhlín v betóne nie je vždy riešením. Existujú prípady, keď môže byť prasklina v betóne príliš veľká, alebo je možno v praskline veľké množstvo vody, ktoré sa nedá odstrániť. V prípade veľmi veľkých trhlín je najlepšie poradiť sa najprv s inžinierom. Niekedy môže práca zahŕňať dodatočné búranie a odštiepenie betónu pred tým, ako sa bude môcť vyplniť. Každá situácia je jedinečná a bude si vyžadovať jedinečné riešenie.

Ako aplikovať epoxid na opravu betónu

Aj keď je každý scenár iný, existuje niekoľko všeobecných zásad, ktoré si treba zapamätať pri aplikácii výplne betónu. Nižšie sú uvedené niektoré z potrebných krokov na opravu popraskaného betónu.

Príprava betónu na epoxidovú výplň

Pred aplikáciou epoxidovej výplne na opravu betónu je potrebné prasknutý povrch riadne pripraviť. Začnite očistením celého povrchu trhliny. To by sa malo vykonať do výšky pol centimetra na každej strane trhliny. Na čistenie betónu môžete použiť buď vysokotlakový vodný čistič, alebo drôtené kefy. Je dôležité urobiť to dôkladne, aby výplň správne priľnula.

Pred pokračovaním sa uistite, že očistený betón je úplne suchý. Taktiež sa snažte vyhnúť používaniu mechanických nástrojov na tento účel, pretože to môže mať za následok padanie prachu a nečistôt do trhliny.

epoxidová živica na opravu trhlín v betóne

Pri príprave trhliny ju musíte rozšíriť. Ideálne je to urobiť v tvare písmena "V". Ak to urobíte, pomôže to vytvoriť odolnejšiu povrchovú úpravu a výplň po nanesení epoxidu.

Pridávanie portov

Aby sa odstránila potreba vŕtania, epoxid na opravu trhlín v betóne sa vstrekuje do trhliny pomocou portov. Pri tomto postupe použijete minimálne dva porty. Tie musia byť správne rozmiestnené, aby sa zabezpečilo vstreknutie epoxidu do správnej oblasti. Toto by sa malo vykonať vo vzdialenosti približne 20,32 cm od seba v trhline.

Najprv teda nainštalujte porty a potom utesnite hornú časť trhliny. Na zakrytie hornej časti betónovej pasty môžete použiť tmel. Uistite sa, že táto pasta je riadne vysušená a dostatočne bezpečná, aby vydržala proces vstrekovania. V závislosti od okolností by mohlo dôjsť k ovplyvneniu tesnosti a priľnavosti epoxidovej hmoty v dôsledku kolísania teplôt.

Vstrekovanie epoxidovej výplne do betónu

Vezmite epoxidovú výplň na opravu trhlín v betóne a vstreknite ju najprv do najnižšieho otvoru. Pokračujte v jeho vstrekovaní, kým epoxidová hmota neprestane tiecť alebo keď začne vytekať z ďalšieho portu. Ak pracujete na horizontálnej trhline. Začnite v najširšej oblasti trhliny. Keď už epoxid nevyteká, môžete port vybrať a pokračovať v ďalšom.

Postup jednoducho zopakujte na ďalšom porte a takto pokračujte, kým nezaplníte celú trhlinu. Len dbajte na to, aby ste pri nanášaní epoxidu vyvíjali rovnomerný a stály tlak, aby ste predišli nerovnomernému vyplneniu alebo vzniku dier. Odstráňte všetky porty a vrchnú časť trhliny utesnite epoxidom a tmelom.

epoxid na opravu betónu

Užitočné tipy na opravu prasklín

Ako bolo uvedené vyššie, každá prasklina v betóne je jedinečná a vyžaduje si osobitnú pozornosť. Niekedy sa môžu vyskytnúť určité problémy, ktoré si vyžadujú osobitnú starostlivosť. Tu sú niektoré bežné problémy a spôsoby ich riešenia:

  • Vždy začnite vstrekovať epoxidovú živicu pri najnižšom nastavenom tlaku a pomaly ho zvyšujte podľa toho, ako budete postupovať
  • Široké trhliny vypĺňajte pomaly a pri vstrekovaní epoxidu si dajte načas. To preto, aby ste sa uistili, že epoxid úplne vyplní trhlinu
  • Čím väčšia je trhlina, tým väčší tlak je potrebný na vstrekovanie
  • Vždy dbajte na spätný tok epoxidu. To môže byť spôsobené nečistotami, ktoré blokujú tok, alebo tým, že trhlina nie je súvislá
  • Pri odstraňovaní vrchného tesnenia epoxidu môžete použiť škrabku alebo dláto
  • Pred odstránením portov sa uistite, že epoxidová hmota je úplne vytvrdnutá a utesnená. To môže trvať až 48 hodín
  • Niekedy môže byť v hornom tesnení prítomná malá netesnosť. To sa dá opraviť pastelkou
  • Pri práci s úzkymi trhlinami môžete začať pridaním trochy tmelu na stranu trhliny. Pomáha to minimalizovať plytvanie epoxidovou hmotou a zefektívňuje to vyplňovanie a priľnavosť
  • Epoxidová injekcia nie je vhodná na všetky trhliny - najmä na veľmi široké trhliny. Pred zaobstaraním súpravy na opravu trhlín sa vždy uistite, že trhlina je vhodná na opravu epoxidom.

Tipy a triky na opravu epoxidovej pukliny v betóne

Použitie epoxidovej hmoty na opravu trhlín v betóne môže byť jednoduchý proces, ale vyžaduje si aj správne znalosti a zručnosti. Predtým, ako začnete opravovať prasklinu na betóne, postupujte podľa týchto tipov a trikov, aby bol proces jednoduchší.

Príprava povrchu je nevyhnutná

Na zabezpečenie najlepšej dlhodobej pevnosti a úspechu epoxidovej výplne trhlín je nevyhnutná príprava povrchu. Uistite sa, že betónový povrch je riadne očistený, bez zvyškov, prachu alebo nečistôt, ktoré by na ňom zostali. To možno vykonať šetrnými alebo agresívnymi prostriedkami, pokiaľ sa tým neovplyvní štruktúra betónu.

Ak na čistenie použijete veľmi abrazívny spôsob, môže sa stať, že na praskline zostane vrstva prachu. Tú možno účinne odstrániť otryskaním tlakovým postrekovačom. Tryskanie môže byť najlepšou metódou na prípravu ochranných náterov. Pomáha to vyčistiť povrch, otvoriť póry a mierne zdrsniť povrch. Je dôležité, aby sa úplne odstránili všetky povrchové nečistoty, uvoľňovacie prostriedky, oleje alebo vytvrdzovacie zmesi. To sa dá dosiahnuť abrazívnym odstránením.

Tlakové umývanie je často dobrou metódou. Uistite sa, že tlakový čistič má najmenej 5000 PSI.

Keďže tekuté superlepidlo Loctite Professional má len jednu nevýhodu, ale niekoľko výhod, je pre nás jasným víťazom v našom teste superlepidiel.

Bezpečná práca

Pri práci s betónom, epoxidom a abrazívnymi čistiacimi metódami sa musíte uistiť, že ste prijali správne bezpečnostné opatrenia. Pri používaní epoxidovej výplne betónu sa môžu vyskytnúť nebezpečné chemikálie, preto sa musíte uistiť, že používate vhodné ochranné prostriedky. Patria sem rukavice, ochranné okuliare a prípadne maska na tvár. Snažte sa tiež nosiť dlhé rukávy a dlhé nohavice. Ak je to možné, najlepšie je pracovať v priestore s maximálnym vetraním.

Upratovanie

Po skončení práce budete musieť z náradia a pracovného priestoru vyčistiť epoxidovú hmotu. Vhodným prostriedkom na to bude MEK alebo acetón. V prípade veľmi malého množstva neporiadku môžete na čistenie použiť aj vodu s mydlom na umývanie riadu - to dobre funguje aj na náradie. Tekutý čistiaci prostriedok/koncentrované mydlo je lacnejšie a bezpečnejšie ako rozpúšťadlá a je to vždy lepšia voľba aj na čistenie vašej pokožky.

cementový tmel

Zatĺkanie betónu

Pred opravou trhliny v betóne jej vyplnením epoxidom musíte najprv zistiť, či je to správna metóda. Môžete to zistiť pomocou sondážneho kladiva na posúdenie betónu, ktorý potrebuje opravu.

Použitie tepla

Čas vytvrdzovania epoxidovej živice je ovplyvnený teplotou. Rýchlosť reakcie sa môže meniť v intervale 2 pri každej zmene teploty o -7,78 °C . Ak epoxid vytvrdzuje príliš pomaly, môžete do oblasti pridať jemný prívod tepla.

Môžete to urobiť pomocou teplovzdušnej pištole, predhriatím epoxidu pred použitím, podlahovým ohrievačom alebo použitím ohrievacích prikrývok. Bez ohľadu na zvolenú metódu sa snažte, aby teplota pri zahrievaní plochy neprekročila 148,89 °C. Epoxidová živica pri vytvrdzovaní uvoľňuje aj vlastné teplo, takže hrubšie plochy budú v skutočnosti vytvrdzovať rýchlejšie. Je tiež dôležité si uvedomiť, že veľmi vysoké letné teploty môžu tiež obmedziť životnosť epoxidu. Tomu možno pomôcť ochladením jednotlivých dielov pred použitím, aby sa predĺžila ich životnosť.

Riedenie epoxidu

Spôsobom, ako zriediť príliš hustý epoxid, by bolo predhriatie komponentov pred ich zmiešaním. Epoxid môžete skladovať vo vyhrievaných miestnostiach alebo dokonca pridať žiarovku k vstrekovaciemu čerpadlu, aby sa epoxid v nádrži udržiaval teplejší. Len nezabudnite, že čas vytvrdzovania epoxidu po zmiešaní bude ovplyvnený aj zmenami teploty.

epoxidový cement

Zmršťovacie polyméry

Keď sa zmiešajú dve epoxidové časti, väčšina polymérov sa po vytvrdnutí nakoniec zmrští. Novovzniknuté polyméry sú menšie ako nezreagované zložky. To znamená, že pred nanesením epoxidovej živice na trhlinu by sa malo vždy zvážiť zmršťovanie. Samozrejme, musíte si tiež uvedomiť, akú hrúbku môžete urobiť aplikáciu pred tým, ako betón vystavíte vnútornému namáhaniu. Niektoré metódy, ktoré tomu pomáhajú, zahŕňajú inštaláciu viacerých výťahov, použitie nízkomodulových alebo exotermických živíc alebo použitie epoxidových systémov plnených kamenivom.

Pohyblivé polyméry

Epoxidové polyméry sa pri vytvrdzovaní nielen zmršťujú, ale môžu sa aj rozpínať. Polyméry na opravu betónu majú vo všeobecnosti väčšiu mieru rozťažnosti ako betón. Špecifiká sa líšia v závislosti od výrobcu alebo použitého výrobku, ale vždy sa rozpínajú a zmršťujú viac ako betón. To je dôležitý faktor pri práci s veľkou trhlinou.

Pochopte šírku trhliny

Pred vykonaním injektážnej opravy musíte správne pochopiť šírku a hĺbku trhliny. To možno vykonať pomocou plastovej karty trhlín alebo prenosného meradla trhlín. Je to potrebné na pochopenie potrebného množstva epoxidu. Menšie opravy sú vo všeobecnosti nehospodárnejšie, pretože množstvo materiálov potrebných na prepláchnutie pištole môže byť väčšie ako množstvo použité na vyplnenie trhliny. Pred začatím práce to vždy zvážte.

epoxidová oprava betónu

Uchovávanie epoxidu

Po ukončení procesu nanášania vám môžu zostať zvyšky epoxidu. Samozrejme, za zvyšky možno považovať len nezmiešané časti, pretože nevytvrdnú. Takýto materiál sa dá ešte dlho skladovať a v prípade potreby opäť použiť. Všetky prebytočné zložky epoxidu umiestnite do vzduchotesných nádob a uschovajte ich, kým ich nebudete možno opäť potrebovať. Látky citlivé na vodu sa však nemusia dať uchovávať tak dlho. To sa môže týkať napríklad polyuretánu.

Získanie správneho vzhľadu

Získanie pevnej štruktúry betónu nie je jediným aspektom. Môžete mať aj veľmi špecifickú estetiku betónu, ktorú budete musieť zachovať. Ako môžete po aplikácii tmelu získať späť pôvodný hladký povrch betónu? Možno použiť techniku nazývanú vreckovanie. Ide o to, keď povrch betónu navlhčíte a potom naň udriete vrecom obsahujúcim jemné množstvo betónu rovnakej farby. Jemnú cementovú kašu môžete tiež natrieť štetcom.

epoxid na opravu dlaždíc

Podmienky chladného počasia

Niekedy sa v betónových trhlinách objaví zamrznutá voda, ktorá je naozaj nepríjemná. Ďalšou vecou pri práci v chladných poveternostných podmienkach je, že epoxidová živica bude vytvrdzovať oveľa dlhšie. To znamená, že vstrekovanie sa musí vykonávať veľmi pomaly a tesnenie sa musí nechať dlhšie vytvrdnúť. Náter by mal mať správny rosný bod - čo je pri práci v chladných poveternostných podmienkach veľmi dôležité. Ak sa pod epoxidovou živicou zachytí neviditeľná rosa, môže to viesť k závažnému problému.

Epoxidový náter zvyčajne spí pri teplote nižšej ako 4,44 °C , a keď sa teplota zvýši, bude pokračovať vo vytvrdzovaní. Z tohto dôvodu sa nemusíte obávať nanášania epoxidu pred nočným poklesom teploty. Ak však potrebujete zvýšiť rýchlosť vytvrdzovania, môžete na jeho urýchlenie použiť zdroj tepla.

Epoxid na opravu trhlín v betóne je skutočne užitočná látka na opravu problémov v betónových povrchoch. Túto činnosť zvládnete pomerne ľahko sami a dosiahnete pri nej vynikajúce a dlhotrvajúce výsledky. Vyššie uvedený sprievodca by mal obsahovať všetko, čo ste potrebovali vedieť o epoxide na opravu trhlín v betóne, ako ho aplikovať a aké výrobky si vybrať. Prajeme vám veľa úspechov pri realizácii vášho projektu, ktorý máte pred sebou!


avatar
Redaktor

S epoxidom pracujem už viac ako 15 rokov.