Remeslá z dreva - aké farby sa hodia na drevené remeslá?

Remeslá: V živote nie je veľa vecí, ktorých výroba si nevyžaduje strašne veľa úsilia alebo prehnané množstvo peňazí. Medzi najobľúbenejšie remeslá v posledných rokoch patria drevené remeslá, pretože sa dajú pomerne ľahko vyrobiť, dajú sa vyrobiť z ľahko dostupného materiálu a dajú sa prispôsobiť jednoduchým náterom. Nie každý typ farby však funguje na drevené remeslá, preto sa pozrime na to, ktoré farby fungujú na drevené remeslá, prečo sú tieto farby najvhodnejšie pre vaše drevené remeselné výrobky a čo presne sú drevené remeslá. Nezabudnite, že aj keď niektoré farby na drevené remeslá nefungujú obzvlášť dobre, neznamená to, že vôbec nepriľnú.

Čo sú drevené remeslá?

Drevené remeslá sú tu od chvíle, keď sme prvýkrát zistili, že drevo je poddajný materiál, a odvtedy sa z nich vyvinulo zložité a veľmi výnosné remeslo, ako aj rekreačná činnosť. Vzhľadom na to všetko existuje množstvo vecí, ktoré by ste mohli vyrobiť z dreva a ktoré by sa dali považovať za remeslá, a existuje mnoho špecializovaných disciplín v oblasti remesiel z dreva, ktoré môžete preskúmať, ak sa niekedy ocitnete trochu zvedaví.

Tradičné austrálske maľované remeslo na drevo

Niektoré z najobľúbenejších remesiel z dreva sú jednoduché, ale funkčné výtvory, ktoré vám môžu poslúžiť v každodennom živote. Často sú tieto výtvory vyrobené z existujúceho nábytku, ktorý mohol zostarnúť alebo sa poškodiť a potom bol znovu použitý v spomínaných výtvoroch. Niečo ako starý gauč alebo detskú postieľku môžete premeniť na rafinovaný písací stôl alebo skrinku na zásoby, a to sú len malé príklady toho, čo všetko je možné, ak sa do toho pustíte.

Tradičné maľované drevené remeslá

V skutočnosti môžete so správnymi nástrojmi premeniť takmer všetko, čo vám príde pod ruku, na umelecké diela, ktoré ozdobia váš domov alebo sa premenia na darčeky pre vašich blízkych. Drevené výrobky nemusia byť vyrobené len z repasovaného dreva, ale môžete ich vyrobiť aj z čerstvého dreva, ktoré vám poskytne viac možností, pokiaľ ide o vzhľad, pocit, poštovú schránkovosť, hustotu a celkovú estetiku vášho výsledného diela.

Najlepšie farby na drevené remeslá - naše odporúčané farby na drevo

Drevené remeslá môžete vyrábať aj kombinovaním a obnovovaním existujúcich drevených remesiel na nové použitie, a hoci to nie je jedna z najbežnejších techník, takmer vždy prináša jedny z najzaujímavejších výsledkov. Ak hľadáte trochu inšpirácie, pozrite si stránky ako Pinterest, aby ste videli, čo majú ostatní, a použite to ako návod na svoje remeselné experimenty.

Výroba dreva si vyžaduje určitú trpezlivosť a zručnosť, keď dosiahnete určitú úroveň zložitosti, ale nenechajte sa tým zastrašiť. Výroba z dreva je jednou z tých vecí, v ktorých sa praxou stanete zručnejšími, a ako sa bude vyvíjať vaša úroveň pohodlia a zručnosti, bude sa zvyšovať aj kvalita vami vyrobených diel.

Zložité drevené remeslá

Ako už bolo povedané, nenechajte sa odradiť, ak vašich prvých niekoľko pokusov nedosiahne presne to, čo ste očakávali. Na začiatku to môže byť obrovská krivka učenia, najmä keď si zvykáte na všetky rôzne nástroje na obrábanie dreva. Pokiaľ budete vytrvalí, a čo je dôležitejšie, budete si cestu užívať, určite sa stanete majstrom v spracovaní dreva na vlastnej koži.

Maľované drevené nádoby v tvare ovocia

Ak hľadáte nejaké drevené remeslá, s ktorými by ste mohli začať, tu je niekoľko takých, ktoré môžete vyskúšať bez toho, aby ste potrebovali príliš veľa špecializovaných nástrojov, a ktoré potrebujú len čerstvý náter, aby vynikli z davu:

  • Dosky na krájanie
  • Kuchynské nápisy
  • Držiaky na podložky
  • Sviečky na sviečky
  • Zásobníky na papier
  • Vývesné alebo oznamovacie tabule pre vašu domácnosť
  • Nástenný vešiak na kabáty/šiltovky
  • Držiaky na kľúče
  • Jednoduché stojany na uteráky

Maľované drevené remeslá

Ktoré farby sa hodia na remeselné práce s drevom?

Zaujíma vás, aké sú najlepšie farby na drevené remeslá? Nuž, existuje množstvo bodov, ktoré fungujú na drevo, ale nie všetky sú úplne vhodné na použitie na remeslá. Nezabúdajte, že remeslá sa často veľa zdvíhajú, bývajú na priamom slnečnom svetle a dokonca sú umiestnené vonku. Najlepšia farba na drevené remeslá bude taká, ktorá dokáže odolávať uvedeným podmienkam bez vyblednutia, odlupovania alebo zdvíhania, a zároveň dobre priľne k vášmu drevenému obrobku.

Typ farbyMôže sa použiť na remeselné práce s drevom?
Smaltovaná farba
Olejová farba
Akrylová farba
Metalizovaná farbiaca farba
Farba na báze latexu
Kriedová farba
Mliečna farba
Emulzná farba
Moridlo na drevo
Celulózová farba

Maľovanie drevených rezbárskych výrobkov

Používanie latexovej farby

Latexové farby sú jednou z najlepších možností remeselných farieb na drevo. Mnohí poznajú latexové farby ako ekologickú možnosť farby, ktorú možno použiť na rôzne povrchy, a to vďaka ich nízkemu zápachu a skutočnosti, že neobsahujú takmer žiadne prchavé organické zlúčeniny (VOC). Sú obľúbenou voľbou medzi nadšencami woodcraft. Latexové farby sú tiež ľahko dostupné a dostanete za ne celkom dobrý pomer ceny a kvality.

Latexová farba na stenu pre drevené remeslá

Hoci sú latexové farby obľúbenou remeselnou farbou na drevo, nemajú veľmi silnú farbu a tie, ktoré ju majú, nemajú prísady, čo ich robí menej ekologickými ako ich 100 % čisté náprotivky. Latexové farby sú obľúbené aj preto, že presakujú do štruktúry dreva, a pritom sa dajú vyčistiť len vlhkou handričkou.

Ak uvažujete o výrobe dreveného diela, ktoré bude umiestnené vonku, nemusíte sa obávať, že vám farba opadne hneď, ako sa priženú dažďové mraky. Latexová farba je k dispozícii aj v exteriérových variantoch, ktoré sa dajú pohodlne používať vonku a v určitých prípadoch dokonca poskytujú ochrannú vrstvu pre váš obrobok.

Používanie kriedovej farby

Kriedová farba je ďalším obľúbeným typom povrchovej úpravy pre všetky druhy drevených dielcov a mnohí ju považujú za najlepšiu remeselnú farbu na drevo. Poskytujú jemnú, nenápadnú povrchovú úpravu, ktorá napriek tomu dokáže vyniknúť. Tento typ farby sa zvyčajne používa na povrchovú úpravu oblastí, ako sú detské izby, veľké interiérové miestnosti a iné oblasti domov a podnikov, ktoré si vyžadujú jemný, svetlý tón svojej estetiky. Prečo sú však tieto farby také obľúbené?

Kriedové farby, podobne ako latexové farby, sú na báze vody, a preto vo svojom zložení neobsahujú takmer žiadne prchavé organické chemikálie, čo znamená, že ich môžete používať v interiéri bez toho, aby ste sa museli obávať akýchkoľvek nebezpečných výparov. Navyše sa nemusíte toľko starať o údržbu vďaka matnému povrchu, ktorý priťahuje menej prachu a nečistôt v porovnaní s viac splachovacími povrchmi.

Kriedová farba na drevo pre remeselníkov" width=" 2153,92cm height=" 1435,10cm />

Podobne ako latexové farby, aj tieto farby sa ľahko čistia vlhkou handričkou, a čo viac, sú veľmi prispôsobivé pred aj po nanesení na drevený povrch. Tento typ náteru sa často brúsi a/alebo leští v snahe vytvoriť estetickejší vzhľad, ktorý je obľúbený v domoch na pláži a v iných priestoroch, ktorým vyhovuje rustikálna estetika.

Používanie akrylovej farby

Ak hľadáte dobre využiteľnú remeselnú farbu, neurobíte nič lepšie ako s akrylovou odrodou. Tento typ farby sa používa takmer na všetko, od dreva cez kov, plast, smalt až po murivo. Akrylové farby sú vyrobené z pigmentu suspendovaného v akrylovom polyméri, vďaka ktorému nielenže vyniknú farby akrylových farieb, ale poskytnú vášmu obrobku ochrannú vrstvu, ktorej môžu konkurovať len olejové farby a moridlá na drevo.

Akrylová farba na drevo pre remeslá

Akrylová farba je úžasná remeselná farba na drevo, pretože podobne ako latexová farba sa zrejme hlboko vlieva do dreva a poskytuje dlhotrvajúce spojenie s drevenými vláknami. To znamená, že diela natreté akrylovou farbou môžete umiestniť do interiéru alebo exteriéru bez obáv, že sa vám farba zmyje pri prvom náznaku dažďa. Akrylové farby tiež do určitej miery chránia vaše drevené obrobky pred silami, ako sú nárazy, odieranie, teplo, vlhkosť, vlhkosť a dokonca aj napadnutie hmyzom.

Akrylové farby sú za rozumnú cenu a sú zďaleka najpoužívanejšie, dokonca sa často označujú ako farby pre remeselníkov, čo by podľa zanietených nadšencov remeselnej výroby malo hovoriť samo za seba, pokiaľ ide o účinnosť týchto farieb. Túto remeselnú farbu na drevo možno tiež riediť, miešať, miešať a dokonca aj striekať, aby ste dosiahli ideálnu povrchovú úpravu svojich drevárskych projektov.

Používanie smaltovaných farieb

Smaltové farby sú medzi farbami, ktoré sa bežne používajú na remeselné práce, pomerne jedinečné. Je to preto, že na rozdiel od niektorých farieb, ktorým sme sa doteraz venovali, je smalt dostupný vo variantoch na báze vody aj oleja, v závislosti od aplikácie a od toho, čo sa od farby vyžaduje. Smaltová farba na vodnej báze bude fungovať podobne ako niektoré farby, ktoré sme spomínali predtým, ľahko sa čistí a má redšiu viskozitu.

Smaltová farba na drevo pre remeselníkov" width=" 2153,92cm height=" 1435,10cm />

Olejové farby majú hustejšiu viskozitu, výraznú intenzitu farieb a môžu byť náročné na čistenie. Ako kompromis obsahujú olejové farby množstvo prchavých organických látok, čo znamená, že nie sú ideálne na použitie v interiéri, a trvá im naozaj dlho, kým úplne vytvrdnú (zvyčajne celkom 24 hodín v závislosti od vlhkosti vášho bezprostredného prostredia). Výrazným pozitívom emailových farieb, či už si vyberiete vodný alebo olejový variant, je pevnosť a kvalita priľnavosti povrchovej úpravy.

Ako remeselná farba poskytuje smalt hladký, bezšvový povrch, ktorý nie je úplne lesklý, ale poskytuje takmer lesklý vzhľad. Tieto farby sa zvyčajne používajú na povrchy, ktoré musia byť odolné, takže ak vyrábate praktické remeselné výrobky, je to typ farby, ktorý chcete použiť. Vytvára hrubú vrstvu farby, ktorá sa spája s vláknami dreva a v prípade poškodenia alebo poškriabania sa dá ľahko opraviť. Smaltovaná farba sa nepovažuje za najlepšiu remeselnú farbu na drevo, ale nie je ani zďaleka najhoršia.

Používanie mliečnej farby

Existujú určité farby, ktoré sú dosť obskúrne a nepoužívajú sa často v žiadnom prostredí. Tieto farby sú často určené na špecializované použitie, a preto v každodennom remeselníckom použití nemajú žiadny účel. Jednou z takýchto farieb sú farby na báze mlieka, ktoré sa, ako už názov napovedá, vyrábajú z mlieka, ako aj z kombinácie vápna a rôznych farbív, ako je pigmentový prášok.

Mlieko sa používa na výrobu mliečnej farby

Vzhľadom na to, aký surový je tento typ farby v porovnaní s niektorými inými farbami, ktoré sme si doteraz pozreli, by ste pravdepodobne mohli hádať, že v čase pred nástupom syntetických farieb to bola obľúbená farba davu. Mali by ste aj pravdu, v skutočnosti sa mliečne farby používajú už tisícky rokov v kultúrach po celom svete a výroba dobrej mliečnej farby je sama o sebe niečo ako remeslo.

Mliečna farba je v skutočnosti celkom dobrá farba na drevo a podobne ako farba na báze kriedy vám poskytne plochý matný povrch, ktorý vytvorí narušenú, rustikálnu estetiku vhodnú pre každý moderný domov. Najlepšie zo všetkého je, že tieto farby sú úplne netoxické, čo znamená, že sa dajú bezpečne aplikovať v interiéri, a keďže sú vlastne na báze vody, dajú sa ľahko vyčistiť trochou mydla a vody!

Používanie moridla na drevo

Spomenuli sme síce, že tento článok bude o farbách, ale v záujme toho, aby ste sa dozvedeli o všetkých možnostiach, ktoré máte k dispozícii, sme si mysleli, že zmienka o moridlách na drevo bude vo vašom najlepšom záujme. Moridlo na drevo nie je farba. Zatiaľ čo farby sú povrchové nátery, moridlo na drevo je úprava dreva, čo je módny výraz pre oleje a chemikálie, ktoré sa aplikujú na drevené obrobky s cieľom zmeniť/zvýšiť ich farbu a zároveň ich chrániť zvnútra aj zvonka.

Moridlo na drevo pre drevené remeslá" width=" 2153.92cm height=" 1435.10cm />

Moridlá sú pravdepodobne lepšie ako farby, pretože sa ľahšie nanášajú, ľahšie udržiavajú a každý obrobok ošetrený moridlom dosiahne úplne jedinečnú povrchovú úpravu. Je to preto, že obsah minerálov a hustota vlákien každého kusu dreva sú odlišné, čo znamená, že oleje, chemikálie a pigmenty v moridlách na drevo s nimi budú reagovať odlišne.

Moridlá na drevo sú príjemné aj preto, že nezakrývajú prirodzenú štruktúru dreva, ktoré sa nimi ošetruje, to znamená, že po nanesení povrchovej úpravy zostanú viditeľné všetky kontúry a prirodzené línie dreva, čo sa nedá povedať pri použití farby na drevo. Na druhej strane, lazúry na drevo obsahujú prchavé organické látky, čo znamená, že ich použitie v interiéri môže byť riskantné a môže chvíľu trvať, kým úplne vytvrdnú.

Ktorá farba je najlepšia na drevené remeslá?

Rozhodnúť sa, akú farbu použiť na drevené remeslá, môže byť vzhľadom na všetky dostupné možnosti naozaj ťažké. Existuje množstvo značiek, ktoré tvrdia, že majú najlepšiu farbu na drevené remeslá, ale je to naozaj tak? Nie všetky farby sú rovnaké, preto sa pozrime na niektoré z najlepších farieb na drevené remeslá a na to, čo z nich robí najlepších uchádzačov za váš dolár. Nezabudnite, že aj objektívne dobrá farba môže byť zlá, ak sa použije na nesprávne použitie, preto pri výbere farby na drevené remeslá vždy zohľadnite svoj obrobok a podmienky, ktorým bude vystavený.

Druhy farieb na drevo pre remeslá

Najlepšia akrylová farba: Akrylová farba LIQUITEX Heavy Body

Ak hľadáte dobrú farbu na použitie na drevené remeslá, toto je jedna z najlepších možností, akú môžete urobiť. Spoločnosť Liquitex existuje už od roku 1933, takže sa dá celkom bezpečne povedať, že vie, čo robí, pokiaľ ide o farby. Spoločnosť Liquitex sa v skutočnosti špecializuje na farby pre remeselníkov, a preto v priebehu rokov zdokonalila svoje receptúry, aby vám poskytla dokonalý zážitok z remeselnej výroby.

Čím je však táto remeselná farba taká výnimočná? Nuž, pre začiatok má jednu z najkvalitnejších povrchových úprav v okolí vďaka svojmu ťažkému akrylovému zloženiu, vďaka ktorému sú jej farby také sýte, že sú takmer hmatateľné. Okrem toho im použitie technológie korálkového mlyna umožňuje vyžmýkať maximum z každého pigmentu použitého v akrylovom polyméri, čo umožňuje dosiahnuť bohatšie farby a špičkovú priľnavosť k dreveným povrchom.

Stále nie ste presvedčení, že ide o jednu z najlepších akrylových farieb na trhu? Zvážte skutočnosť, že táto farba má nielen mimoriadne nízky zápach (čo ju robí ideálnou na použitie v interiéri a s malými deťmi), ale vytvára aj jednu z najkvalitnejších povrchových úprav spomedzi všetkých remeselných farieb na trhu. Spoločnosť Liquitex tvrdí, že jej zloženie je vysoko odolné a je pomerne odolné aj voči UV žiareniu.

To z nej robí ideálnu farbu na remeselné výrobky, ktoré sa budú nachádzať vonku, a dokonca aj na tie, ktoré budú v kontakte s priamym slnečným svetlom, ako napríklad kúsky, ktoré by mohli byť umiestnené na vašich parapetoch. Kvalita tejto farby sa skutočne prejavuje aj v jej viskozite, ktorá býva tak akurát hustá a nie je taká hustá, aby ju bolo potrebné rozriediť, aby ste ju mohli naniesť na svoj diel.

To znamená, že sa vám nestane, že by sa vám táto farba zhlukovala v rohoch štetca alebo vytvárala taký prebytok, že by ste ju museli po každom ťahu štetcom z obrobku odstrániť. Chcete sa venovať 3D umeniu? Tím Liquitex vám kryje chrbát, táto farba nepraská a nezasychá nekonzistentne bez ohľadu na to, aká hrubá bola nanesená, preto je jednou z najlepších volieb nielen pre remeselníkov, ale aj pre profesionálnych maliarov!

Najlepšia latexová farba: Sada akvarelových farieb MYARTSCAPE

Nie každý potrebuje profesionálnu povrchovú úpravu pre každý jeden remeselnícky kúsok, ktorý vyrobí, v skutočnosti možno chcete len poriadnu sadu farieb pre príležitostné príležitosti, keď máte trochu času na svoje hobby. Našťastie, tím MyArtscape to chápe a navrhol farbu, ktorá je cenovo dostupná, ľahko sa používa a poskytne vám celkom dobrú povrchovú úpravu pre farby vo svojej triede. Príjemné na latexových farbách je, že sa celkom ľahko čistia, vďaka čomu je táto farba ideálna pre deti aj dospelých.

S touto súpravou farieb získate za svoje peniaze aj celkom slušnú hodnotu, pretože obsahuje 12 akvarelových farieb, ktoré vám umožnia ozdobiť váš obrobok buď dodanými farbami, alebo si pokojne môžete vytvoriť vlastné farby pomocou ich ľahko miešateľného zloženia, aby váš ďalší obrobok vynikol z davu. Tieto akvarelové farby sú tiež vysoko pigmentované, čo znamená, že na rozdiel od iných farieb na báze latexu sa vám nestane, že by ste spotrebovali tony farby len preto, aby ste dosiahli slušnú konzistenciu.

Tím MyArtscape skutočne našiel dokonalú rovnováhu, pokiaľ ide o konzistenciu farieb, ich akvarelové farby sa pri nanášaní cítia ako akrylové, ale stále umožňujú dostatočné presakovanie, aby ste mohli vytvárať všetky tie rozsiahle prechody a jemnú prácu so štetcom, ktorými sú akvarelové diela známe. Práca s touto farbou na dreve však môže byť trochu zložitá, pretože aj keď je pigmentácia tejto farby silná, stále je to akvarel, čo znamená, že ak predtým nenanesiete základný náter, časť farby sa stratí absorpciou drevených vlákien.

Sila tejto farby však nespočíva v konzistencii alebo dokonca v pigmentácii, skutočný kus strany týchto akvarelových farieb spočíva v ich odtieni. Presne tak, s týmito akvarelovými farbami získate takmer priehľadný odtieň, ktorý môžete použiť na vytváranie ilúzií. Dá sa použiť na maľovanie cez iné typy farieb na vytvorenie dojmu hĺbky, čo je podľa nás celkom fajn. Obávate sa, že pri používaní akvarelových farieb hrozí vyblednutie vášho diela?

Nemusíte! Tím MyArtscape použil vysokokvalitné akvarelové pigmenty, ktoré sú dlhotrvajúce a zabezpečia, že farba vydrží počas celej životnosti vášho diela. Ak vám toto všetko ešte stále nestačí na to, aby ste sa presvedčili, že tím MyArtscape je odhodlaný poskytnúť vám skvelý zážitok z maľovania, zvážte, že pri každom nákupe ponúka ročnú záruku na výmenu, čo je pri remeselných značkách farieb v podstate nevídané.

Najlepšia emailová farba: FOLKART Akrylová emailová súprava na remeslá s lesklou povrchovou úpravou

Smaltová farba je jednou z najlepších možností, akú môžete urobiť, pokiaľ ide o farby na remeslá. Prečo? Má všetky výhody olejových a akrylových farieb, ale neobmedzuje vás, pokiaľ ide o ochranu a konzistenciu. Ak hľadáte dobrú smaltovanú farbu, odporúčame vám vyskúšať smaltovanú akrylovú farbu s lesklým povrchom od tímu FolkArt. Vyrábajú veľmi kvalitné farby za zlomok ceny, ktorú majú iní výrobcovia profesionálnych farieb pre remeselníkov

Táto súprava od tímu FolkArt vám poskytuje 16 rôznych farieb, ktoré sú ideálne na každú príležitosť, vrátane žltej, prútenej bielej, oranžovo-ružovej, rúžovo červenej, fialovej, modrej, limetkovo zelenej, spálenej umbre a mnohých ďalších, z ktorých si môžete vybrať. Použite tieto farby jednotlivo alebo ich zmiešajte dohromady a vytvorte si vlastné jedinečné odtiene pre všetky vaše drevené remeselné výrobky. Tieto farby sú intenzívne a poskytujú krásny lesklý povrch, ktorý zabezpečí, že sa vaše výrobky budú lesknúť.

Smaltová časť tejto farby robí zázraky aj pri ochrane vášho obrobku pred poškodením. To je vlastne jeden z hlavných ťahákov emailovej farby, vytvára hrubú vrstvu, ktorá sa nielenže viaže na povrch dreva a vlákna pod ním, ale dokáže ochrániť váš obrobok pred nárazmi, odieraním, nadmerným teplom, vlhkosťou, hmyzom a dokonca aj silným vetrom, ktorý by inak strhol vašu povrchovú úpravu.

Jednou z najlepších častí tejto konkrétnej emailovej farby je, že sa môže používať v interiéri aj exteriéri vďaka svojmu zloženiu s nízkym obsahom zápachu a dokonca sa môže piecť v rúre, ak je to typ povrchovej úpravy, ktorú chcete dosiahnuť. Mali by ste tiež vedieť, že túto farbu môžete používať na povrchy, ktoré by mohli byť v pravidelnom kontakte s potravinami, pretože táto farba je úplne bezpečná pre potraviny, keď má možnosť úplne vytvrdnúť.

Táto farba je tiež jednou z najvhodnejších na použitie na remeselné diela v zmiešaných médiách. Smaltová farba priľne takmer na všetko, na čo si spomeniete, vrátane skla, muriva, keramiky a dokonca aj kovu, ak je správne pripravená. Takže aj keď nakoniec nepoužijete všetky tieto farby na jeden diel, budete mať istotu, že ich môžete použiť aj na iné predmety vo vašej domácnosti a že nebudú len zapadávať prachom niekde v zásuvke.

Aké sú najlepšie drevené remeselné výrobky na maľovanie?

Nájsť a/alebo vyrobiť najlepšie drevené remeslá na maľovanie môže byť náročné, najmä ak ste ešte na drevo nemaľovali alebo ste jednoducho nováčik v remeselnej výrobe. Odporúčame vám, aby ste sa držali relatívne malých diel, ktoré vám umožnia rozvíjať svoju techniku a zároveň zabezpečia, že získate cit pre maľovanie na drevo.

Maľované drevené náramky

Premenné, ako napríklad to, ako štetec reaguje na váš vstup a ako sa niektoré farby rozotierajú, sú veci, ktoré sa skutočne naučíte len praxou a pocitom, preto je najlepšie začať v malom. Preto sme pre vás pripravili dva nápady na malé drevené remeslá na maľovanie, ktoré by vám mali uľahčiť učenie. Dokonca aj keď ste skúsený remeselník z dreva, možno vás bude baviť vytvoriť a/alebo namaľovať niečo jednoduché znova.

Držiaky na podšálky

Podtácky aj ich držiaky sú skvelou voľbou, ak hľadáte drevený polotovar na maľovanie. Dokonca by ste mohli zájsť o krok ďalej a vyrobiť si vlastné podšálky a držiaky na podšálky od základu! Povrchy a tvary držiaka aj podšálok sú jednoduché, čo znamená, že sa nebudete musieť obávať zložitých uhlov alebo rozmazávania farby.

Drevené podložky a držiak

Dokonca si môžete vyskúšať rôzne tvary podložiek a zistiť, ktoré sa vám maľujú ľahšie. Na podšálkach a držiakoch na podšálky je pekné to, že môžu byť vyrobené prakticky z čohokoľvek, od kovu cez drevo až po keramiku, čo znamená, že svoje maliarske zručnosti môžete rozvíjať na všetkých týchto materiáloch. Je to niečo, za čo sa vám z dlhodobého hľadiska poďakuje.

Svietidlá na sviečky

Pre množstvo ľudí sviečky symbolizujú intimitu, a ak ste niekedy boli v tmavej miestnosti, kde vypadol prúd a nič okrem sviečky vám neposkytovalo svetlo a teplo, potom by ste mali tento pocit pochopiť. Nie je teda prekvapením, že svietnikom sa odjakživa venovala mimoriadna pozornosť, a to je tiež dôvod, prečo sú jedným z najľahšie maľovaných nábytkov.

Sústruženie dreveného svietnika

Sviečkové svietniky (najmä tie v tvare štvorcovej škatule) sa maľujú naozaj ľahko a najlepšie na tom je, že keďže sú také malé, dajú vám príležitosť precvičiť si zmysel pre detail. Namaľujte si na svietniky vzory, písmená, čísla alebo jednoducho svoje obľúbené farby a sledujte, ako sa vaše umenie rozžiari, keď ich nabudúce zapálite!

Maľovaný drevený svietnik

Dosky na krájanie

Dosky na krájanie majú celkom jednoduchý tvar a sú pomerne malé. Vo väčšine prípadov sú tiež vyrobené z naozaj pevne zlisovaného dreva, čo znamená, že budete mať možnosť skutočne vidieť, ako vyzerá vaša farba na povrchu dreveného obrobku bez toho, aby ste sa museli obávať absorpcie.

Živica na drevených doskách na krájanie

Aj pri natieraní dosiek na krájanie existuje množstvo možností. Jedným z najpopulárnejších trendov v súčasnosti je zmiešať nejakú vhodnú farbu s epoxidovou živicou a natrieť povrch dosky. Tým sa vytvorí dojem vĺn na pláži, čo vizuálne vyzerá neuveriteľne a po vytvrdnutí živice aj farby je 100 % bezpečné pre potraviny.

Teraz, keď už viete, čo sú to drevené remeslá, aké typy farieb sú najvhodnejšie na použitie na drevené umenie, aké sú niektoré z najlepších farieb na použitie na drevené umenie a s ktorými remeslami je najjednoduchšie začať, je čas, aby ste vyrazili von a vyskúšali si svoje novozískané vedomosti. Nezabudnite si vybrať farbu, ktorá sa najlepšie hodí na vaše použitie, a vždy pracujte v dobre vetranom priestore.

Často kladené otázky

Ako sa to volá, keď maľujete na drevo?

Aj keď si možno myslíte, že maľovanie je maľovanie, prax maľovania rôznych povrchov a dokonca aj rôznych predmetov má svoje špecifické názvy. Prax maľovania najmä na drevo je známa ako maľovanie na panely a môže zahŕňať maľovanie remeselných výrobkov až po maľovanie drevených interiérov domov.

Je remeselná farba dobrá na drevo?

Vzhľadom na to, že na remeselné maľovanie sú k dispozícii rôzne druhy farieb, mohlo by byť trochu reduktívne povedať, že remeselná farba je dobrá na remeselné maľovanie na drevo. Na maľovanie drevených remesiel sa výborne hodia najmä akrylové a emailové farby, ktoré poskytujú odolnú, ale estetickú povrchovú úpravu drevených povrchov.

Aký je najlepší typ farby na drevené remeslá?

Hoci je k dispozícii mnoho druhov farieb na maľovanie drevených remeselných výrobkov, akryl je objektívne najlepšou voľbou na maľovanie väčšiny drevených povrchov. Prečo? Je najuniverzálnejšia vzhľadom na to, že relatívne dobre priľne na takmer každé drevo bez ohľadu na jeho hustotu zrna, navyše má k dispozícii najväčší počet farieb a jednu z najlepších povrchových úprav.


avatar
Redaktor

S epoxidom pracujem už viac ako 15 rokov.