Lepidlá

Ako odstrániť epoxid - 8 najlepších metód odstraňovania epoxidu

Ako odstrániť epoxidové lepidlo

Na odstránenie epoxidových lepidiel z pokožky možno použiť ocot. Acetón je ďalším účinným spôsobom odstraňovania epoxidového lepidla. Čistiaci prostriedok na ruky na báze citrusov bez vody je prostriedok šetrný k pokožke na odstránenie epoxidového lepidla. Nie je taký účinný ako predchádzajúce verzie, ale je šetrnejší k pokožke a dýchacím cestám.

Najlepšie lepidlo na penu - váš kompletný sprievodca používaním penových lepidiel

Ako používať lepidlo na penu

Existuje mnoho rôznych typov penových lepidiel pre rôzne aplikácie. 3M lepidlo na penu v spreji Foam Fast je najlepšie lepidlo na penu v spreji. Lepidlá na penu BeACON sú tie, ktoré boli špeciálne vyvinuté na spájanie pien a sú vhodné pre hobby a remeselníkov.

Lepidlo na sadrokartón - kompletný návod na typy lepidiel na sadrokartón

Lepidlo na omietky - najlepšia voľba pre vaše obklady stien

Sheetrock je druh sadrokartónových dosiek vyrobených zo sadry a lepenky. Používa sa na vnútorné úpravy a na opláštenie šikmých striech. Najlepším lepidlom na sheetrock je stavebné lepidlo na báze polyuretánu Loctite PL Premium Construction Adhesive. Ďalším najlepším lepidlom na sadrokartónové dosky je lepidlo na sadrokartónové dosky Liquid Nails.

Najlepšie lepidlo na kameň - podrobný sprievodca a návod na lepidlá na kameň

Lepidlo na kameň - ako používať správne lepidlo na kameň

Lepenie mramoru je hračka, ak použijete správne lepidlo na kameň. Súprava na opravu a vyplnenie kameňa Clear LCA od spoločnosti ProCaliber Product je svetlotvrdnúce akrylátové (LCA) lepidlo na kameň. Dodáva sa s brúsnym papierom s gélovou vrstvou, leštiacou pastou a leštiacou handričkou.

Lepenie hliny - kompletný sprievodca najlepšími lepidlami na hlinu

Ako lepiť hlinu

Hlina je jedným z najstarších stavebných materiálov v histórii ľudstva. Vo forme sušených hlinených tehál sa používa už viac ako 10 000 rokov a ako keramika a stolový riad ešte dlhšie. Hlina sa ťažko zvára alebo skrutkuje, ale má mnoho výhod, ako je vysoká pevnosť, krehkosť a nosnosť.

Najlepšie lepidlo na polypropylén - sprievodca najlepším lepidlom na plasty

Sprievodca lepidlami na polypropylén

Polypropylén (PP) je termoplastický materiál. Má mnoho užitočných vlastností vrátane vysokej chemickej odolnosti, vysokej povrchovej tvrdosti, vysokej pevnosti a tuhosti, nízkeho vplyvu na životné prostredie a dobrej recyklovateľnosti. PP sa používa pri výrobe vozidiel, strojov a lietadiel, v stavebníctve, elektrotechnike, spotrebnom priemysle, farmaceutickom priemysle a potravinárskom priemysle. PP sa ťažko spája s epoxidovou živicou alebo polyetylénom (PE).

Najlepšie lepidlo na abs plasty - sprievodca lepidlami na abs pre odolné spoje

Najlepšie lepidlo na ABS plast

ABS je obľúbený v priemysle a v hobby sektore, ale lepenie ABS plastu pomocou lepidla je ťažké. Dvojzložkové epoxidové lepidlo značky Gorilla v injekčnej striekačke je najlepším lepidlom na ABS plast. Lepiaci cement na akrylátový plast Scigrip je jedným z najlepších lepidiel na ABS na báze rozpúšťadiel.

Najlepšie lepidlo na silikón - všetko, čo by ste mali vedieť o oprave silikónu

Lepidlo na silikónovú gumu - najlepšie lepidlo na silikónovú gumu

Táto príručka vysvetľuje, čo je silikónové lepidlo a ako môžete dosiahnuť optimálne výsledky pri silikónových opravách. GE SEALANTS & ADHESIVES Advanced Silicone Sealant od spoločnosti GE Sealants & Adhesives ponúka mimoriadne odolný a vysokokvalitný produkt pre vaše potreby lepenia.

Najlepšie lepidlo na nehrdzavejúcu oceľ - sprievodca používaním lepidla na nehrdzavejúcu oceľ

Lepidlá na nehrdzavejúcu oceľ - Najlepšie lepidlá na nehrdzavejúcu oceľ

Existujú rôzne typy lepidiel na nehrdzavejúcu oceľ. GE TESNIACE A LEPIDLÁ Pokročilý silikónový tmel je vodotesný silikónový tmel odolný voči poveternostným vplyvom. Plexus MA310 univerzálne vysokopevnostné MMA lepidlo je dvojzložkové lepidlo, ktoré bolo vyvinuté na zabezpečenie pevného spoja na kovy, termoplasty a kompozity.

Najlepšie lepidlo na drevo - sprievodca najlepším a najsilnejším lepidlom na drevo

Ako používať lepidlo na drevo

Drevo nepatrí k najobľúbenejším materiálom pre nič za nič, pretože má množstvo pozitívnych aj negatívnych vlastností. V našom sprievodcovi drevom sa dozviete, ako môžete použiť lepidlo na drevo a aké je na tento účel najlepšie lepidlo na drevo. Existujú rôzne druhy lepidla na drevo na vnútorné a vonkajšie použitie.

Najlepšie lepidlo na betón - pohľad na najlepšie lepidlo na betón

Lepidlá na betón - najlepšia voľba pre vaše lepidlo na betón

Betón je dôležitým stavebným materiálom vďaka svojej vysokej odolnosti proti opotrebovaniu, vysokej pevnosti v tlaku a dobrým protipožiarnym vlastnostiam. Betón sa používa nielen na priemyselné účely, ale aj pre malých užívateľov. Na tento účel sú dnes na trhu dostupné lepidlá na betón. V nasledujúcich kapitolách vám predstavíme najvhodnejšie lepidlá na betón a prezradíme tipy a triky na ich použitie.

Najlepšie lepidlo na akrylové plexisklo - najlepšie lepidlá na plexisklo

Sprievodca lepením plexiskla

V roku 1928 bol materiál PMMA, polymetylmetakrylát, vynájdený v troch rôznych krajinách - v Nemecku, Španielsku a Anglicku. Plexisklo je priehľadný plast, ktorý sa dá farbiť. Používa sa okrem iného na výrobu optiky, šošoviek, lúp, rozptylových clôn a hranolov. V automobilovom priemysle sa používa na zasklievanie a okná karavanov, ako aj na strešné okná autobusov. V elektrotechnike sa používa na výrobu ochranných clôn a krytov svietidiel. Obľúbený je aj v modelárstve.

Najlepšie lepidlo na textílie - kompletný sprievodca lepidlami na textílie

Lepidlá na textílie - najlepšia voľba pre začiatočníkov v šití

Textilné lepidlá ponúkajú veľa výhod pre začínajúcich šičov. Textilné lepidlo drží podklady pohromade nenápadne, bez viditeľných švov. Je vodeodolné a ľahko sa nanáša. Možno ho použiť na savé textílie, ako sú džínsové tkaniny, viskóza a ľan, džersej a bavlna.

Najlepšie lepidlo na polystyrén - návod, ako lepiť polystyrén

Ako lepiť polystyrén

V našom teste lepidiel a sprievodcovi vám povieme, ako lepiť polystyrén a ktoré špeciálne lepidlo je na to najlepšie. Polystyrén sa získava zo styrénu polymerizáciou. Používa sa na tepelnú izoláciu domov a budov a na zvukovú izoláciu 1ft pádu v budovách. Používa sa aj v stavebníctve, pri stavbe kontajnerov a v leteckom priemysle. Pre výber lepidla na polystyrén je dôležitý aj typ použitia.

Lepidlo na keramiku a porcelán - príručka na opravu keramiky a porcelánu

Ako lepiť keramiku a porcelán

Keramické predmety sa vyrábajú vypálením jemnozrnných ílových minerálov. Jemný porcelán má veľkosť zrna do 0,05 mm a používa sa najmä ako stolový riad. Hrubá keramika má premenlivé a zvyčajne nerovnomerné sfarbenie a hrubšiu veľkosť zrna a používa sa na výrobu strešných škridiel, dlaždíc a tehál.