Ako odstrániť epoxidové lepidlo

Postupujte po kúskoch a zahrievajte menšie plochy predtým, ako odstránite zvyšky škrabkou alebo špachtľou.

Výsledné teploty môžu spôsobiť popáleniny, preto dbajte na svoju bezpečnosť a noste rukavice. Dôrazne sa odporúča aj nosenie respirátora, pretože pri zahrievaní živice môžu vznikať výpary.

odstránenie epoxidu

Odstránenie epoxidového lepidla na pokožke

Ocot

Pomocou octu môžete odstrániť stvrdnuté epoxidové lepidlo z pokožky. Namočte miesto na pokožke handričkou namočenou v octe, kým živica nezmäkne. Po namočení môžete epoxidovú živicu odstrániť.

Tip: V prípade, že sa vám nepodarí odstrániť epoxidové lepidlo z povrchu tela, môžete ho použiť aj na odstránenie: Odstránenie pomocou octu funguje aj v prípade nezatvrdnutého epoxidového lepidla na povrchu.

Odstránenie epoxidovej živice acetónom

Acetón je ďalší jednoduchý, ale účinný spôsob odstraňovania živice. Podobne ako ocot, aj acetón sa nachádza takmer v každej domácnosti. Trochu ho naneste na vatový tampón a trite postihnuté miesto, kým sa epoxidová živica neodstráni.

Upozorňujeme, že acetón je horľavý a nemal by sa vdychovať vo veľkých množstvách. Tento materiál používajte len v dobre vetraných miestnostiach a nie v blízkosti otvoreného ohňa. Po odstránení je najlepšie ošetrené miesto dôkladne umyť mydlom a vodou a potom použiť hydratačný krém, pretože acetón odvádza vlhkosť z pokožky.

ako odstrániť epoxidovú farbu

Tip: Nemáte doma čistý acetón? Namiesto toho použite odstraňovač laku na nechty, ktorý sa z veľkej časti skladá z acetónu.

Čistiaci prostriedok na ruky na báze citrusových plodov bez vody

Penový čistič na báze citrusov je prostriedok šetrný k pokožke na odstraňovanie epoxidu. Umožňuje čistenie rúk bez vody, ktoré síce nie je také účinné ako predchádzajúce verzie, ale je oveľa šetrnejšie k pokožke a dýchacím cestám. Na tento účel rozotrite bezvodý čistič rúk na postihnuté miesto a potom ho zmyte vodou.


avatar
Redaktor

S epoxidom pracujem už viac ako 15 rokov.