Najlepšie pištole na horúce lepidlo

Či už sa venujete remeselným prácam alebo kutilstvu, pištole na horúce lepidlo sú všestranným a užitočným nástrojom, ktorý môžete mať doma. Možno sa pýtate, prečo by ste namiesto neho nemohli použiť obyčajné lepidlo? Nuž, horúce lepidlo má oproti bežným lepidlám a lepidlám určite niekoľko ďalších výhod. V tomto článku sa ponoríme do sveta najlepších pištoľových lepidiel na horúce lepidlo, ako ich používať a prečo si ich vybrať namiesto iných možností lepenia.

Čo sú to pištole na horúce lepidlo?

Pištole na horúce lepidlo sú presne také, ako znejú. Sú to mechanizmy vytvorené na roztavenie lepiacich tyčiniek pri vysokých teplotách, aby ste získali najsilnejšiu možnosť lepenia. Prvýkrát boli vytvorené v 40. rokoch 20. storočia ako vylepšenie a alternatíva k lepidlám na báze vody, ktoré neboli kompatibilné s vlhkými podmienkami.

V súčasnosti sa najlepšie pištole na horúce lepidlo dodávajú v rôznych farbách, veľkostiach a s rôznymi médiami lepiacich tyčiniek v závislosti od požiadaviek vášho projektu. Tieto lepiace tyčinky sa líšia aj veľkosťou a nie všetky budú kompatibilné s každou horúcou lepiacou pištoľou. K dispozícii sú rôzne receptúry vrátane živíc, voskov a termoplastických polymérov. Niektoré lepiace pištole sú špeciálne navrhnuté na domáce použitie (napríklad bezdrôtové horúce lepiace pištole), zatiaľ čo iné sú určené na priemyselné a väčšie projekty.

Používanie lepiacej pištole je výhodné, pretože majú trysku, ktorá umožňuje väčšiu kontrolu nad nanášaním lepidla. Použitie inteligentnej spúšte vám tiež umožní pevnú ruku a rovnomerný tok lepidla, aby ste sa vyhli neporiadku a lepivým aplikáciám. Pištole na horúce lepidlo sa dodávajú aj s rôznymi nastaveniami a možnosťami ohrevu. Tie s vysokým výkonom sa používajú na väčšie projekty alebo dokonca na vonkajšie aplikácie.

Ich používanie je, samozrejme, nebezpečnejšie, pretože existuje vysoké riziko popálenia. Z tohto dôvodu niektorí dodávatelia lepiacich pištolí dodávajú k svojim výrobkom chrániče prstov. V opačnom prípade sa odporúča použiť ochranné rukavice. Lepiace pištole s nízkym výkonom sa zahrejú len natoľko, aby sa lepidlo roztopilo, tieto sú bezpečnejšie pre deti a začiatočníkov. Nižšie sa pozrieme na rôzne spôsoby použitia horúcich lepiacich pištolí a na odporúčania najlepších výrobkov.

Mini pištole na horúce lepidlo

Používanie horúcej lepiacej pištole

Existuje mnoho dôvodov, prečo by človek mal používať pištoľ na horúce lepidlo. V rámci našich domácností by sme skôr preskúmali najlepšie remeselné práce s lepiacou pištoľou alebo ich použili na prácu s drevom a dokonca aj na opravy. Niektoré priemyselné odvetvia používajú tento nástroj denne na výrobu a vytváranie výrobkov, ktoré kupujeme.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo používať horúcu lepiacu pištoľ, je rýchly čas schnutia! Zatiaľ čo bežné lepidlá na rúrky sú často hrubé a ich riadne zaschnutie môže trvať niekoľko hodín, tieto horúce lepidlá stuhnú do minúty po nanesení. Vytvárajú odolný spoj, ktorý vydrží roky. V tomto článku sa budeme venovať tomu, ako a kde je najlepšie používať horúce lepiace pištole v domácnosti, ako aj tomu, ktoré z nich vyskúšať!

Stolárstvo a nábytok

Pištole na horúce lepidlo sú skvelé najmä pri výrobe alebo oprave nábytku a iných drevených predmetov. Sú účinné na väčšinu povrchov vrátane dreva, MDF, látok, peny a laminátu. Existujú nastreľovacie lepiace pištole, ktoré sú špeciálne navrhnuté na použitie na drevo, a to preto, že urýchľujú čas schnutia a výroby a uľahčujú prácu s drevom.

Pri používaní lepiacej pištole na drevo bude musieť mať vaša pištoľ vyšší výkon, čo umožní väčšie teplo a lepšiu priľnavosť lepiacich tyčiniek. Tu je naše odporúčanie na vysokoteplotnú lepiacu pištoľ, ktorá je ideálna pre akýkoľvek druh domáceho projektu, o ktorom možno uvažujete.

horúce lepiace pištole

Najlepšia horúca lepiaca pištoľ na prácu s drevom: COBIZ Vysokoteplotná lepiaca pištoľ plnej veľkosti

Spoločnosť Cobiz je poprednou značkou, pokiaľ ide o lepiace pištole. Táto možnosť od nich je vysokoteplotná horúca lepiaca pištoľ plnej veľkosti s jedinečným dvojitým nastavením výkonu. Pre najlepšie remeselné práce s lepiacou pištoľou ju môžete mať nastavenú na 60 W, čo umožní chladnejšie a kontrolovanejšie nanášanie na jemnú prácu a menšie projekty.

Pri použití na prácu s drevom, cementom, látkou alebo inými tvrdšími povrchmi môžete zvýšiť teplotu na plných 100 wattov pre optimálne teplo a silnú priľnavosť. Ďalšou výhodou tejto vysokoteplotnej lepiacej pištole je, že je vyrobená s medenou tryskou, ktorá umožňuje len 1 až 3 minúty zahrievania. Tento výrobok sa dodáva aj s chráničmi prstov a priloženým kovovým stojanom, takže ho môžete bezpečne podoprieť počas čakania.

Spoločnosť Cobiz pridala do týchto lepiacich pištolí zabudovanú bezpečnostnú funkciu, ktorá zabraňuje ich prehriatiu počas používania. Pri kúpe tohto výrobku dostanete aj desať prémiových bielych lepiacich tyčiniek, ako aj bezplatný gumový chránič prstov na bezpečnejšie používanie.

Spoločnosť Cobiz sa rozhodla použiť biele lepiace tyčinky bez zápachu namiesto priehľadných variantov, pretože poskytujú pevnejšie držanie. Tento výrobca tiež ponúka klientom 60-dňovú záruku vrátenia peňazí, ako aj trojročnú záruku na výmenu. V prípade nespokojnosti vám lepidlo ochotne vymení alebo vráti peniaze, aby ste mali väčší pokoj.

Ďalšou oblasťou, v ktorej môžete experimentovať, budú látky. Pozrime sa na recenzie lepiacich pištolí na tento typ remesla.

Používanie lepiacich pištolí na textílie a obuv

Vďaka horúcim lepiacim pištoľiam je práca s látkami zábavná a jednoduchá. Nielenže poskytujú bezproblémové lepidlo bez zvyškov, ale sú aj pevné a odolné, takže sú dobrou voľbou aj na opravy obuvi. Topánky, ktoré nosíme, sa už v továrňach vyrábajú s použitím horúceho lepidla, aj keď sa môže používať priemyselne silná možnosť. V domácnosti môžete tieto lepiace pištole na látky použiť na pridanie dekoru alebo kamienkov na topánky a oblečenie vrátane kože, ako aj na opravu podrážok topánok alebo dokonca dier v látke.

Niektorí ľudia si pletú lepiacu pištoľ na látky a aplikátor horúceho lepidla. Aplikačná tyčinka sa zahreje rovnako ako lepiaca pištoľ, nie je však vyrobená na to, aby do seba brala lepidlo. Tento nástroj sa používa na zahriatie lepidla na povrchoch, aby sa roztopilo a aktivovalo a po zaschnutí pevne držalo. Obe možnosti možno použiť na látky, kožu a obuv.

Nižšie sa pozrieme na odporúčanie pre každý z týchto typov lepiacich pištolí, aby ste videli rozdiel a mohli pri kúpe vychádzať z vlastných požiadaviek na projekt.

Najlepšia horúca lepiaca pištoľ na látky: BLUSMART Nová vylepšená mini lepiaca pištoľ

Toto je jedna z najlepších mini horúcich lepiacich pištolí na menšie práce. Vďaka svojej veľkosti ju môžete úhľadne uložiť alebo vziať so sebou. Táto pištoľ sa dodáva s 30 ekologickými lepiacimi tyčinkami, ktoré sú súčasťou balenia, z ktorých je 10 farebných. Vaše kreatívne možnosti sú teda otvorené na objavovanie. Táto lepiaca pištoľ Blusmart je skvelá na rôzne povrchy vrátane papiera, remeselných výrobkov, dekorácií alebo látok a možno ju použiť nielen na najlepšie remeselné práce s lepiacou pištoľou. Ich čas zahrievania je 3 až 5 minút.

Technológia Blusmart vylepšila tento dizajn zdokonalením možnosti spúšte, ktorá umožňuje väčšiu kontrolu nad lepidlom po jeho roztavení. Ich jedinečné trysky majú tiež lepšiu kontrolu nad výstupom lepidla, čo zabraňuje zbytočnému vytekaniu alebo neporiadku pri aplikácii.

Na rozdiel od konkurenčných výrobkov je zabudovaný stojan Blusmarts pevnejší a poskytuje väčšiu stabilitu, takže sa neprevráti. Ich inteligentné nastavenie teploty umožňuje lepší výkon a optimálne výsledky. Lepiace pištole Blusmart majú 20 W napätie a teplotný rozsah 100 až 240 V.

Najlepšia lepiaca pištoľ na látky a obuv: Sada aplikátorov Hotfix WORTHOFBEST

Táto úžasná súprava náradia sa dodáva spolu s aplikátorom Hotstix, ako aj so všetkými kamienkami, ktoré budete potrebovať na oslnenie svojho šatníka! Kamienky sa dodávajú v 19 rôznych farbách, takže ich môžete kombinovať a prispôsobiť akejkoľvek príležitosti alebo dizajnu. Každý kamienok má pod sebou už lepidlo, takže aplikátor na hotfix zahrieva lepidlo, aby sa aktivovalo a roztopilo a umožnilo prilepiť ho na oblečenie alebo obuv.

Táto súprava obsahuje aj sedem rôznych hrotov pre vašu lepiacu pištoľ, ktoré umožňujú lepenie rôznych látok alebo dizajnových prvkov. Obsahuje aj vrecúško so zipsom, pinzetu a dva zberače kamienkov, ktoré vám uľahčia život. Hoci sa to môže zdať ohromujúce, dostanete aj ľahko použiteľný manuál, ktorý vysvetľuje jednotlivé položky v súprave a ich použitie. Zahriatie vášho aplikátora Hotfix trvá približne dve minúty.

Teraz, keď sme sa venovali móde, uvádzame niekoľko ďalších praktických použití a odporúčaní, kde kúpiť pištoľ na horúce lepidlo.

vysokoteplotné lepiace pištole

Oprava a viazanie kníh pomocou horúceho lepidla

Pre mnohých čitateľov môžu byť pištole na horúce lepidlo záchranou. Knihy sa často môžu poškodiť obyčajným opotrebovaním alebo ak ste fanúšikom starších románov, môžu potrebovať opravu alebo reštaurovanie. Knihy sú už zviazané pomocou priemyselne odolného tavného lepidla. Zvyčajne ide o veľmi silné a toxické lepidlo, ktoré sa používa na udržanie všetkých týchto strán pevne zviazaných a zabezpečených. Na použitie na vašich knihách sa dajú zakúpiť niektoré priemyselne silné tavné lepidlá, ktoré sa dajú aj natrieť alebo nastriekať.

Používanie horúceho lepidla na štítky

Či už pripravujete štítky na expedíciu alebo učebnice pre vaše dieťa, horúca lepiaca pištoľ sa vám môže práve hodiť. Použitie tohto nástroja na aplikáciu štítkov je rýchle a jednoduché. Horúca lepiaca pištoľ tiež nezanechá pod štítkom viditeľné hrudky alebo lepkavé zvyšky, ako by to bolo pri použití predávaného lepidla. Pridanie lepidla na zadnú stranu štítku vám umožní vyhladiť ho pri aplikácii na povrch. Vytvoríte tak hladké a dokonalé priľnutie.

Najlepšia lepiaca pištoľ na remeslá

Remeslo sa môže týkať množstva projektov vrátane papiera, látky, hliny alebo mnohých iných tvrdších povrchov a materiálov. Používanie lepiacej pištole pri remeslách je prospešné z hľadiska urýchlenia schnutia, uľahčenia procesu nanášania a menšej neporiadnosti a môže byť aj príležitosťou na použitie možnosti lepidla s nízkym zápachom alebo netoxického lepidla. Niektoré lepiace pištole sú flexibilné v tom, na aké médiá budú lepiť, hoci tie s nižším výkonom sú najvhodnejšie na menšie remeselné potreby a jednoduchšie projekty.

Pri craftingu je tiež na výber použitie lepiacej pištole s nízkou alebo vysokou teplotou. Nízkoteplotné lepiace pištole stále zahrievajú lepiace tyčinky, hoci sa nezahrejú natoľko, aby vás popálili. Vďaka tomu sú oveľa bezpečnejšie pre deti alebo pre tých, ktorí začínajú pracovať s horúcimi lepiacimi pištoľami. Vysokoteplotné lepiace pištole sú vhodnejšie na väčšie projekty, tvrdšie materiály alebo dokonca na použitie v exteriéri.

Tieto recenzie lepiacich pištolí vychádzajú z uvedených činností a nápadov na projekty vhodné na všetky domáce remeslá a menšie projekty.

lacné horúce lepiace pištole

Najlepšia horúca lepiaca pištoľ na remeslá: CCBETTER Mini pištoľ na tavné lepidlo

Táto mini pištoľ na horúce lepidlo sa dodáva s 30 netoxickými lepiacimi tyčinkami, ktoré sú súčasťou balenia. Vyrobená je aj s odnímateľným ochranným krytom proti zahrievaniu, ktorý zabráni popáleniu vašich rúk. Nová a vylepšená pištoľ na horúce lepidlo CCBetter má funkciu regulácie teploty, ktorá umožňuje konzistenciu pri používaní. Ich lepiace pištole potrebujú až päť minút na dosiahnutie požadovanej teploty a ich kvalitné lepiace tyčinky veľmi rýchlo vychladnú. Vďaka tomu sa okamžite vytvorí pevný spoj.

Spoločnosť CCBetter pridala aj izolovanú trysku, čo znamená, že kvalitu vašej horúcej lepiacej pištole neovplyvní teplo ani dlhodobé používanie. Okrem toho, že ide o najlepšiu lepiacu pištoľ na ručné práce, tieto minipištole sú vhodné aj na projekty so sklom, látkou, kovom, plastovým drevom a keramikou. Ak hľadáte všestrannú a zároveň lacnú horúcu lepiacu pištoľ, odporúčame vám CCBetter mini.

Najlepšia nízkoteplotná lepiaca pištoľ na remeslá: ADTECH Ultra nízkoteplotná mini lepiaca pištoľ

Hoci spoločnosť AdTech možno navrhla túto nízkoteplotnú lepiacu pištoľ s ohľadom na deti, je to jedna z najlepších mini horúcich lepiacich pištolí pre začiatočníkov. Táto mini nízkoteplotná lepiaca pištoľ chráni vaše ruky pred popálením, pretože je o 75 stupňov chladnejšia ako iné pištole na trhu. Vďaka tomu, že tento nástroj má výkon iba 6 V, je ideálny na papierové remeslá alebo použitie na látky.

Spoločnosť AdTech k nákupu priložila 10 miniatúrnych lepiacich tyčiniek, aby ste mohli rozbaliť a začať. Vďaka veľkosti tejto mini lepiacej pištole ju deti ľahko uchopia a jednoducho ju zbalíte alebo vezmete so sebou. Vďaka nízkej teplote vás samotné lepidlo pri výstupe nepopáli. Roztaví sa len natoľko, aby sa dalo naniesť na povrch, pričom na jeho umiestnenie a nalepenie máte veľmi málo času.

Ako vidíte, tieto minipištole na horúce lepidlo môžete použiť aj v domácnosti na jednoduché kutilské doplnky alebo úpravy. Nižšie spomenieme niekoľko jednoduchých nápadov, ktoré sa vám môžu hodiť pre vašu horúcu lepiacu pištoľ.

najlepšia pištoľ na horúce lepidlo

Hacky pre horúce lepiace pištole

Okrem použití, ktoré sme už spomenuli, sú to niektoré šikovné nápady, kde môže vaša lepiaca pištoľ pridať hodnotu v domácnosti.

  • Použite horúcu lepiacu pištoľ na pridanie trakcie pod koberce alebo rohože v domácnosti.
  • Rovnakým spôsobom môžete pridať niekoľko čiar alebo kvapiek horúceho lepidla aj pod ponožky alebo topánky, aby ste zabránili pošmyknutiu.
  • Horúce lepidlo môžete pridať na vešiaky, aby ste zabránili skĺznutiu oblečenia.
  • Ide o oveľa bezpečnejšiu alternatívu lepiacej pásky, keď ide o utesnenie krabíc alebo balíkov na prepravu a cestovanie, aby sa zabránilo ich falšovaniu.
  • Zábavnou súčasťou používania horúceho lepidla je aj dekorácia. Použitím tohto média na sklenené predmety vytvoríte vzory a potom ich pomaľujete, čím získate jedinečný vzhľad a textúru.
  • Opravy sú samozrejmosťou, pokiaľ ide o používanie akéhokoľvek druhu lepidla. Pri horúcom lepidle to nie je inak. Môžete ho bezpečne použiť na opravy hračiek, oblečenia, keramiky, rámov atď.
  • Horúce lepidlo je skvelé aj ako pôsobenie tmelu. Niektorí ho používajú na utesnenie alebo ochranu povrchov, ale môžete ho použiť aj na vytvorenie ochranných krytov na čepele nožov alebo iné ostré predmety v domácnosti.
  • Horúce lepidlo môžete použiť aj na výrobu ochranných "nožičiek" pod vaše črepníkové rastliny alebo ťažký nábytok, aby ste si nepoškodili podlahu.
  • Zábavný fakt - niektoré pištole na horúce lepidlo dokážu prijať aj voskové pastelky v zásobníkoch! Vznikne tak farebný tekutý vosk, ktorý sa dá použiť na plátno alebo papierové projekty a dodať im niečo zábavné!

Teraz, keď sme sa venovali použitiu a typom lepiacich pištolí, by sme mali diskutovať o lepiacich tyčinkách a o tom, ktoré z nich by boli najlepšie, keď potrebujete doplniť lepidlo.

Lepiace tyčinky

Rovnako ako pištole na horúce lepidlo, aj lepiace tyčinky majú rôzne typy. Tie sa dodávajú v rôznych zloženiach a väčšina z nich je vyrobená tak, aby odolávala vysokým teplotám, ako aj vlhkým podmienkam. K dispozícii máte lepiace tyčinky na viac teplôt, ktoré budú fungovať v nízkoteplotných alebo vysokoteplotných horúcich lepiacich pištoľiach, iné môžu byť špecifické len pre jednu alebo druhú teplotu.

Ďalším faktorom, ktorý treba pri kúpe lepiacich tyčiniek zvážiť, je, či sú kompatibilné s vašou pištoľou na horúce lepidlo. Ak máte pištoľ plnej veľkosti, nebudete môcť používať napríklad mini lepiace tyčinky. Lepiace tyčinky sú k dispozícii aj v rôznych farbách na tvorbu, ako aj v štandardných obyčajných priehľadných alebo bielych možnostiach. Nižšie sa pozrieme na najlepšie možnosti lepiacich tyčiniek pri ich samostatnom nákupe.

najlepšia lepiaca pištoľ na remeslá

Najlepšie lepiace tyčinky: Najlepšie lepiace tyčinky GORILLA

Gorilla je všeobecne uznávaná značka pre svoj neuveriteľný výber lepidiel a vynikajúcu pevnosť. Ich horúce lepiace tyčinky nie sú iné. Toto balenie 30 priehľadných lepiacich tyčiniek v plnej veľkosti je bezpečné na použitie v nízkoteplotných aj vysokoteplotných lepiacich pištoľiach. Odporúča sa používať nízku teplotu na jemnejšie práce a vysokú teplotu, keď potrebujete veľmi silný spoj.

Tieto lepiace tyčinky schnú o niečo dlhšie, na správne zabezpečenie aplikácie máte k dispozícii až 45 sekúnd. Lepiace tyčinky Gorilla sú tiež bezpečné na použitie v interiéri aj exteriéri bez ohľadu na poveternostné podmienky. Tieto lepiace tyčinky sú dostatočne odolné aj na použitie na kov a sklo a majú dĺžku 10,16 cm x šírku 1,09 cm. Vďaka tomu sú vhodné pre väčšinu plnohodnotných pištolí. Spoločnosť Gorilla ponúka lepiace tyčinky aj pre minigunky.

Najlepšie miniatúrne farebné lepiace tyčinky: EWPARTS Glitter Hot Glue Sticks

Ak hľadáte nejaké farebné lepiace tyčinky na ručné práce a dekorácie, už nehľadajte! Tieto trblietavé mini lepiace tyčinky sa dodávajú v piatich baleniach po 10 rôznych farbách, čím získate 50 krásnych lepiacich tyčiniek. Odlišuje ich aj skutočnosť, že sú vyrobené z netoxických materiálov EVA, vďaka čomu sú šetrné k životnému prostrediu a bezpečné na používanie. Trblietavé mini lepiace tyčinky Ewparts sú ideálne pre nízkonapäťové mini lepiace pištole s výkonom do 30 W. Ideálne je používať ich na menšie projekty v interiéri, aby sa dosiahli najlepšie výsledky.

Teraz, keď sme si prešli všetky tieto užitočné tipy a skvelé odporúčania, by ste mali vedieť, kde si kúpiť pištole na horúce lepidlo, ktoré sú lacné pištole na horúce lepidlo a aká je priemerná cena pištolí na horúce lepidlo na trhu. Šťastné a veselé remeselné práce!

lepiaca pištoľ recenzie

Často kladené otázky

Kde kúpiť pištole na horúce lepidlo?

Zaujíma vás, kde kúpiť pištole na horúce lepidlo? Lepiace pištole sa zvyčajne dajú kúpiť v miestnom železiarstve, hobby obchode alebo online. Spolu s nimi by ste mali mať možnosť kúpiť aj lepiacu tyčinku samostatne.

Dajú sa zohnať lacné pištole na horúce lepidlo?

Väčšina horúcich lepiacich pištolí na domáce použitie je lacná a stále kvalitná. K dispozícii sú aj mini lepiace pištole, ktoré budú lacnejšie ako väčšie.

Aká je cena pištole na horúce lepidlo?

Cena pištole na horúce lepidlo bude závisieť od niekoľkých vecí. Niektoré sa dodávajú ako samostatná položka, zatiaľ čo iné obsahujú lepiace tyčinky a ďalšie užitočné materiály. Ceny pištole na horúce lepidlo sa môžu pohybovať od 10 eur do viac ako 100 eur . Dôležitú úlohu v cene bude zohrávať kvalita pištole, lepiacich tyčiniek a funkcií, ktoré každá pištoľ na horúce lepidlo má.

Aká je najlepšia lepiaca pištoľ na remeslá?

Najlepšou možnosťou na remeselné práce a menšie projekty bude minipištoľ alebo nízkovýkonná horúca lepiaca pištoľ. Tie sú bezpečnejšie na používanie, ľahšie sa s nimi manipuluje a väčšina z nich dokonale priľne na rôzne povrchy.

Pištole na horúce lepidlo sú neuveriteľne užitočné nástroje na všetky druhy umenia, remesiel a projektov pre domácich majstrov. Náš vyššie uvedený sprievodca najlepšími horúcimi lepiacimi pištoľami by vás mal pripraviť na všetko, čo potrebujete vedieť o týchto šikovných predmetoch. Šťastné a veselé remeselné práce!


avatar
Redaktor

S epoxidom pracujem už viac ako 15 rokov.