Recenzia lepidla E6000 - Čo je to lepidlo E6000?

Jednou z prvých vecí, ktoré sa v živote naučíme, je, že veci sa rozbíjajú. Či už sa nám rozbije niektorá z hračiek, keď sme malí, alebo sa naše obľúbené hrnčeky stretnú s podlahou, keď sa ráno ponáhľame do práce. Veci sa rozbijú; to však neznamená, že sa nedajú opraviť a že sú určené na smetisko. V dnešnej dobe máme k dispozícii výkonné lepidlá, ktoré majú schopnosť opraviť materiály, ako je sklo, kov, drevo, látka, murivo, a to všetko len jedným výrobkom! Jedným z najrenomovanejších z týchto produktov je lepidlo E6000 a pre vaše pohodlie sme zostavili túto recenziu a sprievodcu lepidlom E6000. Poďme sa pozrieť na to, čo to je, ako používať lepidlo E6000, čím je výnimočné a ako sa dá porovnať s inými lepidlami na trhu.

Čo je lepidlo E6000?

Všetci poznáme niekoho, kto je na večierkoch jednoducho miláčikom davu, niekoho, komu sa nedá nič vytknúť, s kým všetci všeobecne súhlasia, je to jednoducho naozaj príjemný človek, niekto, kto si rozumie s každým a nikdy naozaj nesklame. E6000 je ako jeden z týchto ľudí, hoci môžu existovať výrobky, ktoré sú objektívne lepšie v mnohých aspektoch vrátane priľnavosti a odolnosti voči vonkajším silám, existujú doslova celé armády ľudí zo všetkých odborov a profesií, ktorí na tento výrobok prisahajú.

Použitie lepidla e

E6000 je vysokokvalitné polyuretánové lepidlo, ktoré je na trhu od konca 80. rokov a v očiach miliónov Američanov sa stalo akousi domácou značkou. Toto lepidlo je jedno z najtvrdších a najodolnejších lepidiel na trhu, ktoré je odstupňované na použitie na toľkých povrchoch, že niekedy máte pocit, akoby sa len vyrábali nové verzie výrobku, aby sa zistilo, kam až môžu toto jednoduché lepidlo posunúť.

Môže sa to zdať smiešne, ale E6000 lepí takmer na všetko a s hodnotou elasticity tesne nad 900 % nie je prekvapením, že sa jednotlivci rozhodli používať tento výrobok na upevňovanie fotografií, lepenie ozdôb na steny, opravu dverí a dokonca ho používajú ako polotrvalý uzamykací mechanizmus pre malé stroje.

Toto lepidlo je nielen silné a všestranné, ale aj rýchlo schne a je odolné voči vonkajším vplyvom, ako je UV žiarenie, vlhkosť (vrátane prívalových dažďov), extrémne teplo, a dokonca aj voči oderu a nárazom. Keďže toto všetko poznáte, nie je prekvapením, že reklamu na tento výrobok uvidíte len zriedka (ak vôbec), pretože sa predáva takmer sám zakaždým, keď sa používa a odporúča.

Návod na použitie lepidla e

E6000 je tiež číre lepidlo, čo znamená, že nezanecháva žiadne nepríjemné zvyšky. Preto ho mnohí ľudia používajú na opravu fotografií, športového vybavenia, skla, porcelánu, plastov a iných predmetov, ktoré by inak mohli stratiť svoj estetický vzhľad, ak by sa opravili lepidlom, ktoré obsahuje farbiace pigmenty. Keďže základná receptúra lepidla E6000 je na báze polyuretánu, je tiež ohňovzdorné, čo znamená, že je bezpečné používať ho na elektronické zariadenia, ktoré by inak mohli vytvárať veľké množstvo tepla.

Ťažko by ste našli povolanie/profesiu, kde by E6000 nebol užitočný.

Na čo sa dá E6000 použiť?

Vedieť, na aké materiály možno E6000 použiť, je dobré, ale vedieť, v akých situáciách ho možno použiť v praxi, je ešte o niečo užitočnejšie. Na základe doterajšieho popisu by si človek mohol myslieť, že E6000 je lepidlo, ktoré je určené len na použitie v situáciách, keď je potrebné vykonať vážne opravy, ale to nemôže byť ďalej od pravdy, pretože lepidlo je ideálne aj na príležitostné opravy v domácnosti a rôzne remeselné aplikácie.

Ako silné je e

Ak ste rozbili svoj obľúbený hrnček na kávu a jednoducho sa s ním ešte neviete rozlúčiť, lepidlo E6000 zabezpečí, že bude do niekoľkých hodín ako nový, a pretože je zloženie číre, nebolo by vidieť žiadne lepidlo na mieste, kde boli kúsky spojené.

Jednou z najväčších predností lepidla E6000 je, že nie je rozpustné vo vode, či už sa dostane do chvíľkového kontaktu s vodou, alebo je úplne ponorené, E6000 si zachová svoju priľnavosť k danému materiálu. To je ideálne, ak ste uvažovali o lepení niečoho na kus odevu, ktorý je potrebné vyprať, alebo ak jednoducho potrebujete očistiť obrobok, ktorý je potrebné vopred zmontovať.

Na trhu je len veľmi málo lepidiel, ktoré sú tak univerzálne, v skutočnosti, ak potrebujete prilepiť látku na kov, drevo na sklo, plast alebo vinyl, tento výrobok je presne pre vás.

Vďaka tomu je ideálny pre zmiešané médiá alebo umelecké inštalácie, ktoré obsahujú rôzne materiály a médiá, ktoré by inak neboli vo vzájomnom kontakte. Ešte užitočnejší je pri inštaláciách typu "urob si sám" v okolí vášho domu. Ak vám dôjdu klince, kovania a skrutky, môže to zdržať váš projekt a niekedy si tieto malé komplikácie nemôžeme dovoliť. Našťastie, E6000 zvládne všetko od zavesenia svietidiel až po zavesenie párty dekorácií bez toho, aby ste sa nad tým museli čo i len zamyslieť. Možnosti, na čo by ste mohli toto lepidlo použiť, sú vďaka jeho pevnosti a všestrannosti prakticky neobmedzené.

PovrchyMôže sa na ňom používať E6000?
Kov
Drevo
Keramika
Tkanina
Guma
Vinyl
Sklo
Plast
Penový polystyrén
Polystyrén
Polyetylén
Polypropylén

Lepidlo E6000: Prehľad a použitie

Táto recenzia a sprievodca lepidlom e6000 by bola veľmi užitočná, keby sme vám neprezradili, na čo presne sa dá použiť. Povedať, že toto lepidlo je všestranné, by bolo slabé slovo storočia, vzhľadom na to, že by bolo jednoduchšie, keby sme jednoducho vymenovali dve alebo tri veci, na ktoré sa neprilepí, a ako poznáme tím E6000, pravdepodobne usilovne pracujú na tom, aby toto číslo bolo nulové, keď toto čítate.

Ako používať lepidlo e

E6000 je klasifikovaný na použitie na drevo, sklo, sklenené vlákna, textílie, tehly, murivo, plasty, kov, keramiku, vinyl a dokonca aj gumu. Ide o jedno z najuniverzálnejších lepidiel, ktoré sú dostupné voľnopredajne pre bežných spotrebiteľov, čo je ohromujúce vzhľadom na to, že jeho pevnosť v ťahu a priľnavosť sa blížia priemyselnej triede. Ako silné je lepidlo E6000?

No, vzhľadom na to, že má pevnosť v ťahu 3200 psi, je toto lepidlo takmer také silné, aké sa na spotrebiteľskom trhu vyskytuje, a tým sa predvádzanie nekončí. Ak si myslíte, že pevnosť lepidla E6000 je pôsobivá, zvážte skutočnosť, že po úplnom vytvrdnutí má tvrdosť podľa Shorea 80, čo znamená, že je priamou paralelou k tvrdým klobúkom, ktoré používajú stavební robotníci a ktoré sú navrhnuté tak, aby zabránili otrasovým silám a poraneniu mozgu. Ešte stále nie ste ohromení, však? Nuž, E6000 je tiež prakticky nerozpustný.

Tím, ktorý ho vytvoril, uviedol, že chemikálie ako motorový olej, kyselina fosforečná, chlorid sodný, kyselina sírová, víno, kyselina boritá, pivo, nemrznúca zmes a dokonca ani dusičnan amónny nemajú prakticky žiadny vplyv na hmotnosť, priľnavosť alebo pevnostnú kvalitu tohto lepidla.

Aké silné je lepidlo E6000? Je dosť silné a neodporúčame, aby ste si ho náhodou dostali na ruky alebo oblečenie, inak sa ho budete dosť ťažko zbavovať, ak nie ste ochotní ho vyrezať.

Ďalším dôvodom, prečo by ste sa možno nechceli náhodne na niečo dostať, je, že čas schnutia E6000 je rýchly. Toto lepidlo zaschne za 10 minút a úplne stuhne za 24 hodín, čo znamená, že ak pracujete na projekte a nechtiac si ho nanesiete na pracovný stôl, budete mať problém ho odstrániť, ak si to všimnete až na druhý deň. Čas schnutia, pevnosť v ťahu, univerzálnosť a odolnosť voči vonkajším vplyvom robia z lepidla E6000 vysokokvalitné lepidlo, ktoré za rozumnú cenu splní všetko, čo od neho požadujete.

Ako dobré je lepidlo E6000 v porovnaní s inými poprednými značkami?

Nemusíte byť nadšencom remesiel, aby ste vedeli, že na trhu je viacero značiek lepidiel, ktoré sú pravdepodobne rovnako pôsobivé ako E6000. Práve z tohto dôvodu sme sa rozhodli porovnať E6000 s ďalším obľúbeným lepidlom pre domácnosti, lepidlom Gorilla! Poďme sa pozrieť na to, ako si tieto dva výrobky stoja oproti sebe, aby ste sa mohli informovane rozhodnúť.

Je e6000 bezpečné pre potraviny

Lepidlo E6000

Keďže väčšinu informácií o tomto lepidle už máte, uvedieme jeho základné vlastnosti, aby sme ho mohli objektívne porovnať s jeho hlavným konkurentom. Lepidlo E6000 je lepidlo na báze polyuretánu, ktoré sa vyrába a predáva v množstve približne 4,5 fl uncí Lepidlo je mimoriadne pevné, jeho pevnosť v ťahu je 3200 PSI a pevnosť na brehu zhruba 8 (rovnaká ako pevná šiltovka pre stavebných robotníkov v štandardnej výbave).

Je to číra kvapalina, ktorú možno zakúpiť v bežnej forme alebo vo variante E6000 plus, ktorá je bez zápachu, ale stále má rovnakú kvalitu priľnavosti a pevnosť s jediným rozdielom, že je úplne bez zápachu. Čas schnutia E6000 je naozaj rýchly, pričom prijateľná priľnavosť nastáva za 5 až 7 minút v závislosti od okamžitých atmosférických podmienok.

Čas schnutia a všestrannosť lepidla E6000 z neho robia jedno z najvyhľadávanejších lepidiel na súčasnom trhu, vzhľadom na to, že ho môžete použiť na lepenie, dreva, kovu, plastu, látky, vinylu, gumy a skla, to neprekvapuje. Vzhľadom na to, že E6000 je technicky superlepidlo, je argument E6000 vs. superlepidlo trochu zbytočný, a hoci je odlišný vďaka svojmu základnému zloženiu a všestrannosti, ak by naozaj došlo k súboju "E6000 vs. superlepidlo, radi by sme si mysleli, že E6000 by určite zvíťazilo.

Lepidlo Gorilla

Dobre, keď už viete, čo je referenčným kritériom, pozrime sa na súpera. Lepidlo Gorilla je obľúbené medzi tými, ktorí sa zaoberajú remeselnou výrobou, a to nie je prekvapením vzhľadom na obrovské množstvo produktov, ktoré majú na trhu. Lepidlo Gorilla nie je len jeden typ lepidla, hoci na účely tohto porovnania sa budeme zaoberať základným produktom. Lepidlo Gorilla je číre vysokopevnostné lepidlo s mimoriadne všestranným rozsahom použitia rovnako ako E6000.

e6000-vs-Super-Glue

Lepidlo Gorilla má pevnosť v ťahu približne 4250 PSI, čo je podstatne viac ako väčšina výrobkov E6000, a hoci neexistujú žiadne oficiálne záznamy o jeho tvrdosti podľa Shorea, pri takejto pevnosti v ťahu je takmer isté, že je o niečo tvrdšie ako jeho náprotivok E6000. Lepidlo Gorilla je tiež číre, čo znamená, že sa nemusíte obávať, že by zvyšky zničili povrchovú úpravu vášho obrobku, a čo viac, je vodotesné a ohňovzdorné. Jednou z vlastností, ktorou sa tento výrobok odlišuje od svojich konkurentov, je skutočnosť, že vo svojej báze obsahuje pogumované častice, vďaka čomu je odolný voči nárazom a oderu.

Lepidlo Gorilla sa dá ľahko prelakovať a ak sa nechá vytvrdnúť po dobu odporúčanú výrobcom, dá sa dokonca brúsiť.

Jedným z kľúčových aspektov tohto výrobku, ktorý nesklame, je jeho 10 minútový skúšobný čas, a hoci je tento čas izolovaný od pôvodnej receptúry, je to dvojnásobok času schnutia v porovnaní s E6000. Jedna vec, ktorej sa pri používaní lepidla Gorilla nebudete musieť obávať, je zápach, na rozdiel od základného produktu z e6000 je lepidlo Gorilla prakticky bez zápachu a je bezpečné na použitie na všetkých povrchoch. Lepidlo Gorilla možno použiť na drevo, kov, keramiku, murivo, penu, sklo, gumu, plast a mnoho ďalších materiálov.

Ako používať lepidlo E6000

Mnohí ľudia si myslia, že použitie lepidla je jednoducho otázkou otvorenia tuby a nasadenia na to, čo ste sa snažili prilepiť ako prvé, avšak nie je to tak. Aj keď to spočiatku môže fungovať, pri nanášaní lepidla alebo akéhokoľvek iného náteru na povrch by ste mali vždy postupovať podľa pokynov výrobcu. Ak tak neurobíte, môže to mať za následok zlú priľnavosť a viac času stráveného nad niečím, čo by nemalo trvať menej ako niekoľko minút.

e6000 Nastavenie času

Pripravte si povrch

Použitie lepidla E6000 sa pohybuje v desiatkach a v závislosti od povrchu, na ktorý ho budete aplikovať, môžu existovať rôzne prípravy na aplikáciu, ktoré musíte absolvovať. Väčšina balení lepidla bude obsahovať krátky návod krok za krokom, ako pripraviť bežný povrch, pre ktorý bolo klasifikované, a ak nie, môžete si byť istí, že na YouTube existuje návod, ktorý vám presne ukáže, čo máte robiť.

Keď máte povrch čistý a pripravený na aplikáciu, prepichnite do špičky aplikátora otvor a nechajte vzorec minútu dýchať.

Aplikovať na povrch

Ako sme už spomínali, lepidlo E6000 používa sortiment v desiatkach, dobrou správou je, že postup aplikácie zostáva relatívne podobný bez ohľadu na povrch, aj keď tím E6000 uvádza, že ak je povrch porézny, mali by ste lepidlo naniesť, nechať povrchy spojiť 5 minút, roztrhnúť ich a znovu prilepiť. Našťastie tento problém nebudete mať, ak pracujete s poréznym povrchom.

e6000 Čas schnutia

Opätovné uzavretie tuby

Nezabudnite, že ak nepoužívate dvojzložkové lepidlo (ktorým E6000 nie je), budete musieť vaničku znovu uzavrieť, aby ste zachovali lepidlo. Po otvorení by ste mali byť schopní lepidlo používať približne rok.

Uistite sa, že ho uchovávate na chladnom a suchom mieste, aby ste zabránili lepeniu aj v čase, keď je ešte v nádobe.

Nechajte lepidlo zaschnúť

Lepidlo E6000 zaschne na dotyk približne za 5 minút a úplne zaschne približne za 10 minút. Podľa tímu E6000 by mal byť čas vytvrdnutia E6000 do 24 hodín a v tomto momente bude takmer nerozbitný, čo zabezpečí pevný spoj, ktorý je odolný voči sile, teplu a vlhkosti. Akékoľvek nežiaduce lepidlo by sa malo čo najskôr očistiť alkoholom v záujme vášho pracovného priestoru.

Čistenie e6000 Použitie lepidla

Teraz, keď už viete, čo je lepidlo E6000, na čo sa dá použiť, ako sa dá lepidlo E6000 porovnať s jeho popredným konkurentom, aký je čas tuhnutia lepidla E6000 a ako ho používať, je čas, aby ste išli von a vyskúšali svoje novonadobudnuté zručnosti! Nezabudnite si vždy vybrať lepidlo, ktoré je vhodné pre danú aplikáciu, a pri práci s akýmkoľvek chemickým lepidlom vždy pracujte v dobre vetranom priestore.

Často kladené otázky

Je lepidlo E6000 bezpečné pre potraviny?

Sú potraviny E6000 bezpečné? Hoci to časy E6000 výslovne neuvádzajú, neodporúča sa, aby tento výrobok prišiel do kontaktu s akýmikoľvek potravinami. Buďte opatrní, ak toto lepidlo používate na opravu alebo utesnenie akejkoľvek nádoby alebo predmetu, ktorý by pravdepodobne prišiel do kontaktu s potravinami.

Na čo sa môže E6000 použiť?

Podľa návodu na použitie lepidla E6000 sa môže používať na rôzne povrchy, ako je drevo, kov, plast, keramika, murivo, tehly a dokonca aj vinyl. Nie všetky výrobky z radu E6000 možno použiť na rôzne povrchy, preto je dobré uistiť sa, že výrobok e6000, ktorý máte, je klasifikovaný na použitie na daný materiál. Vždy sa riaďte pokynmi k lepidlu E6000.

Je lepidlo E6000 toxické?

Áno. Toxicita týchto lepidiel je výslovne uvedená na obale. V prípade priameho požitia tohto výrobku by ste mali okamžite vyhľadať lekársku pomoc, a hoci kontakt s pokožkou spôsobí minimálne nepríjemné pocity, neodporúča sa vystavovať sa dlhodobému pôsobeniu tejto látky.


avatar
Redaktor

S epoxidom pracujem už viac ako 15 rokov.