Výplňové materiály na drevo - ako si vybrať najlepší výplňový materiál na drevo

Drevo je krásny materiál, ktorý sa používa v našich domoch v interiéri a exteriéri. Hoci je drevo pomerne univerzálne, má tendenciu hniť, rozkladať sa, praskať a znehodnocovať sa v dôsledku opotrebovania. Hľadáte teda spôsob, ako predĺžiť životnosť vášho dreva? Potom je najlepšou voľbou na opravu a obnovu vášho nábytku, políc, dverí, trámov a ďalších prvkov plnič dreva. Ako teda začať s plničom dreva? V našom sprievodcovi nižšie preskúmame najlepšie plnivá na drevo a spôsob ich použitia.

Kedy používať plnivo na drevo

Výplne do dreva sú vhodné na použitie na akýkoľvek typ dreveného povrchu. Ide o najjednoduchší spôsob údržby a obnovy poškodeného dreva akéhokoľvek typu. Výber plniča na drevo by mal závisieť od vášho projektu. Napríklad dostanete vonkajší plnič dreva na paluby, plnič dreva na vnútorné povrchy a podobne.

Niektoré scenáre si vyžadujú výmenu dreva. Drevo musíte vymeniť, keď je 50 % alebo viac dreva zhnitého. Drevo budete možno musieť vymeniť aj vtedy, ak ste na povrch použili výplň dreva aspoň trikrát alebo ak drevo nesie veľké zaťaženie.

Ak bola väčšia časť dreva odstránená, možno ho budete musieť tiež vymeniť. Plnivo na drevo je vhodné na hnilobu, praskliny, diery a pod. Je to dobré riešenie pre remeselné projekty a vyhnutie sa výmene drahých drevených dielov. Plnidlo na drevo sa ľahko používa. Tekuté plnivo na drevo možno použiť aj na vyplnenie vnútorných poškodení dreva. Tmel na drevo možno použiť na vytvarovanie stratených častí dreva, zakrytie škrabancov, dier a prasklín.

Výrobok na opravu dreva

Rôzne druhy plničov dreva

Nižšie sme uviedli niekoľko najlepších typov plničov dreva. K dispozícii je veľa rôznych typov. Typ výplne dreva, ktorý si vyberiete, by mal závisieť od typu dreva, na ktorom pracujete, a druhu poškodenia, ktoré chcete opraviť. Hľadáte vonkajší plnič dreva na paluby? Plnič na drevo, ktorý sa dá moriť? Niečo na opravu nábytku v interiéri? Každý iný typ je jedinečný.

Plnivá na báze rozpúšťadiel a vody

Plnivá na drevo môžu byť buď na báze rozpúšťadiel, alebo na báze vody. Oba typy môžete použiť na všetky typy opráv dreva a majú medzi sebou niekoľko rozdielov:

Plnivá na drevo na báze vody

Plnivá na drevo na báze vody sú bezpečné na použitie, pretože nevypúšťajú žiadny alebo menej výrazný zápach. Plnivá na drevo na báze vody majú nízke množstvo prchavých organických zlúčenín (VOC). Tieto plnivá sa vyrábajú zo sadry, drevených vlákien a celulózy. Plnivá na báze vody tiež veľmi rýchlo schnú. Výplne sa ľahko čistia a na ich riedenie môžete použiť vodu. Plnivá na vodnej báze sú univerzálne. Tento typ plnív na drevo však nie je taký odolný ako plnivá na báze rozpúšťadiel.

Plnivá na drevo na báze rozpúšťadiel

Tieto plnivá na drevo môžu vylučovať silný zápach a majú vyšší obsah VOC. Plnivá na drevo na báze oleja sa ťažšie čistia alebo riedia. Je to preto, že sú na to potrebné rozpúšťadlá.

Pri manipulácii s týmito typmi plničov potrebujete aj viac času, pretože ich vytvrdzovanie trvá dlhšie. Sú drahšie, trvanlivejšie a odolnejšie voči vode. Sú to najlepšie exteriérové plnivá na drevo, pretože sú odolnejšie voči poveternostným vplyvom.

Epoxidové výplne dreva

Epoxidová výplň dreva má vysokú úroveň pevnosti a odolnosti, pokiaľ ide o upevnenie dreva. Je to látka, ktorá je ideálna na väčšinu projektov pre domácich majstrov. Tužidlo a epoxidová živica sa musia zmiešať, aby mohli vytvrdnúť a premeniť sa na pevný materiál.

Tieto plnivá na drevo môžu byť buď tmelové, alebo tekuté. Ak máte drevo, ktoré má veľa vnútorných poškodení, potom by bol tekutý plnič dreva ideálnou voľbou. Toto plnivo môže preniknúť do dreva cez trhliny, diery a póry ako spôsob obnovy vnútornej štruktúry a pevnosti dreva.

Epoxidový tmel na drevo možno tvarovať a formovať tak, aby sa zmestil do prasklín, dier a triesok. Z epoxidu sa vyrábajú jedny z najlepších tmelov na drevo na upevnenie nábytku alebo vyplnenie malých medzier v dreve. Tento tmel je trvanlivý a odolný voči intenzívnemu používaniu.

Recenzie na plnivo na drevo

Interiérový alebo exteriérový tmel na drevo

Pri výbere najlepšieho tmelu na drevo by ste mali zvážiť, či bude vhodný na použitie v interiéri alebo exteriéri. Väčšina exteriérových plničov dreva je na báze rozpúšťadiel, je silná a odolná voči poveternostným vplyvom. To je dobrá voľba na vyplňovanie vecí, ako sú paluby.

Vnútorné plnivo na drevo je menej toxické. Toto plnivo často nie je také odolné, takže nevydrží dlho, ak sa použije na vonkajšie povrchy. Pred výberom najlepšieho plniča na drevo by ste mali vedieť, kde budete plnič aplikovať.

Najlepší plnič na drevo: Najlepšie plnivo na drevo: Recenzie

Teraz, keď už lepšie chápeme, čo sú najlepšie plnivá na drevo, sa pozrieme na najlepšie výrobky, ktoré vám uľahčia prácu. Sledujte naše recenzie plničov dreva nižšie, aby ste získali sprievodcu najlepšími dostupnými produktmi pre rôzne aplikácie.

Celkovo najlepšie plnivo na drevo: GOODFILLA Plnidlo na drevo na vodnej báze

Tento plnič dreva od spoločnosti Goodfilla je vhodný na všetky druhy použitia. Tento výrobok je na báze vody, neobsahuje žiadne prchavé organické látky a produkuje málo zápachu. Ľahko sa používa a ponúka odolnú povrchovú úpravu. Plnidlo možno použiť na väčšinu drevených povrchov a povrchových úprav. Po vytvrdnutí sa nezmršťuje. Nepraská ani sa neprehrieva. Tento výrobok akceptuje farby a moridlá a môže sa miešať s farbami a pigmentmi.

Po zaschnutí ho môžete ošetrovať ako akýkoľvek iný drevený povrch. Výplň môžete brúsiť, skrutkovať, natierať a moriť. Výrobok má tiež dlhú trvanlivosť, takže pri správnom skladovaní by nemal vyschnúť.

Najlepšia exteriérová výplň dreva: DAP Platinum Patch Exteriérová výplň dreva

Ide o najlepší exteriérový plnič dreva na rôzne aplikácie. Túto výplň môžete použiť na väčšinu materiálov okrem dreva, ako je kompozit, vláknocement, PVC, kov a ďalšie. Táto výplň je vysoko priľnavá a dlhodobo odolná.

Je odolná voči poveternostným vplyvom a ľahko sa používa. Výrobok je odolný voči poveternostným vplyvom a vytvára UV ochranu a hydroizolačné vlastnosti. Je odolný voči plesniam a hubám. Túto výplňovú hmotu môžete ľahko brúsiť a natierať. Môžete ho používať v interiéri aj exteriéri. Ide o najlepší vonkajší plnič na kovové povrchy, terasový nábytok a ďalšie.

Najlepší moriteľný plnič na drevo: MINWAX Farbiteľný plnič na drevo

Farbiteľný plnič na drevo je dôležitý, ak chcete na povrch pridať farebnú vrstvu. Tento výrobok je jedným z najlepších, pokiaľ ide o moriteľné plnivá na drevo, a reaguje rovnako ako drevo pri farbení alebo natieraní. Tento výrobok sa ľahko používa a pracuje sa s ním. Je vhodný pre moridlá na báze oleja aj vody. Vytvára pevné spojenie s rôznymi druhmi dreva a povrchovými úpravami a je vhodný na projekty v interiéri aj exteriéri.

Táto značka patrí k najlepším výrobcom špičkových produktov pre projekty typu "urob si sám". Tento výrobok rýchlo schne a dokáže pevne držať klince a skrutky na mieste. Dobre sa aj brúsi, rovnako ako akýkoľvek iný drevený povrch. Po úplnom vyschnutí môže byť odolný voči praskaniu, intenzívnemu používaniu alebo zmršťovaniu. Ide o plnič na báze latexu, ktorý sa ľahko čistí pomocou vody a mydla. Má však obmedzenú trvanlivosť a musí sa použiť len raz.

Najlepší tekutý plnič na drevo: ABATRON Súprava na obnovu dreva

Táto súprava sa ľahko používa na obnovu poškodeného dreva do pôvodného stavu. Vďaka nej nemusíte vymieňať drahé kusy dreva. Výrobok sa dodáva s epoxidovým plnivom na drevo, ktoré je možné naliať do prasklín a dier v dreve. Po naliatí vytvrdne vo vnútri dreva, čím podporí štruktúru a stabilitu dreva.

Výrobok sa vďaka epoxidovej živici nedrobí, nezmršťuje ani nepraská. Po vytvrdnutí epoxidová hmota napodobňuje drevo a môžete ju brúsiť, skrutkovať alebo natierať. Jeho používanie je bezpečné, pretože neobsahuje rozpúšťadlá, má nízke množstvo prchavých organických látok a vyžaruje nízky zápach. Tento výrobok má všetko, čo potrebujete na rýchle začatie svojho projektu "urob si sám".

Najlepší epoxidový plnič dreva: J-B WELD KwikWood Tmel na opravu dreva

Ide o najlepší plnič dreva a tmel v jednom výrobku. Plnivo je pomerne malé a vhodné na vyplnenie a obnovu malých dier, triesok alebo prasklín. Je ideálny na vykonávanie drobných zásahov do dreva na nábytku a malých povrchových úprav dreva. Po úplnom vytvrdnutí má samotnú pevnosť približne 900 psi.

Je vhodný na rôzne aplikácie a na mnohé druhy dreva. Keď sa obe časti spoja, výplň rýchlo vytvrdne. Hustý epoxidový tmel sa dá po účinnom zmiešaní oboch častí tvarovať a formovať do rôznych tvarov, aby sa zmestil do jedinečných polôh. Po vytvrdnutí ho možno obrúsiť tak, aby sa hodil k akémukoľvek drevenému povrchu.

Najlepší biely tmel na drevo: ELMER`S Carpenter's Color Change Wood Filler

Tento plnič na drevo sa po zaschnutí zmení na biely. Pri prvom nanesení na drevený povrch je fialová, ale po zaschnutí je biela. Splynie s väčšinou bielych drevených povrchov a môžete ju celkom jednoducho natrieť. Je vhodná len na vnútorné použitie. Vzorec na báze vody sa ľahko čistí a je bezpečný na používanie.

Po zaschnutí ho môžete ľahko brúsiť, natierať a moriť rovnako ako akýkoľvek iný drevený povrch. Výplň dreva nepraská ani sa nezmršťuje a možno ju ľahko vytvarovať tak, aby sa zmestila do dier, škrabancov, rýh alebo akýchkoľvek iných defektov, ktoré sa nachádzajú v kusoch dreva. Je to univerzálny výrobok, ktorý sa ľahko používa. Ide o univerzálny výrobok na drevo, ktorý je vhodný na väčšinu opráv vo vašej domácnosti.

Najlepší tmel na drevo: MINWAX Tmel na drevo

Ide o jeden z najlepších dostupných tmelov na drevo. Má zlatú dubovú farbu, ktorá sa dá použiť na rôzne druhy dreva - holé, morené, natreté alebo hotové. Výrobok ponúka skvelý pomer ceny a kvality.

Tento tmel bol navrhnutý tak, aby dokonale ladil s povrchovými moridlami Minwax. Ak teda hľadáte celistvý vzhľad, musíte ho použiť s moridlom na drevo od tejto značky. Je vhodný na vyplnenie väčšiny malých prasklín, nedokonalostí a dier na hotovom aj nedokončenom dreve. Po použití ho môžete ľahko umyť. Tento plnič sa dobre drží, ale trvá dlho, kým vytvrdne.

Ako si vybrať najlepší plnič na drevo

K dispozícii je mnoho rôznych druhov plničov dreva. Existuje niekoľko faktorov, ktoré musíte zvážiť pri výbere správneho výrobku pre váš projekt. Ich zoznam uvádzame nižšie.

moridlo na drevo

Aplikácia

Väčšina plničov dreva je vhodná na jednotlivé aplikácie alebo úlohy. Pred výberom plniča na drevo by ste mali zvážiť typ aplikácie pre váš projekt. Možno budete potrebovať najlepší tmel na drevo na vyplnenie rýh a dier po klincoch v niektorých vašich nábytkových predmetoch. Možno budete potrebovať vonkajší tmel na drevo na terasovanie alebo tekutý tmel na zalievanie dreva.

Kúpte si plnič na drevo, ktorý je najvhodnejší na projekt, na ktorý ho chcete použiť, a výrobok si kúpte až vtedy, keď viete, na čo ho chcete použiť.

Farbenie

Farba má pri výbere správneho plniva na drevo zásadnú úlohu. Plnivo na drevo je určené na zakrytie značiek a škvŕn na vašom dreve. Ideálny výrobok by teda mal prirodzene splynúť s drevom bez toho, aby mu uberal prirodzený vzhľad. Výplne sa dodávajú v rôznych odtieňoch, ktoré pripomínajú rôzne typy dreva.

Môžete si kúpiť výplň dreva, ktorá zodpovedá odtieňu vášho dreva, alebo si vybrať výplň dreva, ktorá sa dá ľahko moriť alebo natierať. Výplň s nesprávnou farbou na odhalenom dreve naozaj vynikne.

Konzistencia výplne dreva

Výplne do dreva môžu byť buď husté tmely, alebo riedke tekuté výplne do dreva. Obe tieto konzistencie sú vhodné na špecifické aplikácie. Najlepší výrobok z tmelu na drevo sa dá vytvarovať do zložitých otvorov a tvarov. Môžete ho použiť na vyplnenie priehlbín, škrabancov a prasklín. Tmel môžete použiť aj na drevo zo všetkých uhlov.

Tekutý typ sa ľahko vstrebáva do dreva, aby vyplnil póry a obnovil poškodenú vnútornú štruktúru dreva. Riedky tmel na drevo nie je vždy vhodný na vyplnenie vonkajších prasklín alebo dier v dreve. Môžete ju naliať len na drevo a nemožno ju použiť na vyplnenie poškodení dreva na zvislých plochách.

najlepší výrobok na opravu dreva

Formát

Balenie plniča na drevo určuje, ako môžete výrobok použiť. Výplne do dreva sa dodávajú v tmelových tyčinkách, tubách, tubách alebo miešateľných epoxidových formách. Tie, ktoré sa dodávajú vo vaničkách, sa používajú pomerne ľahko, pretože nevyžadujú miešanie. Tuby sú najvhodnejšie na malé povrchové problémy, pretože sa dajú vtlačiť priamo do dreva. Dvojzložkové plnivá na drevo musíte pred aplikáciou premiešať alebo vymiesiť. Ďalším dôležitým faktorom, ktorý treba zvážiť, je množstvo plniva do dreva, to závisí od veľkosti vášho projektu. Výplne, ktoré sa dodávajú vo vaničkách, môžu byť užitočné, keď ide o veľké projekty.

Pevnosť

Ďalším dôležitým aspektom, ktorý treba zvážiť, je pevnosť výplne dreva. Na tvrdšie drevo je potrebné silnejšie plnivo. Niektoré výplne majú po zaschnutí tendenciu byť práškové a v porovnaní s inými nedržia tak pevne. Tieto plnivá sú vhodné na vyplnenie prasklín a dier, ktoré nie sú pod tlakom, a na malé práce v interiéri. Na použitie v exteriéri alebo pri práci na silne namáhaných povrchoch, ako sú paluby, použite silné plnivo.

Návod na vyplňovanie dreva: Ako aplikovať plnivo na drevo

Postup aplikácie plniča na drevo závisí od troch vecí. Sú to jedinečné podmienky práce, na ktorej pracujete, povrch, na ktorom budete pracovať, a typ plniva, ktoré používate. Pri nanášaní plniča na drevo na váš projekt je potrebné dodržať niekoľko krokov. Nasledujúci návod vychádza z použitia plniča na drevo hustej konzistencie, ktorý sa používa na praskliny, ryhy, medzery a diery v dreve.

najlepší exteriérový plnič dreva

Príprava povrchu dreva

Uistite sa, že povrch dreva je pripravený na plnič. Odstráňte všetky voľné kusy zhnitého alebo rozpadnutého dreva. Na mäkké a rozpadávajúce sa drevo nemožno použiť plnič dreva. Odstráňte zhnité drevo, kým nezískate pevný drevený povrch. Odstráňte aj všetky ostatné prekážky a odlupujúci sa náter.

Ďalším krokom je obrúsenie pripraveného povrchu, pričom sa uistite, že ste získali hladkú plochu, s ktorou môžete pracovať. Brúste všetky hrubé hrany, kým nezískate ľahkú plochu na vyplnenie. Pred začatím procesu nanášania očistite drevo od všetkých zvyškov po brúsení. Uistite sa, že drevo je čisté a suché, aby sa naň plnivo na drevo prilepilo.

Nanášanie výplne dreva

Vezmite plnič dreva a naneste ho na čistý a suchý povrch. Tento proces môžete efektívne vykonať pomocou tmelu. Plnič na drevo naneste najprv na okraje a potom ho zatlačte do prasklín a otvorov. V nanášaní plniva by ste mali pokračovať, kým nezaplníte všetky praskliny a diery.

Stlačte plnič dreva, aby ste sa uistili, že nezostali žiadne medzery alebo otvorené miesta, ktoré by neboli vyplnené.

Pomocou noža vyhlaďte povrch. Preplnenie zabezpečí, že diera alebo prasklina zostane zakrytá, pretože výplň dreva sa môže počas vytvrdzovania trochu zmrštiť. Ak sa vyskytnú nejaké špinavé miesta, vyčistite ich ešte pred zaschnutím výplne. Je to jednoduché, ale závisí to od typu výplne dreva, ktorú používate. výplň na báze vody možno vyčistiť vodou a výplň na báze oleja by sa mala vyčistiť acetónom.

epoxidová výplň dreva

Nechajte výplň dreva vyschnúť

Predtým, ako prejdete k ďalšiemu kroku, nechajte výplň úplne vyschnúť. Uistite sa, že sa tejto výplne nedotýkate, nenatierajte ju ani nebrúsite, kým úplne nezaschne. Čas schnutia sa líši v závislosti od typu výrobku, ktorý používate. Čas sušenia závisí aj od vonkajších vplyvov, ako je vlhkosť a teplota. Vždy skontrolujte pokyny výrobcu, pretože časy sušenia sa líšia od výrobku k výrobku.

Brúsenie zaschnutej výplne dreva

Drevenú výplň môžete brúsiť, keď úplne vyschne. Brúsením sa dosiahne rovnomerný a hladší povrch. Brúsenie by sa malo vykonať tak, aby sa výplň dreva mohla zhodovať so zvyškom dreveného povrchu. Uistite sa, že po zotretí povrchu nie sú medzi výplňou a drevom žiadne viditeľné rozdiely.

Konečná úprava dreva

Po úplnom prebrúsení plochy môžete teraz dokončiť proces tak, aby sa vyplnené plochy účinne spojili. Natieranie alebo farbenie dreva je ďalším krokom a je to voliteľná voľba. Uistite sa, že máte na tento proces správne výrobky. Ak máte do činenia s odkrytým drevom, uistite sa, že výplň dreva má správnu farbu, ktorá zodpovedá drevu. Niektoré výplne môžete tiež zafarbiť ešte pred ich úplným stvrdnutím.

Na natreté alebo zapečatené povrchy s bielym náterom môžete použiť biely plnič dreva. Farbenie výplne dreva môže byť náročný proces, pretože vo väčšine prípadov si stále všimnete rozdiel medzi výplňou a drevom. Môžete skúsiť naniesť viac vrstiev moridla na výplň ako na drevo, kým sa oba povrchy nezhodujú.

najlepší tmel na drevo

Najlepšie tipy a triky týkajúce sa výplne dreva

Proces aplikácie plniča na drevo je jednoduchý a priamočiary. Možno však budete potrebovať niekoľko ďalších tipov, aby ste dosiahli očakávaný dokonalý povrch. Nižšie sú uvedené niektoré z trikov, ktoré môžu byť počas tohto procesu užitočné:

  • Uistite sa, že ste plnič dreva pred nanesením na drevené povrchy premiešali. Tým zabezpečíte, že plnivo bude mať správnu konzistenciu a bude sa dať na drevo hladko použiť. Toto nebude fungovať v prípade plničov dreva, ktoré sa dodávajú v tubách.
  • Nepoužívajte výplň dreva ako náhradu skrutiek, lepidla alebo klincov. Výplň nie je vhodná na spájanie dvoch kusov dreva. Môže sa použiť len na zakrytie dier, prasklín alebo medzier. Keď výplň dreva vyschne, začne sa viac podobať drevu a môžete ju použiť s lepidlom alebo akýmkoľvek iným mechanickým spojovacím materiálom.
  • Na utieranie vybrúsenej plochy je vhodná lepiaca handrička. Priľnavá utierka zabezpečí, že všetky vybrúsené zvyšky budú odstránené. Tým sa dosiahne dokonale rovnomerný a hladký povrch.
  • Ak chcete dosiahnuť správny odtieň, je dobré pred použitím výplňový materiál vopred zafarbiť. Pred nanesením môžete výplň zmiešať s mokrou škvrnou. Je to jednoduchý postup, namiesto toho, aby ste čakali, kým sa výplň nanesie, a začali ju farbiť. Na dosiahnutie najlepších výsledkov by malo byť moridlo trochu tmavšie, pretože po úplnom zaschnutí zosvetlí.
  • Moridlo na vodnej báze použite len vtedy, keď používate plnič na drevo na vodnej báze, a moridlo na olejovej báze použite na plnič na drevo na olejovej báze.
  • Odporúča sa naniesť viac plniva na drevo, ako je potrebné. Je to preto, lebo výplne dreva sa môžu po zaschnutí zmršťovať. Prípadný prebytok výplne môžete po úplnom zaschnutí obrúsiť.
  • Kým začne epoxidová živica tvrdnúť, máte obmedzený čas, preto musíte pracovať rýchlo. Z tohto dôvodu je dôležité mať všetko pripravené a pripravené skôr, ako začnete miešať epoxidovú živicu.
  • Ak sa zaoberáte veľkou trhlinou v dreve, pred použitím výplňovej hmoty vykonajte dôkladnú kontrolu dreva. Plnič dreva je zvyčajne vhodný len na malé a drobné poškodenia, ktoré nemajú vplyv na celkovú štruktúru dreva.

vonkajšia výplň dreva na paluby

Často kladené otázky

Môžete si nepoužité plnivo na drevo ponechať?

Niektoré drevené náplne je možné skladovať na neskoršie použitie. Drevené plnivo však musí byť správne uskladnené vo vzduchotesnej nádobe. Uzavretú nádobu na drevo môžete zabaliť do plastovej fólie, aby zostala úplne uzavretá.

Trvá schnutie drevnej výplne dlho?

Pokiaľ ide o drevené výplne, čas schnutia závisí od toho, aká hlboká je diera alebo trhlina. Väčšina výplní do dreva schne od 20 minút do 24 hodín. Odporúča sa riadiť sa pokynmi výrobcu, pretože čas schnutia sa líši od výrobku k výrobku.

Ako dlho treba čakať pred brúsením výplne dreva?

Väčšina plničov dreva schne na brúsenie po 30 minútach. Tento čas sa však líši v závislosti od použitého výrobku. Aby ste dosiahli vynikajúce výsledky, musí teda výplň dreva pred brúsením úplne vyschnúť.

Je potrebné pred maľovaním plnidlo na drevo natrieť základným náterom?

Odporúča sa základný náter, hoci plnič dreva sa môže nanášať priamo na povrch dreva. Je to preto, že drevo a výplň dreva držia farbu rôznymi spôsobmi. Okrem toho môžu byť na hotovom natretom povrchu viditeľné určité rozdiely.

A je to tu, náš kompletný sprievodca najlepšími plničmi dreva. Postupujte podľa našich pokynov, ktoré vám pomôžu nájsť ten správny výrobok na plnenie dreva pre váš ďalší projekt pre domácich majstrov. Vyskúšajte niektoré z uvedených výrobkov, pretože ide o najlepšie plnivá na drevo v ich rôznych kategóriách. Dúfame, že sa vám podarí ľahko dosiahnuť perfektný výsledok pri vašom projekte s výplňou dreva!


avatar
Redaktor

S epoxidom pracujem už viac ako 15 rokov.