Nábytok z červeného dreva - najlepšia lazúra na červené drevo

Národný park Redwood bol založený v Kalifornii v roku 1968. Vznikol na ochranu a zachovanie sekvojových stromov v oblasti, ktorých v tom čase ubúdalo a 90 % z nich sa stratilo v dôsledku zlých populačných/rastových metód a lesníckych postupov. Sekvojovec je pôvodnou drevinou USA a má veľký kultúrny a historický význam pre pôvodných obyvateľov a tých, ktorí sa tu usadili neskôr. Sekvojové drevo je jedným z najobľúbenejších tvrdých drevín, ktoré sú dnes k dispozícii (čo môže byť výrazne drahé). Možno vás zaujíma, aký je najlepší spôsob údržby a ošetrovania tohto druhu tvrdého dreva. Väčšina ľudí by povedala, že najlepším spôsobom údržby a tvorby sekvojového dreva je jeho farbenie. Aké je najlepšie moridlo na červené drevo? Ako sa morí červené drevo? Nasledujúci článok sa bude zaoberať týmito otázkami a poskytne vám relevantné fakty o životnosti červeného dreva a o tom, ako môžete svoje červené drevo chrániť a predĺžiť jeho životnosť.

Čo je to červené drevo?

Vedecký názov sekvojovca je Sequoia sempervirens. Je to druh stromu, ktorý pochádza zo Severnej Ameriky a považuje sa za veľmi obľúbený vďaka svojej odolnosti, estetickému vzhľadu a exkluzivite. Vďaka rôznym vlastnostiam dreva a jeho estetickému vzhľadu sa sekvojové drevo môže používať na rôzne účely. Sekvojové drevo napĺňa potreby určitej medzery na trhu a je veľmi vyhľadávaným materiálom.

Charakteristika červeného dreva

Sekvojovcom sa darí v určitom type prostredia a všade, kde rastú, vytvárajú jedinečný ekosystém. Na trhu s rezivom je drevo vyhľadávanejšie vďaka svojej exkluzivite. To viedlo k tomu, že pocit týchto stromov je chránený zákonom. Sekvojovec je známy tým, že je najvyšším druhom stromu na svete, čo znamená, že jeho pád si vyžaduje veľa ľudskej práce a úsilia (našťastie v dnešnej dobe máme stroje, ktoré túto ťažkú prácu zvládnu).

Les zo sekvojového dreva

Sekvojovec naozaj dobre reaguje na zmeny v prostredí, a preto nedochádza k výrazným zmenám jeho populácie v dôsledku príchodu nových voľne žijúcich živočíchov alebo cudzích druhov rastlín. Ďalšou výhodou je, že sekvojové drevo rastie stovky rokov, pretože vlákno dreva sa stáva hustým až s pribúdajúcim vekom stromov.

To znamená, že tieto stromy sú tým ťažšie, čím sú staršie. Staršie stromy sú preto veľmi žiadané na použitie ako konštrukčné podpery alebo na výrobu nábytku.

Pevnosť sekvojového dreva

Mladé sekvoje sú ľahké a mäkké, ale v porovnaní s inými tvrdými drevinami stále ponúkajú vynikajúcu tuhosť a pevnosť. Živé sekvoje sú vďaka svojmu rozšírenému koreňovému systému a vzájomne prepleteným koreňom úžasne odolné voči vetru, zosuvom pôdy a záplavám. Drevo zo sekvojového dreva je ako stavebný materiál mimoriadne odolné.

Sortiment živočíchov využíva sekvojovce aj ako svoje prirodzené stanovište vďaka výške stromu a odolnosti voči prírodným katastrofám. Stromy sekvojovca sa dožívajú tisícov rokov a majú kôru odolnú voči požiarom, vďaka čomu vydržia ešte dlhšie. Niektoré sekvoje sa nachádzajú v ideálnych podmienkach, ktoré im umožňujú dožiť sa viac ako 2200 rokov.

Vlákna zo sekvojového dreva

Na čo sa používa sekvoje?

Toto drevo je veľmi vyhľadávané a drahé v dôsledku svojich vlastností a estetickej povrchovej úpravy. Môžete si kúpiť alternatívny materiál, ktorý ponúka rovnakú povrchovú úpravu a potenciálne by mohol byť silnejší z hľadiska odolnosti a pevnosti v ťahu, avšak veľa ľudí má pocit, že toto drevo je výnimočné vďaka svojej exkluzivite spojenej s vlastníctvom čohokoľvek vyrobeného z masívneho sekvojového dreva.

Konferenčný stolík z červeného dreva so živými hranami

Ako už bolo povedané, často sa stretnete s nábytkom z technického dreva (nábytok vyrobený z drevovláknitých dosiek s rôznou hustotou alebo preglejky v jadre) s povrchovou úpravou z dyhy zo sekvojového dreva. Dyha zo sekvojového dreva je podstatne cenovo dostupnejšia a ľahko dostupná. Nábytok z masívneho dreva má v porovnaní s nábytkom z umelého dreva niekoľko výhod. Najmä červené drevo vám poskytuje niekoľko jednoznačných výhod, z ktorých jednou je jeho trvanlivosť.

Z červeného dreva môžete vytvoriť prakticky čokoľvek, na čo si spomeniete. Dajú sa z neho vytvoriť špičkové rámy postelí, tvoriť obliečky, písacie stoly, nočné stolíky a dokonca aj veľké stoly do obývačky. Nábytok z červeného dreva dodá eleganciu každej domácnosti.

Červené drevo je ideálne na výrobu nábytku

Ako už bolo spomenuté, ak budete svoj kus červeného dreva udržiavať, vydrží vám mnoho rokov. To znamená, že budete môcť odovzdať akýkoľvek nábytok z červeného dreva, ktorý môžete vlastniť, priateľom a rodine. Červené drevo ponúka skvelý estetický dojem, pretože vyžaruje intenzívny sýtočervený odtieň, ktorý zjednocuje priestor, a zároveň ponúka svetlé oranžové podtóny, ktoré zabraňujú tomu, aby bolo drevo príliš preplnené.

Väčšina ľudí považuje za najväčšiu výhodu červeného dreva jeho dlhú životnosť a schopnosť odolávať hrozbám, ako sú poškodenie vlhkosťou, plesne, hniloba, termity, a dokonca aj prípadné štiepanie spôsobené nadmerným vystavením teplu. Sekvojové drevo je odolný a trvácny materiál.

Červené drevo odoláva hnilobe a termitom

Trvanlivosť červeného dreva ovplyvňuje aj úroveň starostlivosti a údržby, ktorú mu venujete. Zabezpečením údržby dreva sa zníži pravdepodobnosť jeho zmrštenia, štiepenia alebo praskania v priebehu času. Čím viac budete svoje červené drevo udržiavať, tým dlhšie vydrží.

Stôl zo sekvojového dreva alebo súprava vstavaných políc na knihy sú úžasné kusy nábytku, ktoré môžete vlastniť a vystavovať vo svojom dome. Budú pôsobiť impozantne a môžu dokonca obsahovať rezbárske práce a intarzie, čím vám poskytnú elegantný kus nábytku. Každá domácnosť s červeným drevom bude mať pocit vznešenosti.

Najlepšia lazúra na červené drevo - vylepšenie, ochrana a údržba červeného dreva

Aké sú pozitívne a negatívne aspekty nábytku zo sekvojového dreva?

Hoci je červené drevo úžasný materiál na výrobu nábytku, nie je dokonalé. Hoci sa môže zdať, že sekvoje sú dokonalým materiálom, možno vás zaujíma, či majú nejaké negatívne vlastnosti, a hoci sú, pozitívne vlastnosti prevažujú nad niekoľkými negatívnymi.

Aké je najlepšie moridlo na červené drevo?

Hoci je sekvoje v prirodzenom stave pomerne odolná, morenie dreva na jej ošetrenie vám poskytne dlhotrvajúcu povrchovú úpravu, ktorá je odolná voči štiepeniu a praskaniu. Drevo bude po zafarbení odolnejšie voči nárazom, na rozdiel od surového dreva. Pri morení dreva zvýšite aj jeho estetický vzhľad, pretože moridlo zvýrazní prirodzený odtieň dreva a neuveriteľnú kresbu. Farbenie červeného dreva len zvýrazní už aj tak nádherný materiál.

Moridlo zvýrazňuje farbu červeného dreva

Moridlo na drevo má oproti farbe rôzne výhody. Moridlo je k dispozícii v dvoch rôznych variantoch (ide o moridlo na báze vody alebo akrylu a na báze oleja), ktoré nielen ochráni, ale aj zvýrazní červené drevo v určitých prostrediach a pri určitých aplikáciách.

Moridlo na olejovej báze by ste zvyčajne použili, ak sa drevo bude používať na vonkajšom mieste a bude vystavené vplyvom počasia. Pri použití výrobkov na báze oleja získate zvýšenú odolnosť voči teplu a vlhkosti. Tým sa zabráni praskaniu a/alebo deformácii vášho červeného dreva. Táto ochrana je zabezpečená tým, že moridlo na báze oleja preniká hlboko do vlákien dreva.

Moridlo na olejovej báze na červené drevo

Je dôležité si uvedomiť, že moridlá na báze oleja sú veľmi horľavé a treba s nimi zaobchádzať opatrne. Pri práci s moridlom na báze oleja by ste sa mali uistiť aj o tom, že máte na sebe primeraný ochranný výstroj a pracujete v priestore s dobrým vetraním.

Väčšina ľudí sa domnieva, že najlepšie moridlá na červené drevo sú moridlá na báze vody a akrylu, a objektívne majú pravdu. Napriek tomu, že akrylátové moridlo je na scéne morenia dreva pomerne nové, je pomerne obľúbené najmä vďaka rýchlemu schnutiu. Olejové moridlo môže schnúť aj dva dni, zatiaľ čo akrylátové moridlo na drevo schne len dve alebo tri hodiny.

Proces morenia červeného dreva

Moridlo na báze akrylátu nanesiete podobne ako moridlo na báze oleja, ale moridlo na báze akrylátu sa oveľa ľahšie čistí, a ak neúmyselne vylejete akékoľvek moridlo na báze akrylátu na čokoľvek, nespôsobí to žiadne škody. Ak sa vám predsa len podarí rozliat akrylové moridlo, môžete ho jednoducho vyčistit pomocou vody a mydla.

Moridlo na báze akrylu je tiež šetrné k životnému prostrediu a vďaka tomu, že sa nevsiakne do vlákien červeného dreva, sa z povrchu červeného dreva ľahko odstraňuje. Bohužiaľ, moridlá na báze akrylátu sú o niečo drahšie ako moridlá na báze oleja.

Moridlo na palubu z červeného dreva

Nasledujú najlepšie moridlá, ktoré môžete použiť na červené drevo. Tieto moridlá získali viacero pozitívnych recenzií a sú veľmi odporúčané.

Celkovo najlepšie: CABOT Austrálska olejová lazúra na drevo

Spoločnosť Cabot má povesť výrobcu jedných z najlepších produktov na morenie dreva, ktoré sú na trhu dostupné. Olejová lazúra Australian Timber vám ponúka všetky výhody, v ktoré môžete pri lazúre dreva dúfať. Zdá sa, že Cabot vám ponúka celý balík, pokiaľ ide o jednoduchú aplikáciu a celkovú ochranu.

Vďaka tejto olejovej lazúre získate úžasnú ochranu proti UV žiareniu, ako aj zvýšenú odolnosť proti nárazom kdekoľvek až na päť rokov. Je to vďaka hlboko penetrujúcemu zloženiu výrobku. Výrobok sa ľahko nanáša a vďaka hlbokému prenikaniu bude výrobok pôsobiť aj po rokoch.

Toto moridlo na červené drevo môžete použiť na mnoho rôznych nábytkových prvkov z červeného dreva, ako sú napríklad obloženia, rámy postelí, vonkajší nábytok, stoly, skrinky a mnoho ďalších.

Medzi ďalšie výhody tohto výrobku patrí to, že po úplnom vstrebaní do vlákien dodá vášmu kusu nábytku z červeného dreva nový rozmer farby. Pri aplikácii výrobku však musíte pracovať v dobre vetranom priestore, pretože moridlo na báze oleja na červené drevo je toxické, najmä ak je klasifikované na vonkajšie použitie.

Tento výrobok bol vyvinutý na použitie ako moridlo na palubu zo sekvojového dreva, v dôsledku čoho má tendenciu farbiť drevo oveľa tmavšie. Na nábytok zo sekvojového dreva by ste ho preto mali použiť len vtedy, ak ste spokojní s tým, že drevo stmavne. Majte však na pamäti, že tento efekt je pomerne efektívny a zvýrazňuje obrysy akéhokoľvek kusu nábytku, na ktorý sa aplikuje, a štruktúru dreva.

Najlepšia hodnota: #DECK Premium polopriehľadná lazúra na drevo

Toto je ďalší výrobok, ktorý bol vyvinutý na použitie na drevených terasách. #1 Deck má najviac pozitívnych recenzií, pokiaľ ide o dostupné produkty na morenie červeného dreva na palube. Hoci je najlepší pri použití na červené drevo, výrobok bude fungovať na sortimente iných tvrdých drevín a poskytne skvelú povrchovú úpravu.

Toto je naše odporúčanie pre možnosť na báze akrylátu, ktorú môžete použiť ako moridlo na palubu zo sekvojového dreva, a ponúka vám niektoré výhody, ktoré by ste s výrobkom na báze oleja nezískali. Tento výrobok ochráni vašu palubu a akýkoľvek iný nábytok zo sekvojového dreva pred poveternostnými vplyvmi, takže ho môžete použiť na vonkajší nábytok, ako sú stoly a stoličky, alebo aj na vašu palubu zo sekvojového dreva.

Tento výrobok vám neposkytuje len moridlo, pretože je to moridlo a tmel. je celkom bežné, že moridlá na báze akrylátu sú kombinovaným výrobkom.

Tento výrobok je tiež šetrný k životnému prostrediu a po skončení práce sa podstatne ľahšie čistí. Ak patríte k ľuďom, ktorí sa snažia byť šetrnejší k životnému prostrediu, potom je tento výrobok ideálny.

#1 Deck bude dobre fungovať aj na akomkoľvek tlakovo ošetrenom dreve, a dokonca bude fungovať aj na mokrom dreve! Bohužiaľ, výrobok má aj niektoré negatívne aspekty, v porovnaní s moridlom na báze oleja bude potrebné tento výrobok pravidelnejšie udržiavať. Napriek tomu ide o skvelý výrobok, ktorý sa jednoducho používa, je univerzálny, odolný a ľahko sa čistí.

Ak by ste radšej nechali svoje morené červené drevo tak, ako je, je to v poriadku, a ak by ste náhodou použili moridlo na báze akrylátu, ako napríklad č. 1 Deck, už pri nanášaní moridla by ste použili tmel. Na druhej strane, ak ste použili výrobok, ktorý neobsahuje žiadny tmel, budete musieť použiť tmel, aby ste svoj kus nábytku ochránili pred poveternostnými vplyvmi.

Nasleduje tmel, ktorý môžeme vrelo odporučiť, pretože zabezpečí dodatočnú ochranu našej paluby. Použitím tohto tmelu poskytnete svojej palube zo sekvojového dreva úžasnú dodatočnú vrstvu ochrany.

Najlepší tmel na červené drevo: SEAL-ONCE Marine Premium Penetračný tmel na drevo

Keď ste dokončili farbenie dreva a nechali ste mu dostatok času na vyschnutie, budete chcieť zabezpečiť, aby vaša šikovná práca vydržala čo najdlhšie. Ak ste sa rozhodli použiť moridlo na báze oleja alebo vody, budete chcieť drevo ďalej chrániť.

Seal-Once je dokonalé riešenie! Aplikáciou tohto tmelu môžete ochrániť povrch červeného dreva pred mrazom a dažďom v chladných zimných mesiacoch. Tento výrobok sa považuje za silnú ochranu na utesnenie zafarbeného červeného dreva a niektorí by mohli povedať, že tento výrobok by sa mohol považovať za prehnaný.

Pri výbere tmelu na drevo nemusí byť prehnaný účinok nutne zlý, pretože to znamená, že ste pokrytý zo všetkých strán. Seal-Once je ideálny výrobok, pretože jeho špecializované zloženie zabezpečí, že vaša paluba bude pokrytá pred poškodením slanou aj sladkou vodou, a vďaka tomu, že je na báze vody, je aj ekologický!

Tento konkrétny tmel prenikne hlboko do vlákien dreva a poskytne ochranu na molekulárnej úrovni pred teplom aj vlhkosťou. Tento výrobok sa správa ako lazúra na drevo na báze oleja, takže vám poskytne celoživotnú ochranu.

Hoci sa tento tmel správa ako výrobok na báze oleja, je na báze vody, takže hoci je netoxický a bezpečný pre životné prostredie, je bezpečný aj pre deti a zvieratá, ktoré s ním môžu prísť do kontaktu.

Toto je nepochybne najlepší tmel na červené drevo, ktorý je v súčasnosti k dispozícii. Aj keď áno, je drahý, dostanete kvalitu, za ktorú si zaplatíte.

Ako účinne moriť červené drevo

Existujú dve situácie, v ktorých môžete pocítiť potrebu moriť svoju palubu. Jednou situáciou je, ak ste si zaobstarali novú palubu a chceli by ste zmeniť jej povrchovú úpravu a pridať vrstvu ochrany. Druhou situáciou je, ak máte starú palubu, ktorej by ste chceli vdýchnuť život.

Bez ohľadu na to, v ktorej situácii sa nachádzate, postup aplikácie je veľmi podobný. Pripravili sme pre vás sprievodcu krok za krokom, ktorý vám pomôže pri príprave vašej paluby, pracovného priestoru a vás samotných na túto úlohu.

Príprava pracovného priestoru

V prípade práce na palube je vaša pracovná plocha a váš obrobok to isté. Je dôležité udržiavať priestor paluby čo najčistejší. Ak chcete vyčistiť palubu, môžete začať zametaním povrchu. Tým z paluby odstránite všetky listy, nečistoty a iné častice. Po skončení zametania možno zistíte, že budete musieť palubu dôkladne vyčistiť. V takom prípade môžete odstrániť všetky škvrny len pomocou trochy mydlovej vody a mopu.

Umývanie paluby z červeného dreva pred farbením

Ďalej si budete musieť zaobstarať príslušné náradie. Nástroje, ktoré budete potrebovať, sú brúska a brúsny papier, moridlo na drevo, štetce, tmel, nejaké handry alebo handričky a maliarska páska. Pomocou pásky môžete odlepiť všetky oblasti paluby, ktoré nemáte v úmysle natierať.

Ak používate akrylové moridlo na drevo, je veľká pravdepodobnosť, že vaše moridlo už obsahuje tmel. Pozrite si etiketu výrobku, aby ste zistili, či váš konkrétny výrobok obsahuje tmel. Nezabudnite, že ak ste palubu vytreli, nechajte si čas na vyschnutie, než prejdete k ďalšiemu kroku. Ak je paluba mokrá, nebudete ju môcť prebrúsiť.

Nelakujte mokré červené drevo

Bez ohľadu na to, či je potrebné palubu najprv vyčistiť, odporúčame vám, aby ste aj tak počkali na slnečný deň, kým sa pustíte do farbenia paluby.

Obrusovanie paluby pieskom

Je načase, aby ste sa pustili do brúsenia a odhalili drevo, ktoré plánujete farbiť. Chcete použiť brúsny papier so zrnitosťou 150 až 180 v závislosti od stavu dreva a od toho, ako hlboko ho chcete obrúsiť. Spustite brúsku a pracujte od jednej dosky ku koncu, takto pokračujte, kým neobrusujete celú palubu.

Červené drevo pred farbením prebrúsiť

Pri práci s brúskou je nevyhnutné dbať na to, aby ste nosili správny ochranný výstroj. Budete musieť nosiť kvalitné rukavice, ktoré ochránia vaše ruky nielen pred brúskou, ale aj pred dreveným prachom, ktorý pri brúsení vytvárate. Drevený prach je tiež potenciálne nebezpečný pre vaše pľúca, preto budete musieť nosiť filtrovanú masku, aby vám častice neskončili v ústach a nose. Nakoniec budete potrebovať ochranu očí. Nosenie ochranných okuliarov na ochranu očí je najdôležitejšou súčasťou bezpečnostného vybavenia, pretože chcete zabrániť tomu, aby vám pri brúsení do očí vleteli akékoľvek častice.

Bezpečnostné vybavenie na farbenie paluby z červeného dreva

Dôvod, prečo zdôrazňujeme potrebu primeraného bezpečnostného vybavenia, je ten, že pri brúsení budete potenciálne pracovať na rukách a kolenách, čo znamená, že medzi vami, strojom a povrchom dreva nie je veľká vzdialenosť. Pri brúsení budete musieť brúsku nakloniť tak, aby úlomky nelietali smerom k vám.

Pri používaní brúsky nechajte brúsku pracovať, pri odkladaní brúsky nevyvíjajte príliš veľký tlak. Príliš veľký tlak by mohol spôsobiť, že by sa miesta dreva brúsili hlbšie ako iné miesta, čím by vznikol nerovný povrch. Nezabudnite brúsiť rohy paluby. Mali by ste sa snažiť brúsiť drevo v smere vlákien, ako je to len možné. Odporúčame vám pracovať po častiach alebo sprava doľava (alebo naopak), podľa toho, čo vám viac vyhovuje. Nakoniec použite metlu alebo fúkač lístia, aby ste z paluby odstránili všetok drevený prach a častice, než začnete s ďalším krokom.

Brúsenie paluby z červeného dreva na farbenie

Farbenie paluby

Teraz sa môžete pustiť do hlavnej časti, farbenia paluby! Uistite sa, že na palube nezostali žiadne prachové častice ani nečistoty. Prečítajte si pokyny výrobcu a starostlivo ich dodržiavajte pri príprave moridla, v prípade potreby ho nechajte usadiť. Po dokončení prípravy moridla vezmite štetec (na väčšinu lamiel paluby odporúčame použiť 10,16 cm štetec) a ponorte ho do moridla. Na štetiny štetca naneste poriadny kopček moridla na drevo.

V ideálnom prípade chcete prvú vrstvu moridla na drevo naniesť na celú dĺžku dosky, na ktorej pracujete. Snažte sa nenasýtiť žiadnu časť dosky do takej miery, aby už nemohla absorbovať ďalšie moridlo na drevo.

Nanášanie moridla na červené drevo

Moridlo nanášajte rovnobežne s dĺžkou dosky a pracujte od strany k strane alebo po jednotlivých úsekoch rovnako, ako keď ste drevo brúsili. Nezabudnite, že morenie nie je závod. Aj keď ide o prácny proces a možno budete mať pocit, že sa pri jeho dokončení musíte ponáhľať, radšej sa neponáhľajte. Pri farbení červeného dreva budete potrebovať určitú mieru trpezlivosti a pri práci budete dbať aj na detaily. Musíte tiež zabezpečiť, aby ste sa nezatlačili do kúta, pracujte strategicky.

To by malo byť samozrejmosťou, ale vaším cieľom je zafarbiť všetky viditeľné časti dosiek. Moridlo môžete naniesť na okraj dosky pomocou hrany štetca. Je nevyhnutné, aby všetky exponované miesta paluby boli úplne pokryté moridlom.

Nanášanie moridla na červené drevo

Po dokončení nanášania moridla na všetky dosky musíte zabezpečiť, aby boli moridlom pokryté aj dosky pozdĺž okraja paluby. Výrobok bude musieť po dokončení aplikácie zaschnúť. V pokynoch výrobcu môžete zistiť, ako dlho bude použitý výrobok schnúť, môže to byť 48 až 72 hodín. Až po zaschnutí škvrny môžete prejsť k ďalšiemu kroku.

Utesnenie vašej paluby

Ako ste si už možno uvedomili, morenie červeného dreva si v porovnaní s iným projektom typu "urob si sám" vyžaduje značné úsilie. Boli by ste preto veľmi sklamaní, keby všetka vaša tvrdá práca trvala len krátko. Dôrazne vám preto odporúčame, aby ste po dokončení farbenia svoju palubu utesnili. Zatiaľ čo farbenie červeného dreva je časovo veľmi náročné a mimoriadne pracné, utesnenie červeného dreva je pomerne jednoduchý proces. Keď vaše moridlo na drevo úplne vyschne, je čas začať nanášať tmel.

Metóda farbenia paluby z červeného dreva

Tmel môžete nanášať rovnakým postupom delenia, aký ste použili pri nanášaní moridla, hoci ho môžete nanášať o niečo výdatnejšie, pretože paluby sú vysoko frekventované plochy a sú vystavené rôznym poveternostným podmienkam. Podobne ako pri moridle, aj pri tmely platí, že po skončení nanášania tmelu je potrebný dostatočný čas na jeho zaschnutie. Príslušný čas schnutia je uvedený v pokynoch výrobcu. Po zaschnutí budete mať úžasnú palubu z červeného dreva, po ktorej môžete chodiť a jednoducho si ju užívať!

Teraz máte vedomosti a know-how na morenie červeného dreva. Viete, aké náradie budete potrebovať na zvládnutie práce, ako si pripraviť pracovný priestor, poznáte históriu samotného dreva a viete, aké dôležité je používať správne ochranné pomôcky. To znamená, že teraz sa môžete pustiť do morenia červeného dreva! Pri nanášaní moridla nezabudnite pracovať trpezlivo a opatrne a nezatláčajte sa do kúta. Farbenie červeného dreva zvýši estetický vzhľad nádherného dreva a pomôže predĺžiť jeho životnosť. Vlastníctvo nábytku zo sekvojového dreva zlepší každý domov!

Často kladené otázky

Koľko stojí paluba zo sekvojového dreva?

Červené drevo je veľmi žiadaný materiál vo forme dyhy aj masívu, takže môžete očakávať, že zaplatíte vyššiu cenu. Čím ďalej žijete od miesta, kde sa sekvoje pestujú, tým je materiál drahší. To znamená, že za červené drevo môžete ľahko zaplatiť od 5 eur do 30 eur za 0,09 m² v závislosti od toho, odkiaľ ho kupujete.

Vyrába sa zo sekvojového dreva dobrá paluba?

Červené drevo je úžasný materiál, ktorý sa dá použiť na stavbu paluby vďaka svojej pevnosti, tuhosti a prirodzenej odolnosti voči vplyvom prostredia. Červené drevo nepriťahuje hmyz, a ak drevo dobre udržiavate, váš kus červeného dreva môže vydržať až tri desaťročia. Vďaka svojej odolnosti sú paluby zo sekvojového dreva vyhľadávané a veľmi žiadané.

Je potrebné po morení červeného dreva naniesť vrchný náter?

Hoci je proces morenia dielu zo sekvojového dreva veľmi prácny, ak použijete len moridlo, nebudete mať dostatočnú ochranu pred poveternostnými vplyvmi ani pred skutočným odieraním. Ak chcete ochrániť celú svoju ťažkú prácu, odporúčame vám použiť aj tmel, ktorý drevo ochráni pred vlhkosťou a/alebo slnečným žiarením.


avatar
Redaktor

S epoxidom pracujem už viac ako 15 rokov.