Moridlo na betón - najlepšia voľba pre vaše betónové povrchy

Vo svojom dome môžete mať rôzne betónové povrchy, ako napríklad kuchynskú dosku, príjazdovú cestu, terasu alebo terasu, a všetky tieto povrchy je potrebné riadne udržiavať. Staré podlahy alebo dosky môžete oživiť a najlepším a najlacnejším spôsobom, ako im prinavrátiť elegantnú žiarivú bohatú farbu, je použitie škvŕn na betón.

Čo je to moridlo na betón?

Morenie betónových povrchov je úžasný spôsob, ako oživiť charakter vášho betónu a dodať mu lesklý žiarivý povrch. Je veľmi ľahké zameniť si moridlo na betón s farbou, pretože obe plnia rovnakú úlohu, ktorou je oživenie a zafarbenie vášho betónového povrchu. Farba iba pokrýva povrch betónu, ale v priebehu krátkeho času vybledne a odlupuje sa, zatiaľ čo škvrna na betón sa vsiakne do betónu a dodá mu živú farbu a krásny vzhľad, ktorý je odolný a dlho vydrží.

Na trhu sú k dispozícii tri typy moridiel na betón, pričom každé z nich sa používa na iné druhy betónových povrchov. K dispozícii máte farby na betón na báze rozpúšťadiel, kyselín a vody, ale v tomto článku sa budeme podrobnejšie venovať typom na báze vody a kyselín.

Moridlo na betón na báze rozpúšťadiel

Tento typ moridla sa používa na zafarbenie náteru na betóne, ale musíte sa uistiť, že je kompatibilný s chemickým zložením vášho náteru na betón. Tento typ moridla pomerne rýchlo schne a je vhodnejší na použitie v interiéri. Ak ju však použijete v exteriéri, nevydrží, pretože škvrna priľne k náteru, a nie k betónu. Takže keď sa náter opotrebuje, škvrna sa opotrebuje tiež, pokiaľ nepoužijete tmel na báze rozpúšťadiel, ktorý ochráni betónový povrch dlhšie.

Škvrna na betón na báze kyseliny vs. škvrna na báze vody

Ak ste sa rozhodli použiť moridlo na betón na podlahu v garáži, terasu, pracovnú dosku alebo akýkoľvek iný betónový povrch, máte na výber z dvoch možností, a to moridlo na betón na báze vody alebo moridlo na báze kyseliny. Pozrime sa najprv na niektoré rozdiely medzi týmito dvoma moridlami, ktoré vám uľahčia výber toho, ktoré moridlo je pre váš projekt vhodnejšie.

Vodou riediteľné vs. kyslé moridlo na betón

Vodou riediteľné moridloKyslé moridlo
Má nízky obsah prchavých organických zlúčenín (VOC)Má vysoký obsah prchavých organických zlúčenín (VOC)
Potrebuje časté prelakovanieVydrží dlho, kým je potrebné ho znovu natrieť
Nie je schopný preniknúť do betónu, ale pôsobí skôr ako lepenie farby na vrchný povrchDokáže preniknúť do betónu, čím získava väčšiu odolnosť a vydrží oveľa dlhšie
Dodáva sa v rôznych farbáchObmedzené na zemité farby
Vyžaduje si tesniaci náter, aby odolal vonkajším poveternostným podmienkamVydrží vonkajšie poveternostné podmienky bez tesniaceho náteru
Pomerne prijateľná cenaMôže byť pomerne drahý
Na betónový povrch sa nanesie len tenká, transparentná vrstvaVytvára na povrchu betónov trvalý tvrdý obal
Veľmi rýchlo schneZasychanie trvá oveľa dlhšie
Prednostne sa používa na pomerne nové a hladké betónové povrchyMožno použiť na staré alebo drsné betónové povrchy s vynikajúcimi výsledkami

Z uvedenej tabuľky sa zdá, že kyslé moridlo na betón je lepšou voľbou pre vonkajšie povrchy. Výrobcovia však neustále vyvíjajú nové výrobky a sektor moridiel na betón nie je výnimkou. Napríklad spoločnosť Legacy Industrial prišla s novým výrobkom s názvom Delta Dye Penetračná vodouriediteľná škvrna na betón. Prečo používať vodou riediteľné namiesto kyselinového moridla na betón?

Farbivo DeltaDye je penetračné farbivo, ktoré sa vsiakne do pórov betónu, čím získate trvalú škvrnu s tvrdým povrchom. Je k dispozícii aj v 24 žiarivých farbách moridla na betón, ktoré vám poskytnú krásny odolný betónový povrch. Je tiež odolná voči UV žiareniu, ktoré časom nevybledne, a nemá žiadne toxické výpary, je ekologická a bezpečná na používanie. Tento výrobok je momentálne dostupný len priamo od výrobcov.

Farbený betón

Výhody farbenia betónu

Ak chcete starému betónovému povrchu vdýchnuť nový život alebo ak chcete novému betónu dodať extra farbu alebo živosť, potom je farbenie betónu tou správnou voľbou. Pozrime sa na tri hlavné výhody farbenia betónového povrchu.

Trvanlivosť alebo dlhá životnosť

Toto je hlavná výhoda, pretože vďaka nej bude váš betónový povrch odolný a moderný, aj keď bude vystavený veľkej premávke a iným druhom opotrebovania. Farba nevybledne a náter sa neodlupuje ani nepraská, čím vám poskytne krásny povrch na dlhý čas.

Krásny vzhľad

Využitím všetkých dostupných farieb získate podlahu, ktorá maximálne zvýrazní svoju krásu a poskytne vám elegantný povrch podlahy, ktorý bude ladiť s okolitým prostredím. Nebude potrebné pridávať žiadnu dodatočnú ochranu povrchu, pretože škvrna na betón sa dostane hlboko do povrchu pre maximálnu ochranu.

Všestrannosť

Farbenie betónu je veľmi všestranné, pretože ho môžete použiť na terasu pri bazéne, ako moridlo na betónovú podlahu v garáži a dokonca aj v kuchyni na pracovné dosky. Najlepšie moridlo na betón zanechá na vašom povrchu elegantný a módny vzhľad, ktorý dlho vydrží.

farbenie betónu

Čo treba zvážiť pri kúpe moridla na betón

Predtým, ako sa pustíte do nákupu moridla na betón, je veľmi dôležité najprv zvážiť určité aspekty, inak sa môže stať, že si vyberiete výrobok, ktorý nebude fungovať alebo nebude vhodný pre váš konkrétny projekt. Tu je niekoľko pokynov, ktoré vám pomôžu, keď sa chystáte kúpiť si moridlo na betón.

Pokrytie povrchu

V prvom rade sa musíte uistiť, že pokryje celú plochu povrchu. Nie je nič zničujúcejšie, ako keď zistíte, že škvrna nepokrýva celú plochu povrchu, keď ste už takmer hotoví. Najprv musíte zmerať celú plochu a vypočítať ju v . Potom si musíte veľmi pozorne prečítať návod výrobcu na obale a uistiť sa, že pokrýva plochu, ktorú ste namerali. Na trhu je veľa dobrých značiek moridiel na betón a nemali by ste mať problém nájsť také, ktoré spĺňajú vaše požiadavky.

Toxicita

Pri práci s moridlom buďte opatrní, pretože môže byť toxické, najmä ak používate výrobok na báze kyseliny. Vzhľadom na vysoký obsah prchavých organických zlúčenín (VOC) musíte byť opatrní a vyhnúť sa akýmkoľvek nehodám. Musíte sa tiež uistiť, že používate ochranné pomôcky. Nezabudnite skladovať škvrnu, ktorá vám zostala, na bezpečnom a chladnom mieste.

Zloženie

Toto môže byť najdôležitejšia vec, ktorú treba zvážiť, najprv zistite, ako bude škvrna pôsobiť na vašom konkrétnom povrchu a tiež aká bude jej trvanlivosť. Oba tieto aspekty do veľkej miery závisia od typu zloženia výrobku. Pri moridlách na báze kyselín máte vysokú hladinu VOC (prchavých organických zlúčenín), zatiaľ čo moridlá na báze vody majú nízku hladinu VOC, čo je veľmi dôležité, pretože chcete kúpiť moridlo, ktoré nepredstavuje zdravotné riziko.

Čas sušenia

Toto je dôležitý aspekt, pretože nikto nechce čakať niekoľko dní, kým bude môcť používať novo zafarbený povrch, preto si musíte vybrať výrobok, ktorý sa vyznačuje rýchlym schnutím. Niektoré moridlá na betón na vodnej báze schnú do 30 minút po aplikácii.

Odolnosť proti pošmyknutiu

Nechcete si spôsobiť žiadne zbytočné problémy. Ak teda vaša hotová škvrna vyzerá lesklá a mokrá, musíte zabezpečiť, aby nebola šmykľavá, inak vás môže čakať nepríjemná nehoda. Chcete, aby vaša betónová podlaha vyzerala pekne, ale musíte byť aj praktickí.

Lepenie

Potrebujete silné spojenie, ktoré vytvorí pevnosť s vašou škvrnou, a to zabezpečí hlboká penetrácia. Moridlo na báze kyseliny preniká hlboko a vytvára reakciu s betónom. Vaša morená betónová podlaha bude stabilná a vydrží dlho.

Farba

Pri zlepšovaní vzhľadu vašich drevených povrchov sa často volí bezfarebný tmel. Pri snahe zlepšiť vzhľad vášho betónového povrchu mu však mnohí používatelia chcú dodať farbu. Ak sa chystáte použiť moridlo na báze kyseliny, ste obmedzení na zemité farby, ale moridlá na báze vody vám dávajú na výber celé spektrum rôznych žiarivých farieb moridla na betón.

Požiadavka na riedenie

Úspora času je vždy bonusom, takže ak je potrebné škvrnu pred použitím riediť, bude nás to stáť čas navyše. Väčšinu škvŕn na báze kyselín možno použiť hneď bez riedenia, ale škvrny na báze vody sa zvyčajne musia najprv zriediť. Farbivá na báze vody si vyžadujú pridanie pigmentov alebo živíc predtým, ako ich môžete použiť na betónový povrch.

UV ochrana

Ak sa chystáte použiť moridlo na betón v exteriéri, musíte zvážiť, či je chránené proti UV žiareniu, pretože bude vystavené priamemu slnečnému žiareniu. Na to sú vhodné moridlá na báze kyselín, pretože dokážu dlhodobo odolávať UV žiareniu bez vyblednutia.

Príprava povrchu

Príprava povrchu je tiež dôležitým aspektom, ktorý treba zvážiť pred kúpou moridla na betón, pretože ovplyvní priľnavosť moridla k betónovému povrchu. Moridlá na báze vody si vyžadujú väčšiu prípravu povrchu ako moridlá na báze kyselín. Farbivá na báze kyselín sa môžu nanášať na mokrý povrch, zatiaľ čo farbivá na báze vody potrebujú pred aplikáciou dokonale suchý a čistý povrch.

najlepšie zafarbený betón

Najlepšie moridlo na betón

Keď stojíte pred úlohou zakúpiť správne moridlo na betón na váš účel, môže to byť ohromujúca práca, pretože je k dispozícii veľmi veľa výrobkov. Pomôžeme vám nájsť najlepšiu škvrnu na betón, ktorá vám pomôže vrátiť vášmu betónovému povrchu život.

Celkovo najlepšie: Kemiko Stone Tone Concrete Stain

Škvrna na betón Kemiko sa zaručene nelúpe, nevybledne ani sa časom neodštiepi a bola hodnotená ako konzistentná, spoľahlivá, flexibilná a ponúka vysokokvalitné zafarbenie betónu. Je to škvrna na betón na báze kyseliny a jej zloženie je špeciálne navrhnuté tak, aby priľnula k obsahu vápna v betóne. Hoci je na báze kyseliny, neobsahuje žiadne prchavé organické zlúčeniny (VOC). Je to jediné moridlo na betón na trhu, ktoré má pomer miešania s vodou 1:1, vďaka čomu je jeho krycia schopnosť dvojnásobná v porovnaní s originálnou cínou, a je účinné pri aplikácii na vonkajšie alebo vnútorné povrchy.

Kemiko Concrete Stain je jednozložkové moridlo na betónové podlahy a premení vašu starú betónovú dosku na krásnu podlahu, ktorá môže vyzerať ako glazovaný kameň alebo dokonca mramor. Túto škvrnu na betón si môžete zakúpiť v rôznych žiarivých farbách, ako je trávnatá zelená, orechová, vodná modrá, čierna, zlatá pšenica, kola, vintage umbra, záhradná zlatá, opálená a anglická červená.

Toto moridlo na betónové podlahy možno použiť na mnohé povrchy v okolí domu, ako sú vchody, príjazdové cesty, paluby bazénov, chodníky terasy a mnohé ďalšie. Kemiko Moridlo na betón možno aplikovať pomocou bežného plastového záhradného postrekovača alebo štetca s tuhými štetinami. 3,79 litra prípravku Kemiko zmiešaného s malým množstvom vody dokáže pokryť väčšiu plochu ako väčšina škvŕn na betón, ktoré sú dnes dostupné na trhu.

Celková voľba: Škvrna na betón Resurrection

Concrete Resurrection je vynikajúce moridlo na betón na báze vody a dodáva sa v širokej škále 31 rôznych farieb. Tie sa dajú nanášať vo vrstvách rôznych farieb, čím získate mramorový efekt. Jednotlivé farebné vrstvy sa musia nanášať, keď je spodná vrstva moridla ešte mokrá. Toto moridlo dokáže preniknúť do betónového povrchu, čím získate trvalý nevyblednutý betónový povrch.

Škvrnu Concrete Resurrection možno použiť na niekoľko rôznych povrchov vrátane bazénových terás, terás, príjazdových ciest a mnohých ďalších typov betónových povrchov. Nie je to len moridlo na betónové povrchy, ale možno ho použiť aj na drevo a dá sa použiť v mnohých umeleckých a remeselných projektoch. Keďže je na báze vody, je veľmi málo zapáchajúca. Výrobok je tiež šetrný k životnému prostrediu a moridlo je bezpečné na používanie bez škodlivých chemikálií, ktoré by sa museli následne čistiť alebo neutralizovať. Concrete Resurrection možno nanášať pomocou bavlnenej handry, štetca, postrekovača s čerpadlom, postrekovača HVLP alebo valčeka s morskou hubou.

Moridlo na betón Concrete Resurrection sa môže používať v interiéri alebo exteriéri. V závislosti od množstva pridanej vody vám poskytne buď priesvitnú, alebo nepriehľadnú farbu a môže pokryť plochu od 9,29 m² do 46,45 m² . Okrem toho sa veľmi ľahko používa, je pomerne lacná, odolná a poskytne vám úžasný betónový povrch.

Cenovo výhodná voľba: VIVID Kyslé moridlo

Kyslé moridlo VIVID je vysokokvalitné moridlo na báze kyseliny, ktoré reaguje s minerálmi, ktoré sú obsiahnuté vo vrchnej vrstve vášho betónového povrchu, mení farbu a neštiepi sa, nelúpe ani nepraská. Po nanesení zanecháva pestrý a škvrnitý vzhľad, ktorý je pomerne lesklý, a dokáže premeniť váš starý betónový povrch tak, aby vyzeral ako mramor alebo žula.

Výrobok je viacfarebné moridlo na betón a po aplikácii zanechá trvalú farbu. Musíte však byť opatrní, pretože farby sa môžu líšiť podľa stavu vášho betónového povrchu. Preto odporúčame, aby ste si najprv vybrali malú vzorovú plochu vášho betónového povrchu na vyskúšanie. To vám umožní určiť farbu a vhodnosť moridla.

Predtým, ako začnete na svoj betónový povrch aplikovať toto kyslé moridlo na betón, musíte mať na pamäti, že ide o moridlo na báze kyseliny a proces jeho aplikácie je pomerne zložitý. Odporúčame vám využiť služby profesionála. Pred aplikáciou tejto škvrny budete musieť povrch z bezpečnostných dôvodov aj riadne vyčistiť a neutralizovať. Toto kyslé moridlo na betón potrebuje približne 28 dní na dôkladné vytvrdnutie.

Ako zafarbiť betónový povrch?

Tak ako pri každej inej aplikácii na povrch, aj pred aplikáciou moridla sa musíte uistiť, že betónový povrch je dôkladne čistý a zbavený všetkých olejov, farieb, voskov, nečistôt, náterov alebo akéhokoľvek druhu látok, ktoré by bránili prenikaniu moridla na betón. Ak potrebujete opraviť nejakú poškodenú časť, teraz je na to čas. Uistite sa, že používate výrobok na báze cementu, pretože výrobky na báze epoxidu, živice alebo polyuretánu budú brániť prenikaniu moridla do betónu. Pokračujme ďalej a objavme, ako moriť betón.

Príprava betónového povrchu

Toto je dôležitá časť procesu, pretože je potrebné odstrániť z betónového povrchu všetky cudzie látky, aby bol dokonale čistý, inak by ste mohli mať konečnú farbu, ktorá nebude taká, akú ste chceli, alebo škvrna nebude správne penetrovať. Tu sú niektoré scenáre, s ktorými sa môžete v tejto fáze stretnúť.

Betón má tesniaci náter

Pred nanesením nového moridla budete musieť odstrániť tesniaci náter. Na povrch betónu nalejte trochu xylénu (označovaného aj ako Xylol alebo Touline) a nechajte ho pôsobiť približne 30 sekúnd. Potom ho tvrdou kefou vydrhnite. Vezmite maliarsky štít a zoškrabte zvyšky do hromady a úplne ich odstráňte z betónového povrchu. V prípade potreby tento postup zopakujte. Teraz použite tlakový postrekovač, aby ste sa uistili, že celý zvyšok bol úplne odstránený.

Betón má voskový povlak

Ak chcete odstrániť voskový povlak, musíte na betónový povrch naniesť odstraňovač podlahového vosku, nechať ho krátko pôsobiť a potom ho vydrhnúť kefou s mäkkými štetinami. Zmäknutý vosk vytierajte, kým povrch nebude úplne čistý. Ak sa na podlahe nachádza tmel aj voskový povlak, nie je potrebné najprv odstrániť vosk, pretože xylén odstráni oboje súčasne.

farbené betónové podlahy

Betón má povlak z lepidla, farby alebo akéhokoľvek typu lepkavej látky

Na odstránenie týchto typov látok z betónového povrchu musíte použiť silný odstraňovač lepidla alebo odstraňovač farby. Po vyčistení povrchu ho musíte obrúsiť brúskou na podlahy alebo leštiacim strojom.

Na povrchu betónu je olej alebo mastnota

Tieto škvrny musíte odstrániť pomocou odmasťovacieho prostriedku, ktorý tieto škvrny odstráni z pórov betónu, aj keď si nie ste istí, či ide o olejové alebo mastné škvrny. Naneste odmasťovač a nechajte pôsobiť približne päť minút v prípade malých škvŕn, ale približne 30 minút v prípade ťažších alebo odolnejších škvŕn. Teraz vezmite tuhú slamenú kefu a povrch vydrhnite. Teraz môžete povrch umyť pomocou trochy T.S.P (fosforečnanu trisodného) a dobre opláchnuť čistou vodou. Pred začatím nanášania škvrny nechajte úplne vyschnúť.

Test penetrácie vodou

Ak si nie ste istí, či bude betónový povrch schopný absorbovať škvrnu, je predpísaný jednoduchý vodný test. Nalejte na betónový povrch trochu vody a ak sa voda začne vsakovať, potom je váš betón pripravený na škvrnu. Ak však voda z povrchu steká, budete musieť začať brúsiť, brúsiť alebo leptať povrch, aby ste odstránili všetky látky na povrchu, kým sa voda nevsiakne do betónu.

Nanášanie škvrny

Teraz sa začína hlavná časť procesu, farbenie betónu. Predtým si musíte najskôr venovať niekoľko minút prečítaniu a pochopeniu pokynov výrobcu. Po druhé, uistite sa, že ste prijali potrebné preventívne opatrenia tým, že budete nosiť ochranné pomôcky, rukavice, ochranné okuliare, dýchaciu masku a topánky, pretože škvrna môže obsahovať kyselinu.

Pri nanášaní moridla sa odporúča použiť rozprašovač s kruhovým vzorom, pretože vám zabezpečí rovnomernejšie nanášanie. Je to dôležité, na určitých miestach, kde sa moridlo nenanáša rovnomerne, sa vám farba stmavne. Ak aplikujete moridlo na starý betónový povrch, musíte si objednať trochu moridla navyše, pretože starý betón má tendenciu nasiaknuť viac moridla. Ak škvrnu nanášate na nový betónový povrch, musíte počkať 30 dní, aby sa nový betón usadil.

Ak chcete dosiahnuť škvrnitý efekt, musíte naniesť jednu vrstvu moridla a pokryť celý povrch, potom bude efekt zjavný, pretože stupne pórovitosti betónu sa líšia. Rôzne efekty potom môžete dosiahnuť aj nanesením viacerých škvŕn v nepravidelných a náhodných vzoroch. Ak sa chystáte použiť viac ako jednu farbu, je lepšie začať najprv so svetlejšími farbami a potom aplikovať tmavšie farby. Pred nanesením druhej vrstvy moridla musíte nechať moridlo zaschnúť približne 30 minút až jednu hodinu, až potom môžete naniesť ďalšie vrstvy.

Čistenie

Po skončení nanášania moridla musíte počkať, kým moridlo úplne nezaschne, a až potom začať s čistením. Musíte použiť neutralizátor a čistiaci prostriedok, aby ste zabezpečili odstránenie všetkých škodlivých zvyškov, ktoré zostali. Dôkladne opláchnite a nechajte ďalšie dva dni, aby sa povrch úplne vytvrdil a aby sa odparili všetky výpary.

Nanášanie vrchného bezfarebného tesniaceho náteru

Nie na všetky škvrny je potrebné nanášať bezfarebný tesniaci náter, ale dôrazne ho odporúčame, pretože nielen chráni betónovú škvrnu, ale aj zvýrazňuje farby. Odporúčame však použiť tmel na vodnej báze a naniesť ho čo najtenšie pomocou valčeka smerom zhora nadol a potom druhú vrstvu smerom zľava doprava. Ak na povrchu stále vidíte miesta, ktoré sú suché, naneste ďalšiu vrstvu, aby bol povrch hladký, ale dávajte pozor, aby ste nepoužili príliš veľa tmelu, pretože by to malo za následok mliečny alebo zakalený povrch.

farbenie betónu

Niekoľko tipov na farbenie betónu

Nájsť pre vás tú správnu škvrnu na betón môže byť náročná úloha, ale v tomto článku sme sa vám pokúsili pomôcť s výberom, aby ste si boli istí, že si kúpite kvalitný výrobok, ale aj výrobok za rozumnú cenu. Možno teraz prvýkrát nanášate moridlo na betónovú podlahu a potrebujete niekoľko tipov. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu, šťastné farbenie!

  • Pri farbení betónu na novom betónovom povrchu musíte počkať 30 dní, kým betón vytvrdne, aby bol pevný a dokázal vám poskytnúť požadované farby.
  • Ak chcete dosiahnuť tmavší odtieň farby, môžete naniesť ďalšie vrstvy, ale pred nanesením ďalšej vrstvy musíte počkať 24 hodín
  • Nenechajte sa zmiasť, keď vidíte farbu vo fľaštičke a po nanesení nie je rovnaká. Farba môže byť vo fľaši čierna, ale po aplikácii biela. Je to spôsobené chemickou reakciou, ktorá prebieha na povrchu betónu
  • Ak hľadáte farbu, ktorá je svetlejšia ako tá, ktorú vidíte vo fľaši, jednoducho ju zrieďte, ale najprv si prečítajte pokyny výrobcu

farbené betónové steny

Často kladené otázky

Koľko škvŕn si musím kúpiť?

To môže závisieť od mnohých faktorov, jedným z nich je stav vášho betónu. Ak je starý, môže nasiaknuť viac moridla a použijete ho viac. Vo všeobecnosti platí, že 3,79 l pokryje približne 13,94 až 32,52 m2 , ale pre istotu si prečítajte etiketu. Ak chcete tmavšie moridlo, budete musieť naniesť viac vrstiev a použiť viac moridla

Aké moridlo je najlepšie do exteriéru?

Keďže povrch je vonku, je vystavený nepriaznivým poveternostným podmienkam, ako je UV žiarenie, extrémne teplo alebo prudké búrky. Takže najlepším moridlom na použitie bude moridlo na báze kyseliny, pretože odolá všetkým poveternostným podmienkam a je tiež odolné voči vode.

Môžete moriť nový betón?

Áno, nový betón môžete zafarbiť, ale musíte počkať 30 dní, aby nový betón riadne vytvrdol, inak môžete dosiahnuť devastačný účinok.

Môže sa betón opätovne natierať?

Áno, ale na opätovne natretom povrchu si všimnete iný odtieň farby, pretože škvrna sa nedostane do každej oblasti. Keď nanesiete ďalšiu vrstvu na už zafarbený povrch, farba bude tmavšia a nebude rovnaká, ako keby ste ju naniesli na holý betón.

Čo je príčinou môjho vyblednutia škvŕn?

Škvrny zvyčajne nevyblednú, ak ste použili kvalitnú škvrnu, ale ak je škvrna vonku, môže sa zdať vyblednutá. Môže však ísť len o bežné opotrebovanie a stačí ho len obnoviť, aby bolo opäť úplne nové.

Ako dlho môže vydržať morená betónová podlaha?

Existujú betónové moridlá, ktoré vydržali viac ako 100 rokov, ale aby vydržali, musíte ich aspoň dvakrát ročne navoskovať. Pri správnej aplikácii by farby na morenie betónu nemali vyblednúť, popraskať ani sa olupovať veľmi dlho.

Farbivá na betón poskytujú úplne jedinečný vzhľad a pocit zo všetkých druhov povrchových úprav betónu. Ak plánujete vylepšiť svoj betón moridlom,potom dúfame, že sme vám v našom sprievodcovi vyššie poskytli dostatok inšpirácie!


avatar
Redaktor

S epoxidom pracujem už viac ako 15 rokov.