Chrómová farba v spreji - najlepšia chrómová farba v spreji

Chróm je známy predovšetkým tým, že poskytuje úžasný, krásny a lesklý povrch. Najlepšiu chrómovú farbu v spreji môžete použiť na akýkoľvek povrch podľa vlastného výberu. Táto farba dokáže vylepšiť váš povrch a dodá mu úplne nový kovový, lesklý vzhľad. Túto krásnu premenu povrchu môžete vykonať bez akýchkoľvek zložitých nástrojov. Tento sprievodca sa zameria na najlepšie chrómové farby dostupné na trhu a na to, ako môžete aplikovať vami zvolenú farbu.

Čo je farba v spreji na chróm?

Chrómová farba v spreji je kombináciou super lesklých a metalických vlastností farby v jednej fľaši s rozprašovačom. Farba poskytuje úžasnú povrchovú úpravu a dodáva vášmu domovu úplne novú farbu. Možno ju použiť na nábytok v dome, na autá, na reštauračné účely a pod. Farba sa dodáva v ľahko použiteľnom aerosólovom rozprašovači. Rozprašovače vám umožnia vykonať dokonalú prácu tým, že zvýšia rovnomernosť a hladkosť povrchovej úpravy. Chrómová farba v spreji rýchlo schne a nezanecháva stopy.

Keď túto farbu použijete správnym spôsobom, skvelé výsledky sú zaručené. Dosiahnutie kovového povrchu netrvá veľmi dlho. Získate chrómovú farbu na plast, kov, drevo a ďalšie. Poskytuje lesklú chrómovo-metalickú povrchovú úpravu viacerých predmetov.

Chrómová farba v spreji na plasty

Recenzie najlepších chrómových farieb v spreji

Získať najlepšiu chrómovú farbu na povrchy môže byť pomerne zložité, pretože výsledky budú neznáme ešte pred použitím farby. Preto môže byť proces nákupu najlepšej farby v spreji na chróm pre väčšinu ľudí taký ohromujúci a skľučujúci. Aby sme vám tento proces uľahčili, zamerali sme sa na najlepšie farby v spreji na chróm, z ktorých si môžete vybrať. Nižšie sledujte naše recenzie farieb v spreji na chróm.

Celkovo najlepšie: KRYLON Chrómová farba v spreji

Toto je najlepšia farba v spreji na chróm pre mnohých začiatočníkov, ktorí chcú svojim projektom pre domácich majstrov pridať chrómový povrch. Hladký povrch, ktorý táto farba poskytuje, je vhodný na väčšinu projektov. Má schopnosť vylepšiť mnoho rôznych povrchov tým, že poskytuje lesklý a hladký povrch. Ak chcete, aby vaše projekty mali lesklý kovovo strieborný povrch, vyberte si túto chrómovú farbu v spreji Krylon. Farba schne veľmi rýchlo a dokáže účinne pokryť väčšiu plochu. Kvalitná metalická povrchová úprava je porovnateľná so žiadnou inou.

najlepšia chrómová farba

Najlepší univerzálny chrómový sprej: Chrómová farba v spreji RUST-OLEUM

Táto chrómová farba v spreji funguje najlepšie tým, že poskytuje luxusný povrch. Je vhodná na použitie v interiéri aj exteriéri. Túto farbu môžete použiť na mnoho rôznych povrchov, pretože je široko univerzálna. Toto je pravdepodobne najlepšia chrómová farba v spreji na plasty, ako aj na rôzne iné povrchy. Patrí sem keramika, drevo a mnohé ďalšie. Ide o najlepšiu chrómovú farbu v spreji na plasty vďaka svojmu základnému zloženiu, ktoré jej dodáva vynikajúce priľnavé vlastnosti.

Táto chrómová farba v spreji Rust-Oleum ponúka odolnosť na veľmi dlhý čas a zaručuje, že váš povrch je dobre chránený. Farba má lesklé živé farebné možnosti a pokrýva väčšie plochy. To znamená, že jedna plechovka v spreji, má schopnosť pokryť minimálne 1,11 m2 Farba si vyžaduje minimálne 20 minút na zaschnutie.

Najlepšie na diely automobilov: RUST-OLEUM Bright Coat metalická farba v spreji

Táto farba Rust-Oleum funguje na rôznych povrchoch a zanecháva odolný lesklý povrch. Je vhodná na kovové povrchy. Je teda najvhodnejšia na automobilové diely. Okrem toho, že je vhodná pre automobilový priemysel, má tiež schopnosť poskytnúť kovový povrch na mnohých povrchoch. Najlepšie je hodnotený na poskytovanie superchrómového, zrkadlovo lesklého povrchu. Je vysoko odolný a poskytuje silné farebné krytie počas dlhého obdobia. Táto farba sa dodáva v rôznych metalických farbách, ktoré vytvárajú úplne nový povrch.

zrkadlová chrómová farba v spreji

Veci, ktoré treba zvážiť pred kúpou chrómovej farby v spreji

Proces zaobstarania správnej farby v spreji na chróm môže byť ohromujúci, pretože je k dispozícii veľmi veľa značiek. Tento proces však môže byť jednoduchší, ak viete, aké dôležité vlastnosti chrómových farieb v spreji treba hľadať. Získajte farbu, vďaka ktorej budú vaše hotové predmety vynikať medzi ostatnými vo vašej domácnosti. Nasleduje zoznam niektorých vecí, ktoré je potrebné zvážiť pred kúpou chrómovej farby v spreji.

Trvanlivosť

Ak používate chrómovú farbu v spreji, vždy sa uistite, že si zaobstaráte odolný výrobok. Vysoko odolná farba v spreji na chróm má odolnosť voči odlupovaniu, vďaka čomu farba vydrží dlhšie. Najlepšia farba v spreji na chróm by mala byť tiež odolná voči poškriabaniu. Ak nechcete používať farbu na žiadne ťažšie projekty, môžete sa rozhodnúť pre kúpu viacúčelovej farby bez problémov.

Základný náter

Väčšina najlepších farieb na chróm v spreji sa dodáva so základným náterom už vo vnútri. Základný náter zlepší priľnavosť farby. Ak zakúpená farba už obsahuje základný náter vo vnútri, nemusíte sa najprv trápiť brúsením povrchu. Toto rozhodnutie však závisí od typu farby. Nasleduje zoznam niektorých povrchov, na ktoré môžete použiť farbu, ktorá už má základný náter:

 • Povrchy so sťaženou priľnavosťou
 • Kľučky na dverách
 • Ráfiky automobilov
 • Kovové
 • Vonkajší nábytok
 • Hladké povrchy a plasty
 • Drevo

Poznámka: Nie každá farba funguje na každom povrchu. Musíte si zaobstarať napríklad špeciálnu chrómovú farbu na plast alebo drevo. Predtým, ako sa vyberiete na nákup farby, však musíte najprv zvážiť, či bude vybraná farba vhodná pre váš projekt. Základný náter sa odporúča na tie povrchy, ktoré sa neustále používajú, a na niektoré povrchy, ktoré sa veľmi ťažko natierajú.

Čas schnutia

Čas schnutia chrómovej farby sa zvyčajne pohybuje od 15 minút do 24 hodín. Kvôli aerosólovému rozprašovaču však niektoré farby netrvajú veľmi dlho. Pred začatím prác si musíte urobiť rozsiahly prieskum o tom, ako dlho bude celý projekt trvať. Mali by ste sa na to pozrieť aj v prípade, že budete nanášať viac vrstiev.

jednoduchá chrómová farba

Pokrytie

Je lepšie byť v bezpečí, ako ľutovať. Uistite sa, že množstvo farby, ktoré chcete kúpiť, pokryje celý projekt bez problémov. Uistite sa, že ste si kúpili správne množstvo chrómovej farby, aby vám nedošla v polovici cesty. Skontrolujte etikety výrobkov, aby ste zistili, či je pokrytie na spreji vhodné pre váš projekt. Ušetríte si tak pokazenie projektu, keď sa farba dokončí pred pokrytím celého povrchu.

Metalická/zrkadlová chrómová farba v spreji

Ak chcete strieborný, hladký lesk, vyberte si matnú striebornú chrómovú farbu v spreji. Vďaka nej bude mať váš chrómový povrch klasický nádych. Ak však chcete skutočný tvrdý chrómový vzhľad a pocit, potom sa môžete rozhodnúť pre sprej, ktorý má lesklý povrch. Pokiaľ ide o dokonalú farbu v spreji na chróm, máte teda dve možnosti - buď metalickú, alebo zrkadlovú farbu v spreji na chróm.

Metalická chrómová farba v spreji má štandardný lesk a určitú úroveň lesku. Preto nemôže vytvárať hlboký intenzívny lesklý povrch. Na druhej strane, zrkadlová chrómová farba v spreji vám poskytne vysoký lesk a úžasný odraz povrchu.

krylon chrómová farba v spreji

Pochopenie chrómovej farby

Chrómová farba sa môže používať v interiéri alebo exteriéri rovnako ako niektoré iné farby. Táto farba má úžasný kovový povrch, ale nemá rovnaké vlastnosti ako skutočný chróm. Je to preto, že chrómová farba je rovnako ako akákoľvek iná pigmentovaná farba v spreji, ktorá spôsobuje, že povrch má lesklý a strieborný lesk. Strieborná farba, ktorá je v tomto laku, je viditeľná len ako vrchná úprava.

Prečo si vybrať chrómovú farbu

Výber najlepšej chrómovej farby v spreji prinesie vašim projektom množstvo výhod. Na získanie dokonalého kovového lesku, ktorý chrómová farba ponúka, nemusíte použiť žiadny kov. Nižšie sú uvedené niektoré z výhod spojených s chrómovou farbou v spreji:

 • Je oveľa lacnejšie použiť jednoduchú chrómovú farbu ako vymeniť alebo kúpiť nový kov. Povrchová úprava vám poskytne kovový lesk, čím ušetríte peniaze. Okrem toho môže byť výmena kovu na vozidle podstatne drahšia ako použitie chrómovej farby.
 • Väčšina chrómových farieb má antikorózne vlastnosti a funkcie, takže chráni vaše povrchy pridaním ochrannej vrstvy, ktorá zabraňuje znehodnoteniu.
 • Nanášanie farby je veľmi jednoduché a nevyžaduje si žiadne špeciálne odborné znalosti ani nástroje. Stačí len nastriekať farbu a tešiť sa z nového lesklého povrchu.
 • Má vysoké odolnostné vlastnosti. Chrómová farba má dlhú životnosť a ponúka natretému povrchu pevnú a odolnú povrchovú úpravu.
 • Najlepšie chrómové farby sú vhodné na rôzne projekty a povrchy. Všetko, čo potrebujete, je trochu kreativity, a potom je obloha neobmedzená.

chrómová farba v spreji recenzia

Ako aplikovať chrómovú farbu v spreji

Na dosiahnutie dokonalého chrómového kovového povrchu by ste mali naniesť niekoľko vrstiev najlepšej chrómovej farby v spreji. Nanášanie jednoduchej chrómovej farby je veľmi jednoduchý proces za predpokladu, že budete postupovať podľa nižšie uvedených krokov, ktoré zabezpečia najlepšie výsledky. Prvým krokom je preštudovať si návod výrobcu a úplne porozumieť výrobku.

Príprava povrchu

Pred začatím procesu aplikácie začnite čistením povrchu. Povrch by ste mali dôkladne vydrhnúť mydlovou vodou, aby ste sa zbavili nečistôt a zvyškov. Uistite sa, že boli účinne odstránené všetky oleje, pretože to spôsobí, že farba na povrchu nepriľne. Po vyčistení nechajte povrch vyschnúť.

Poznámka: Nikdy sa nedotýkajte vyčisteného povrchu, pretože by to mohlo zanechať stopy po prstoch, ktoré budú po dokončení maľovania viditeľné cez povrchovú úpravu.

Základný náter

Keď je povrch riadne čistý a suchý, začnite s procesom základovania. Uistite sa, že ste si kúpili základný náter, ktorý je kompatibilný s vaším povrchom. Základný náter rovnomerne rozotrite na povrch, až kým sa základný náter úplne nerozotrie všade, kde chcete maľovať. Nezabudnite naniesť niekoľko vrstiev, ale pred nanesením ďalšej vrstvy sa uistite, že prvá vrstva je úplne suchá.

Základný náter

Pred natieraním povrchu chrómovou farbou najprv naneste základný náter. Najlepšie je použiť čierny náter a stačí vám len jedna vrstva. Keď ste s touto vrstvou hotoví, povrch musíte nechať 24 hodín schnúť.

Nanášanie farby

Keď ste skončili so všetkými prípravami, môžete teraz naniesť farbu. Nastriekajte farbu na povrch, pričom držte plechovku. Vždy pohybujte rukou rovnomerne po povrchu, aby ste zabránili akémukoľvek nahromadeniu farby. Po nastriekaní farby nechajte povrch zaschnúť. Pred nanesením ďalšej vrstvy farby sa uistite, že je povrch suchý.

najlepšia farba v spreji na chróm

Často kladené otázky

Je možné obnoviť chróm?

Áno, je to možné, uistite sa, že ste povrch najprv dôkladne vyčistili. Nechajte povrch zaschnúť a potom ho natrite farbou na chróm. Farba povrch oživí, čím mu dodá úplne nový, lesklý povrch. Pridajte niekoľko vrstiev, aby ste dosiahli čo najveľkolepejšie výsledky. Ako ochrannú vrstvu si môžete zvoliť bezfarebný lak.

Môže sa chrómová farba v spreji použiť na disky?

Chrómovú farbu v spreji môžete použiť na dosiahnutie lesku diskov. Farba dokonale pôsobí na povrchy ráfikov, vďaka čomu získate úplne nový, lesklý povrch.

Je potrebný bezfarebný náter cez farbu?

Pridanie bezfarebného náteru na chrómovú farbu závisí od vás a vašich preferencií. Výhodou bezfarebného náteru je však ochrana povrchu pred poškodením a tiež dlhšie udržanie lesklého povrchu.

Dúfame, že náš článok vám objasnil všetky nejasnosti alebo otázky, ktoré ste mali v súvislosti s chrómovými farbami. Ak chcete dosiahnuť lesklý, lesklý a metalický povrch, určite si pozrite tri najlepšie farby na chróm v spreji uvedené v tomto článku. Uistite sa, že chrómovú farbu v spreji používate správne, aby ste dosiahli rovnaké výsledky, aké sme uviedli vyššie. Užite si svoj projekt a bavte sa pri maľovaní!


avatar
Redaktor

S epoxidom pracujem už viac ako 15 rokov.