Najlepšia farba v spreji na kov

Kovy sú jednou z tých vecí, ktoré sú tu už tak dlho, že ich väčšina z nás považuje za samozrejmosť. Medzi kovmi, v našich autách, domácnostiach a dokonca aj v telefónoch sa môže ľahko stať, že zabudneme na to, že tieto kovy sa musia ošetriť a natrieť predtým, ako skončia ako komerčné výrobky. Čo je teda potrebné urobiť, aby boli tieto kovy esteticky príťažlivé? No, existuje niekoľko bodov, ktoré môžete použiť na to, aby vaše kovové obrobky vyzerali dobre, ale nie každá farba funguje na kov rovnako dobre, čo už bolo povedané, pozrime sa na niektoré z odporúčaní a odporúčaní pri práci s kovom.

Ktoré typy farieb v spreji sú vhodné na kov?

Existuje zhruba 7 až 10 typov farieb v spreji, ktoré možno použiť na nátery kovu, ale niektoré z nich si vyžadujú oveľa viac práce ako iné, aby priľnuli k povrchu. Podobne ako sklo, aj kov je pomerne čistý povrch, čo spôsobuje, že je náročné, aby na ňom čokoľvek priľnulo, najmä farba, ktorá sa pri správnom priľnutí spolieha na schopnosť povrchu absorbovať ju. Ktoré farby to teda dokážu najlepšie napriek tomu, že kov nie je pórovitý ani ich nie je schopný absorbovať?

Striekanie farby na kov

No, olejové farby to robia celkom dobre a olejové latexové farby robia ešte lepšiu prácu, pretože sú o niečo hustejšie a trochu viac pripomínajú pastu. Ďalšie typy farieb, ktoré by ste mohli použiť, ak sa snažíte natrieť kovy, sú smaltové farby alebo dokonca olejové smaltové farby vďaka ich schopnosti celkom dobre zafarbiť kovové povrchy. Ostatné farby môžu fungovať pomerne dobre, ak je povrch kovu správne pripravený, preto by ste mali zvážiť, či príprave kovových obrobkov nevenujete trochu viac času ako v porovnaní s povrchmi, ako je drevo alebo keramika.

Aj keď máte najlepšiu farbu v spreji na kov, nemusí fungovať tak, ako ste zamýšľali, ak nemáte primeranú prípravu povrchu, a ak by ste o tom chceli vedieť trochu viac, pre vaše pohodlie sme sa tomu venovali nižšie. Rôzne kovy môžu mať rôzne spôsoby prípravy na proces natierania, preto vám riadne preskúmanie vášho materiálu vopred môže poskytnúť potrebný prehľad o tom, aké sú jeho tolerancie a prípadne aké typy farieb by bolo najvýhodnejšie naň použiť.

Kovy majú rôzne vlastnosti, takže ak by kov ľahko oxidoval alebo bol obzvlášť dobrým vodičom tepla, mali by ste zvoliť farbu, ktorá by tieto účinky neutralizovala, v závislosti od toho, aké je použitie vášho obrobku. Najlepšia farba v spreji na kov v konečnom dôsledku nezávisí len od sily jej priľnavosti, ale aj od vlastností, ktoré ovplyvní na hotovom výrobku.

Typ farbyVlastnosti farby
Odolnosť voči vodeOdolná voči tepluOdolné voči oderuVýrazná farbaViskozita
Olejová farbaTenké
Latexová farbaHrubý
Akrylová farbaHrubé
Smaltovaná farbaHrubé
Latexová farba na vodnej bázeTenké
Akrylová farba na vodnej bázeHrubý
Akrylová farba na olejovej bázeStredná

Aké sú najlepšie farby v spreji na kovy?

Zaoberať sa farbou v spreji na kovy je podobné ako vyberať si niečo na jedenie v luxusnej reštaurácii. Všetko vyzerá dobre a viete, že väčšina z toho bude chutiť skvele, ale naozaj záleží na tom, na čo máte chuť. Existujú určité vlastnosti farby na kov v spreji, ktoré môžu byť navrhnuté, ako napríklad izolácia, zabudovaný základný náter, tepelná odolnosť, odolnosť voči vode, odolnosť voči oderu a dokonca aj odolnosť voči nárazu. Pozrime sa na niekoľko príkladov najlepších aerosólových farieb na príslušné použitie.

Plechovka so striekacou farbou na kovy

Najlepšia ochrana: KRYLON COVERMAXX

Predtým, ako sa rozhodnete, akou farbou chcete natrieť svoj obrobok, mali by ste zvážiť dôsledky toho, čo farba urobí pod aplikáciou vášho obrobku. Vedomosť o tom, akým silám bude váš obrobok vystavený, vám pomôže rozhodnúť sa, aký typ farby a aké vlastnosti by ste chceli, aby vaša farba mala, dobrým príkladom je odolnosť voči oxidácii.

Kovy sa používajú v drsnom prostredí, takže problémom, ktorému väčšina kovových obrobkov čelí okrem zaťažujúcich síl, je hrdzavenie. Našťastie vám ako možné riešenie tohto problému poslúži Krylon COVERMAXX. Výrobky značky Krylon sú celosvetovo známe ako jedny z najlepších ochranných a estetických náterov na súčasnom trhu a rad COVERMAX nie je výnimkou.

Produktový rad COLORMAX, špeciálne navrhnutý na zabránenie korózii a oxidácii, je k dispozícii v siedmich rôznych farbách, vďaka ktorým váš ďalší obrobok vynikne a zároveň ho ochráni pred najnáročnejšími podmienkami. Ak váš kovový obrobok trávi väčšinu času vonku buď v extrémne vlhkých, alebo extrémne horúcich podmienkach, tento náter uľahčí rozťahovanie a zmršťovanie kovu a zároveň po celý čas zabráni vzniku hrdze.

Táto séria výrobkov, ktorá je k dispozícii v 12-uncovej plechovke s rozprašovačom, funguje ako tmel aj základný náter, čo vám môže ušetriť veľa času pri príprave, a čo viac, kombinovaná receptúra farby a základného náteru schne len desať minút, čo robí tieto farby ideálnymi pre projekty, ktoré sú časovo náročné.

Najlepšia všestrannosť: RUST-OLEUM Farba v spreji Painter's Touch

Mnohé aerosólové farby sa vyhlasujú za najlepšie na trhu a všetky sú to pomerne nové výrobky vyvinuté pomocou nových technológií a inovatívnych výrobných postupov. Spoločnosť Rust-Oleum však vydláždila cestu mnohým z týchto novších značiek tým, že je už viac ako 100 rokov jednou z najdôveryhodnejších značiek v tomto odvetví. Rad Painters Touch pokračuje v jej dedičstve inovácií a za zlomok ceny novších značiek, pričom poskytuje ochranu a úžasné textúry vo svojej širokej škále farieb.

Painter's Choice je matná povrchová farba, ktorá zároveň funguje ako kombinácia farby v spreji a základného náteru, čo vás nepochybne ušetrí od zdanlivej večnosti, ktorú môže trvať zaschnutie a priľnutie niektorých základných náterov na kovy. Stalo sa vám niekedy, že ste museli striekať pod nepríjemným uhlom a tlačidlo na striekanie vám jednoducho nedovolilo vyvinúť potrebný tlak? Nuž, dobrou správou je, že s novou väčšou striekacou tryskou od spoločnosti Rust-Oleum už tento problém mať nebudete.

Hoci nejde o asistovanú trysku, ktorá by vyžadovala menšie úsilie na tlak na striekanie, je vybavená väčšou plochou, ktorá umožní vášmu prstu byť v kontakte s tlačidlom striekania, to znamená, že nedochádza k prerušeniam v kontinuite vašich ťahov, čo vám zaručí najlepšiu aplikáciu a skvelo vyzerajúci obrobok na konci dňa. Tým však výhody nekončia, hoci budete pravdepodobne používať maliarsky hmat na kovové povrchy, mali by ste mať na pamäti, že tento rad výrobkov možno použiť aj na keramiku, plast, omietku a dokonca aj na murivo! Čo poviete na to, aká je hodnota za peniaze?

Rad Painter's choice je na dotyk suchý zhruba za 20 minút a úplne by mal vyschnúť približne za 40 minút až hodinu, čo zďaleka nie je najrýchlejšie schnúca farba na tomto zozname, ale predpokladám, že tím spoločnosti Rust-Oleum musel tak či onak urobiť kompromis pre nízku cenu a kombináciu farby a penetračného náteru. Ak chcete svojmu kovu dodať noir vintage vzhľad, potom je tento rad výrobkov to, čo hľadáte, matný povrch bez lesku vám poskytne distingvovaný povrch, ktorý obstojí v skúške času.

Najlepšia povrchová úprava: DESIGN MASTER Aerosólové farby

Hovorí sa, že na vytvorenie niečoho skvelého netreba peniaze, stačí vášeň a odhodlanie. Tím spoločnosti Design Master je určite stelesnením tohto príslovia, pretože v tomto zozname sa nachádza nielen najlacnejšia aerosólová farba, ale aj farba s najlepšou povrchovou úpravou. Starožitná zlatá farba Design Master je obzvlášť pôsobivá svojím reflexným vzhľadom pripomínajúcim cín po úplnom zaschnutí.

Mohli by ste sa nechať oklamať a pomýliť si túto farbu v spreji s galvanickým pokovovaním, a vzhľadom na kvalitu povrchovej úpravy by vám to bolo odpustené. Celá táto krása má však aj nevýhodu; na dosiahnutie tohto bezchybného povrchu nie sú k dispozícii žiadne ďalšie výhody, ako napríklad dvojčinný základný náter alebo dlhotrvajúce prísady odolné voči oderu.

To však neznamená, že váš kus musí byť stratený vplyvom počasia, stále máte možnosť pridať základný náter a/alebo vrstvu živice, aby ste zaistili ochranu pred vodou a koróziou. Tento sortiment farieb sa predsa dodáva v 308,00 gramovej verzii so širokou škálou farieb, z ktorých si môžete vybrať a ktoré sú vzhľadom na kvalitu povrchovej úpravy v mimoriadne rozumnom cenovom rozpätí, čo znamená, že by vám malo zostať viac než dosť peňazí na zaobstaranie kvalitnej živice a základného náteru.

Ešte stále nie ste predaní? Hoci túto farbu nebudete môcť používať v nepriaznivom počasí, farba pomerne rýchlo schne, takže kombinácia tohto faktora a vysokokvalitnej povrchovej úpravy znamená, že ju budete môcť používať na menšie obrobky, ako sú šperky a ozdoby, ktoré by iné farby nemuseli robiť spravodlivo. Rad Design Master možno nie je najodolnejším výrobkom na trhu, ale poskytne vám vysokokvalitnú povrchovú úpravu, ktorú mnohé iné výrobky v tejto cenovej kategórii jednoducho neponúkajú.

Na čo by ste si mali dávať pozor pri kúpe farby v spreji na kov?

Natieranie kovu sprejom môže byť zdĺhavá úloha, ale čím viac sa budete vzdelávať o rôznych typoch kovov a ich vlastnostiach, tým ľahší bude výber farby. Výber farby je pomerne jednoduchý vzhľadom na to, že výrobca presne uvádza, na ktoré povrchy farba funguje, jediné aspekty, ktoré musíte zvážiť, sú farba farby a ďalšie vlastnosti, ktoré by ste chceli, aby náter mal, napríklad ochrana životného prostredia a/alebo kombinácia základného náteru. Rozdeľme tieto faktory a zvážme ich vplyv na váš obrobok.

Farebná farba v spreji

Ochrana

Kov má tendenciu mať dosť drsnú životnosť. Väčšina rúd má tendenciu hrdzavieť, škrabať sa, deformovať sa, a ak sú podmienky dostatočne drsné, dokonca aj praskať. Pri striekaní kovu by ste mali zvážiť sily, ktoré budú pôsobiť na váš obrobok, tie môžu byť rôzne, od tlaku cez teplo, chlad až po krútenie a dokonca aj ťah. Potrebujete farbu, ktorá sa buď dokáže ohýbať spolu s vaším kovom, alebo kov ochráni a sily úplne zmierni. Existuje mnoho takýchto farieb, ktoré dokážu ochrániť váš kov prakticky počas celej jeho životnosti, ale za tieto vlastnosti farby sa často platí.

Ako sme už spomenuli, ak je kvalita povrchovej úpravy farby vysoká, zvyčajne to znamená, že kvalita ochrany a/alebo univerzálnosť farby klesá, a to v dôsledku prísad ovplyvňujúcich konečnú povrchovú úpravu farby.

Vzniká tak rovnovážny stav, keď by ste chceli, aby vaša povrchová úprava bola na pohľad uspokojivá a zároveň ste mali istotu, že váš kov je chránený a nebudete ho musieť v blízkej budúcnosti retušovať. Farby, ktoré vynikajú v oboch oblastiach, bývajú drahé, čo môže byť dôvodom, prečo väčšina profesionálnych sprejerov jednoducho aplikuje základný náter, farbu a tmel oddelene.

Povrchová úprava

Toto sa môže zdať trochu samozrejmé, ale ak to budete používať ako kontrolný zoznam, je najlepšie to spomenúť skôr, ako sa necháte pohltiť obrovským množstvom farieb na trhu a vyberiete si výrobok, ktorý tvrdí, že dokáže všetko, mali by ste sa uistiť, že farba, ktorú si vyberáte, má dobrú povrchovú úpravu. V závislosti od vzhľadu, ktorý chcete dosiahnuť, sú k dispozícii rôzne povrchové úpravy, a to matná, lesklá, plechová, lesklá a tlmená.

Plechovka s farbou v spreji

Tieto povrchové úpravy sa vyznačujú štruktúrou farby po tom, ako boli nanesené na obrobok a nechané úplne vyschnúť bez pridania tmelu alebo iných dodatočných náterov. Ako sme už spomenuli, keď si zakúpite kombináciu farby a penetračného náteru, povrchová úprava nebude mať vo väčšine prípadov vysokú kvalitu, ale váš povrch a kov budú chránené proti takým veciam, ako je teplo, vlhkosť, odieranie a v ťažkých prípadoch aj proti nárazom.

Priľnavosť

Lakovanie kovu striekaním je bežné, čo však neznamená, že je jednoduché, ale ako väčšina vecí v živote, čím viac to robíte, tým ste zručnejší. Jedna vec, ktorú sa môžete počas svojej remeselnej cesty naučiť, je, že niektoré farby priľnú ku kovu lepšie ako iné. Závisí to od viacerých faktorov vrátane toho, ako pripravíte povrch, ktorý sa chystáte nastriekať, ale zvyčajne lacnejšie farby nestriekajú tak dobre a nakoniec môžete použiť pomerne veľa základného náteru a nastriekať viac tenkých vrstiev namiesto niekoľkých slušne hustých vrstiev, aby sa zabezpečilo, že farba skutočne priľne k povrchu.

S týmto vedomím, aký je najlepší spôsob testovania priľnavosti farby? Nuž, máme prístup k platformám, ako je YouTube, kde je recenzií na farby neúrekom, alebo jednoducho skontrolujte sekciu komentárov a recenzií na webovej stránke spoločnosti.

Ak dôverujete svojmu dodávateľovi, môžete ho požiadať aj o úprimný názor na výrobok. Niekedy nemáme veľký výber a lepšiu farbu ako tú, ktorá zle priľne, jednoducho nenájdeme; môžete to však kompenzovať použitím kvalitného základného náteru a mimoriadne dobrou prípravou povrchu. Kľudne buďte aj pri náteroch veľkorysí!

Ako správne striekať farby na kov

Ako ste už pravdepodobne pochopili, kov má tendenciu sa ošúchať a vo všeobecnosti má drsný život. Našťastie pre vaše cenné kovové veci máte možnosť dať im nový život. Ak vás zaujíma, ako nastriekať farbu na kov, tu je niekoľko krokov, ktoré môžete dodržať, aby vaše skúsenosti s natieraním nezahŕňali použitie rozpúšťadla a škrabky na farbu na prvý, pokus. Nezabudnite si s týmito krokmi dať načas, pretože urýchlenie procesu môže ľahko spôsobiť, že vynecháte dôležitý krok. Vždy je dôležité dbať aj na to, aby ste počas procesu maľovania dbali na svoju bezpečnosť.

Bezpečné maľovanie ocele striekaním

Nastavenie pracovného priestoru

Posledná vec, ktorú chcete, keď ste uprostred striekania ocele, je, aby ste museli behať a snažiť sa niečo nájsť. Príprava pracovného priestoru vám môže ušetriť veľa času pri hľadaní vecí a neskôr aj čas na upratovanie, ak budete postupovať rozumne. Uistite sa, že všetky nástroje sú pripravené na uchopenie na strane pracovného priestoru rovnobežnej s vašou dominantnou rukou (pravá strana vpravo, ľavá strana vľavo), a uistite sa, že ste zakryli všetko, na čo by sa mohla dostať farba.

Po nastavení náradia a zakrytí pracovného priestoru skontrolujte, či je váš pracovný priestor správne vetraný.

V ideálnom prípade by ste chceli pracovať vonku, ale keďže priestor je v dnešnej dobe nedostatkový a nie každý žije v oblasti s výborným počasím, môžete sa uspokojiť s priestorom, ktorý má trvalé prúdenie vzduchu. Nakoniec sa uistite, že máte vhodný ochranný výstroj, ako je maska s filtrom, rukavice a ochrana očí.

Príprava povrchu

Mnohí sa zhodujú, že príprava povrchu je najdôležitejším krokom pri striekaní akéhokoľvek povrchu. Ani tá najlepšia farba v spreji na kov nebude fungovať tak, ako má, ak váš povrch nebol správne pripravený, a prvým krokom v procese prípravy bude očistenie povrchov vášho obrobku, ktoré budú natreté. Môžete to urobiť tak, že si zaobstaráte oceľovú vlnu alebo drôtenú kefu, ak ju máte. V oboch prípadoch sa pokúste z povrchu odstrániť všetko, čo tam nepatrí, ako je hrdza, špina alebo predchádzajúci náter, ktorý bude brániť procesu priľnavosti.

Farba na kov v spreji

Po odstránení všetkých týchto kúskov môžete prebytočný materiál odstrániť vlhkou handričkou a mydlovou vodou, alebo ak máte po ruke čistiaci alkohol, ktorý vám poskytne miernu výhodu. Obrobok nechajte vyschnúť na slnečnom svetle a skontrolujte, či je povrch dostatočne odretý. Nakoniec sa uistite, že ste prelepili páskou časti obrobku, na ktoré nebudete nanášať farbu.

Základný náter povrchu

Technicky je základný náter stále súčasťou procesu prípravy, zaslúži si samostatnú zmienku. Ak ste sa teraz rozhodli pre výrobok, ktorý nie je kombináciou farby a základného náteru, mali by ste vytiahnuť základný náter a poriadne ho pretrepať (ak to výrobca odporúča) a potom trochu nastriekať na kúsok odpadového kartónu, aby ste sa uistili, že tryska pracuje správne.

Keď ste si istí, že je to v poriadku, jednoducho naneste základný náter na povrchy obrobku, ktorý budete natierať. Je dosť ťažké použiť príliš veľké množstvo základného náteru, ale keď sa usadí do povrchu kovu, mali by ste byť schopní zistiť, ako vyzerá primerané množstvo.

Tvrdé kovy, napríklad ak by ste striekali oceľ, možno budete potrebovať dve vrstvy základného náteru, ak áno, jednoducho naneste náter a nechajte ho zaschnúť po dobu odporúčanú výrobcom. Po úplnom zaschnutí základného náteru povrch opäť zľahka ošúchajte, obrobok utrite suchou handroua naneste druhý náter. Pred pokračovaním v ďalšom kroku nechajte tento základný náter úplne zaschnúť a uistite sa, že na kovovom povrchu nie sú žiadne zvyšky materiálu.

Natieranie povrchu

Pred začatím striekania by ste mali nádobu so sprejom poriadne pretrepať. Keď ste spokojní so zvukom kovovej guľôčky poskakujúcej v nádobke so striekacou farbou, môžete začať striekať obrobok. Začnite striekanie z obrobku na slušnom obrobku, alebo jednoducho povedané začnite prejazd (zľava doprava alebo naopak) na okraji obrobku a urobte jeden plynulý neprerušovaný prejazd opačným koncom obrobku. Tento postup opakujte a medzi jednotlivými prejazdmi plechovkou so striekacou farbou poriadne potraste, aby farba pri vstupe do trysky nestratila viskozitu.

Dbajte na to, aby boli prechody rovnomerné a v rovnakej vzdialenosti, pretože keď nie ste s aplikáciou spokojní, môže sa veľmi ľahko stať, že sa lak posunie buď smerom k obrobku, alebo ďalej od neho.

Ako striekať farby na kov

Uistite sa, že ste pokryli všetky hrany obrobku a nezabudnite byť trpezliví, pretože držanie farby v spreji môže byť pre vaše zápästie dosť namáhavé. Keď ste spokojní s prvou vrstvou, nechajte farbu zaschnúť po dobu odporúčanú výrobcom, po zaschnutí skontrolujte obrobok, či sa na ňom nenachádzajú nejaké nečistoty, ako napríklad prach, a ak sú, použite suchú handričku na ich odstránenie a naneste druhú vrstvu. Je dobré si uvedomiť, že kovy si vyžadujú jemné vrstvy farby na rozdiel od materiálov, ako je drevo, ktoré majú tendenciu absorbovať veľa farby do svojich vlákien.

Utesnenie vášho povrchu

Hoci väčšina dnešných výrobkov na striekanie farby dobre chráni váš obrobok pred takými vecami, ako je slnečné žiarenie a vlhkosť, nechránia ho natrvalo. Keď si kúpite farbu, ktorá má vlastnosti základného náteru alebo odolnosti voči teplu (s výnimkou vysokoteplotných emailových farieb), ponúkajú odolnosť, ktorá sa môže pomerne ľahko opotrebovať, ak je obrobok sústavne alebo nadmerne vystavený príslušným silám.

Tu nastupuje rad výrobkov nazývaných tmely. Tesniace prostriedky sa dodávajú v rôznych zloženiach, ktoré vyhovujú rôznym potrebám, existujú UV tesniace prostriedky, vodotesné tesniace prostriedky, tesniace prostriedky proti vlhkosti a dokonca tepelné tesniace prostriedky pre všetky druhy materiálov, ako je drevo, smalt, plast, betón a kov.

Farby farby na kov v spreji

Väčšina tmelov sa ľahko používa a má funkciu "namier a vystreľ", všetko, čo musíte urobiť, je veľmi zľahka naniesť tmel na kovový obrobok (aby ste si nezničili náter) a nechať ho zaschnúť po dobu odporúčanú výrobcom.

Po zaschnutí nanesenú vrstvu obrúste jemným brúsnym papierom, očistite ju a naneste ďalšiu vrstvu. Po dokončení budete mať kompletne natretý, natretý a chránený obrobok. Ak hľadáte dobrý tmel, mali by ste vyskúšať tento od spoločnosti Rust-Oleum, pretože ponúka dobré krytie a skvelý pomer ceny a kvality.

Teraz, keď už viete, ktoré typy farieb alebo na drevo, ako vyzerá príklad dobrej farby v spreji, ako účinne striekať farby na kov a dokonca aj to, ako pripraviť a utesniť spomínaný kov, je čas, aby ste sa vybrali von a otestovali svoje novonadobudnuté vedomosti. Nezabudnite vždy pracovať v dobre vetranom priestore, chrániť svoje osobné veci ich zakrytím, nosiť vhodné osobné ochranné prostriedky a ako vždy, byť v bezpečí!

Často kladené otázky

Môžete natierať kov akrylovou farbou?

Kov je možné natierať akrylovou farbou, aj keď je potrebná značná príprava, aby farba na kov priľnula. Vzhľadom na to by ste si mali overiť, ktoré typy farieb sú priaznivejšie na spojenie s ktorými typmi kovov.

Môžete striekať farby na kov?

Môžete striekať farby na kov? Určite! Maľovanie kovu striekaním si vyžaduje určitý prieskum a prípravu povrchu, ale na trhu je veľa farieb, ktoré dokonale fungujú so všetkými typmi kovov. Pred natieraním sa uistite, že ste povrch riadne pripravili, a nechajte náteru primeraný čas na stuhnutie a zaschnutie.

Vydrží farba na kovoch?

Kov je čistý povrch a na rozdiel od dreva neabsorbuje farbu do svojich vlákien. To znamená, že natretý kov si v porovnaní s drevom a betónom často vyžaduje oveľa viac údržby a ošetrovania. Používanie farieb, ktoré sú špeciálne určené na kov, je jednou z najlepších možností, ak chcete, aby váš náter vydržal.

Ako dlho schne farba v spreji?

Jednou z najčastejšie kladených otázok pri diskusii o natieraní kovu je, ako dlho trvá schnutie farby v spreji? Pravdou je, že farba v spreji môže schnúť až 40 minút v závislosti od zloženia receptúry. Rýchlejšie schnúce farby v spreji sa dajú ľahko zohnať, ale možno budete musieť obetovať iné vlastnosti, aby ste to využili.


avatar
Redaktor

S epoxidom pracujem už viac ako 15 rokov.