Základný náter

Ako namaľovať bicykel - podrobný návod, ako premaľovať rám bicykla

Ako namaľovať bicykel

Airbrushing je dobrá a praktická metóda na natieranie bicykla. Farba v spreji na bicykle je ideálna na maľovanie rámov bicyklov. Na rozobratie a prípravu bicykla pred lakovaním sú potrebné špeciálne nástroje. Pri lakovaní bicykla by ste mali nosiť ochrannú masku, ochranné okuliare a jednorazové rukavice.

Ako maľovať plast - komplexný sprievodca maľovaním plastov

Ako maľovať plast

Existuje mnoho dôvodov, prečo sa niekto môže rozhodnúť pre náter plastu. Plast nie je biologicky rozložiteľný a má zlú kompostovateľnosť. Polyvinylchlorid (PVC) sa dobre natiera, ale ťažko sa natiera polyetylén (PE) a polypropylén (PP). Vodou rozpustná akrylová farba je založená na plastových disperziách a zvyčajne je riediteľná vodou. Farba na báze alkydových živíc je vysoko ochranná a vhodná na použitie v interiéri aj exteriéri.

Ako maľovať hliník - rozsiahle pokyny na maľovanie hliníka

Ako nanášať základný náter a farbu na hliník

Hliník patrí medzi kovy, ktoré sa ťažko lakujú. Základný náter a farba na hliník sú navzájom kompatibilné. Dvojzložkové nátery hliníka sú drahšie ako jednozložkové nátery hliníka. Eloxovaný hliník je trvanlivejší a odolnejší voči vonkajším vplyvom.

Ako zastaviť hrdzu - komplexný sprievodca prevenciou hrdzavenia

Ako si vybrať najlepšiu farbu proti hrdzi

Pri kúpe farby proti hrdzi by ste mali venovať pozornosť niekoľkým veciam. Čas schnutia je dôležitý pre všetky ďalšie kroky. Farba proti hrdzi sa nanáša na silne zaťažené povrchy. Je dôležité vybrať farbu podľa konkrétneho mechanického zaťaženia. Ak natriete lacno, natriete dvakrát. Pri natieraní je mimoriadne dôležitá príprava podkladu.

Ako maľovať obloženie - tipy na dokončenie obloženia ako od odborníka

Ako maľovať lišty

Najlepší spôsob, ako natrieť obloženie stien, je pripraviť priestor a pripraviť si nástroje na maľovanie. Obloženie je dekoratívny prvok, ktorý sa tiahne pozdĺž spodných okrajov interiérových priestorov. Lemy môžu byť vyrobené z dreva, plastu alebo syntetických materiálov. Ak na obloženie používate drevo, je dôležité vedieť, ako obloženie moriť alebo maľovať, aby ste ho nezničili.

Ako dlho schne farba v spreji? - čas vytvrdzovania farby v spreji

Ako dlho schne farba v spreji?

Farby v spreji sú známe už od konca 19. storočia. Je univerzálna, prenosná a cenovo dostupná. Možno ju nanášať na kov, drevo, sklo, plast, plátno a murivo. Farby v spreji sa dodávajú v rôznych povrchových úpravách. Laková farba v spreji je vhodná na rámy obrazov, stojany na lampy, tienidlá a mnoho ďalšieho.

Najlepšia farba na sklo - produkty a tipy na maľovanie na sklo

Akrylová emailová farba - čím je výnimočná?

Existuje niekoľko typov farieb, ktoré sa hodia na sklo. Akrylová emailová farba je jednou z najlepších, ktoré sa dajú použiť pri maľovaní čistých povrchov. Folkart team má v ponuke rad farieb a štetcov určených pre profesionálnych remeselných maliarov. Odporúčajú sadu Folkart Gloss Finish Acrylic Enamel Craft Set.

Najlepšia farba na strop - sprievodca najvhodnejšími farbami na stropy

Farba na strop - aká je najlepšia?

Stropná farba je špeciálna látka špeciálne určená na maľovanie vecí hore nohami. Na výber sú tri druhy stropných farieb: akrylová farba, olejová farba a latexová farba. Lacnejšie farby vydržia dlhšie a poskytnú vám lepšiu povrchovú úpravu ako drahšie farby.

Dá sa maľovať cez pleseň? - ako vymaľovať stenu napadnutú plesňou

Môžete vymaľovať plesne?

Pololesklá biela farba na kúpeľne odolná voči plesniam Zinsser je najlepšou farbou na plochy náchylné na plesne. Odpudzuje vlhkosť a hnilobné baktérie a zastavuje šírenie plesní. Nie je dobrý nápad maľovať na plesne. Spóry plesní sa môžu vdýchnuť a spôsobiť ochorenia dýchacích ciest.

Môžete použiť exteriérovú farbu v interiéri? - ako a prečo sa farby líšia

Môže sa exteriérová farba používať v interiéri?

Môžete použiť exteriérovú farbu vo vnútri domu? Exteriérové farby obsahujú chemické látky a katalyzátory, ktoré umožňujú ich použitie v exteriéri bez toho, aby podliehali takým vplyvom, ako je vlhkosť, prívalový dážď, nadmerné vystavenie teplu, napadnutie hmyzom, plesne a odieranie. Interiérové farby sa ani zďaleka nepribližujú úrovni odolnosti potrebnej na použitie vo vonkajšom prostredí. Interiérové a exteriérové farby môžu vyzerať rovnako, ale sú odstupňované pre určité oblasti.

Čo je smaltovaná farba? - prečo a ako maľovať pomocou smaltu

Aký je rozdiel medzi smaltovanou farbou na vodnej a olejovej báze?

Smaltovaná farba je mimoriadne odolný typ farby, ktorý možno použiť v exteriéri aj interiéri budovy. Smaltovaná farba sa môže použiť na natieranie rôznych povrchov, od dreveného obloženia v dome až po rovné povrchy na kovovom terasovom nábytku. Existujú dva typy smaltovaných farieb: Olejové a vodné.

Ako odstrániť farbu z tehál - sprievodca odstraňovaním farby z tehlového muriva

Ako odstrániť farbu z tehál

Odstránenie farby z akéhokoľvek povrchu môže byť náročná a prácna úloha. Ešte náročnejšie môže byť odstránenie farby z tehlového exteriéru. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je pripraviť si pracovnú plochu vopred a použiť špeciálny nástroj.

Najlepšia vonkajšia farba na drevo - sprievodca používaním vonkajšej farby na drevo

Aké farby fungujú na vonkajšie drevo?

Najlepšou vonkajšou farbou na drevo je RUSTLE PERMAUSTLE Saténová vonkajšia farba na drevo. Je to dobrá voľba pre drevo v exteriéri, pretože je odolná voči meniacim sa poveternostným podmienkam, okolitej teplote, hnilobe a termitom. Akrylové a latexové farby sú lacnejšie ako farby na báze oleja.

Ako maľovať tehly - všetko, čo potrebujete vedieť o maľovaní tehlových povrchov

Maľovanie tehál - výhody a nevýhody

Maľovanie tehál je starodávna tradícia. Pred nástupom dreva a syntetických stavebných materiálov bola najvyhľadávanejším stavebným materiálom tehla. Moderné tehly sa vyrábajú z materiálov, ako je bárium, kaolín, mangán a triedená hlina. Existujú rôzne druhy tehál na rôzne použitie.

Najlepšia farba v spreji na autá - ako prelakovať auto

Prečo by ste mali prestriekať svoje auto

Prelakovanie vášho auta je dobrý nápad, pretože vďaka nemu vyzerá lepšie a zvyšuje sa jeho hodnota pri ďalšom predaji alebo výmene. Vodou riediteľné farby zaznamenali v posledných rokoch nárast popularity, ale ich použitie nie je vždy najefektívnejšie.