Ako natrieť dvere - čo je najlepšie?
Maľovanie akejkoľvek časti vášho domu môže byť celkom náročná úloha. Medzi zakrytím a premiestnením všetkého nábytku a prerušením vášho každodenného života to môže byť obrovský záväzok. Maľovanie väčších plôch, ako sú steny a podlaha, je pomerne jednoduché, ale ak ste maliarsky veterán, viete, že diabol sa často skrýva v detailoch každej maliarskej práce. Jedným z najviac prehliadaných aspektov, keď svojmu domovu dávate novú farebnú schému, sú dvere. Maľovanie dverí môže byť zložité, preto sa pozrime na to, ako maľovať dvere, na niektoré z najlepších techník maľovania dverí, ako maľovať dvere bez ich demontáže a aký druh farby je najlepšie použiť na dvere (vnútorné aj vonkajšie).
Ktorá farba je najlepšia na natieranie dverí: Čo je najlepšie: štetec, valček alebo striekanie?
Ak ste už niekedy natierali veľkú plochu, možno si kladiete otázku, či je na natieranie dverí najlepšou voľbou striekací prístroj alebo starý dobrý štetec a valček. Pri obidvoch médiách je potrebné pozrieť sa na výhody a nevýhody a obidve majú tendenciu odviesť pomerne dobrú prácu, takže si budete vyberať hlavne metódu, ktorá vám vyhovuje.
Ako už bolo povedané, pozrime sa na to, aké sú niektoré rozdiely medzi natieraním dverí valčekom a štetcom a natieraním striekacím zariadením.
Natieranie dverí pomocou štetca a valčeka
Niekedy je najlepší ten najjednoduchší spôsob, ako niečo urobiť. Pokiaľ ide o maľovanie, nemusí to byť nevyhnutne pravda, ale na maľovaní štetcom a valčekom je niečo, čo robí zážitok intímnejším a umožňuje vám venovať väčšiu pozornosť detailom. Používanie týchto nástrojov je jednoduché - valčekom natriete väčšiu plochu a štetcom vyplníte medzery a drobné detaily.
Pri natieraní dverí sa môžu vyskytnúť lišty a obloženia, ktorým musíte venovať obzvlášť veľkú pozornosť alebo ich natierať okolo. Použitie valčeka na natieranie väčších plôch dverí a následné použitie štetca na natieranie zvyšku obloženia je jedným z najefektívnejších spôsobov natierania dverí. Ak sa vám páči staromódny vzhľad ťahov štetcom, môžete celé dvere natrieť aj štetcom.
Natieranie dverí pomocou striekacieho zariadenia
ste predtým používali striekací prístroj, môže sa vám to zdať ako prehnaná práca vzhľadom na to, že veľkosť väčšiny dverí neoprávňuje na použitie striekacieho prístroja. Na druhej strane, ak natierate všetky dvere v dome naraz, ich natieranie pomocou štetca a valčeka si vyžiada podstatne viac úsilia. Na výber máte rôzne typy striekacích zariadení.
Niektoré striekacie zariadenia používajú stlačený vzduch, ktorý nemusí byť dostupný v závislosti od miesta vášho bydliska. Iné používajú elektrické obežné koleso na stlačenie farby a jej nastriekanie na povrch, ale sú o niečo hlučnejšie, aj keď v porovnaní s pneumatickými bývajú dostupnejšie. Natieranie dverí pomocou striekacieho zariadenia je oveľa rýchlejšie, ale budete musieť zamaskovať všetky oblasti dverí, ktoré nechcete natierať, pretože nemáte možnosť sa im jednoducho vyhnúť, ako to robíte so štetcom a valčekom.
Aký druh farby používate na interiérové dvere?
Vedieť, ako natrieť dvere, je skvelé, ale ak použijete nesprávnu farbu, všetka vaša tvrdá práca môže vyjsť nazmar. Existuje množstvo názorov na to, aká je najlepšia farba na interiérové dvere, a pravdou je, že pravdepodobne môžete použiť akúkoľvek farbu na drevo na trhu.
Háčik je v tom, že všetky majú svoje výhody a nevýhody v závislosti od toho, čo sa vám páči, a preto sme uviedli niekoľko typov farieb, ktoré sú objektívne najlepšie na interiérové dvere.
Alkydové farby na vodnej báze
Alkydové farby na vodnej báze sú pomerne novým typom farby. Častým omylom je, že sú na báze oleja, ale primárne sa skladajú z vody a určitého množstva pigmentu, riedidla a spojív pre farbu. Tieto farby nevytvárajú intenzívne farby, ale nie sú ani matné. Príjemné na tomto type farieb je, že neobsahujú žiadne prchavé organické zlúčeniny (VOC), čo znamená, že sa môžu používať v interiéri bez toho, aby bolo potrebné ich deň alebo dva po natretí vysušiť.
Farby, ktoré obsahujú prchavé organické zlúčeniny, môžu pri nanášaní a schnutí produkovať škodlivé výpary, preto nie sú vhodné na maľovanie interiérového nábytku. Tieto farby majú tiež pomerne riedku konzistenciu, čo znamená, že nebudete lobovať štetcom po povrchu dverí. Sú tiež za rozumnú cenu, čo je skvelé, ak pracujete s prísnym rozpočtom.
Farby na akrylátovej báze
Natieranie dverí môže byť stresujúce; medzi výberom farby a textúry je to posledné, čo potrebujete, typ farby, ktorý je nevhodný na dané použitie. Jednou z najlepších možností, ktorú môžete urobiť pri výbere typu farby na interiérové dvere, je akrylová farba. Akrylová farba je vyrobená z pigmentu, ktorý bol suspendovaný v akrylovom polyméri, vďaka čomu má žiarivú farbu.
Akrylové farby obsahujú menej prchavých organických látok ako olejové farby, ale viac ako vodové farby, čo z nich robí dobrú strednú cestu. Tento typ farby je oveľa hrubší ako alkydové farby a jeho cena je zvyčajne o niečo vyššia, ale je odolnejší a zvyčajne má na výber širšiu škálu farieb. Majú tiež jedinečnú konzistenciu, ktorá z nich robí obľúbené farby na všetky druhy použitia.
Farby na báze latexu
Ak sa chystáte maľovať dvere ako rodina alebo vám pomáha niekto, kto má obzvlášť citlivý dýchací systém, latexové farby sú tou správnou voľbou. Tieto farby v skutočnosti neobsahujú žiadny latex a vo svojom zložení nemajú prakticky žiadne prchavé organické látky. To z nich robí ideálne farby na použitie v interiéri, pričom jediným kompromisom je, že nie sú také odolné ako iné typy farieb.
Ak sa obávate odolnosti, môžete to obísť utesnením povrchu dverí po nanesení farby. Latexové farby bývajú vďaka svojej vodnej báze dosť tečúce, takže na dosiahnutie dobrého výsledku by mohlo byť potrebných viac vrstiev. Pozitívom je, že sú pomerne cenovo dostupné a v porovnaní s akrylovými a alkydovými farbami majú na výber ešte širšiu škálu farieb.
Najlepšia farba na interiérové dvere a obloženia
Výber farby na interiérové a exteriérové dvere môže byť náročný. Veď na výber je toľko značiek, ktoré o sebe tvrdia, že sú najlepšie, aké existujú. Rozhodli sme sa ušetriť vám trochu času (a dúfame, že aj peňazí) tým, že sme pre vás ulovili podľa nás najlepšie farby na dvere pre vašu ďalšiu zmenu farby. Nezabudnite, že to nie sú jediné možnosti, ale myslíme si, že sú to jedny z najlepších ponúk v pomere cena/výkon, ktoré sú práve teraz k dispozícii.
Najlepšia farba na alkydovej báze: MICROBLEND Interiérová farba a základný náter
Ak ste nikdy nepočuli o spoločnosti Microblend, bude vám odpustené. Nie sú na trhu tak dlho ako niektoré staršie značky, ale to neznamená, že sa ešte len hľadajú. Tím Microblend sa okrem zloženia s nízkym obsahom VOC, na ktoré sú zrejme obzvlášť hrdí, pýši aj vynikajúcou kvalitou a textúrou.
Spoločnosť Microblend ponúka bezchybnú kvalitu povrchových úprav, ktoré majú hodvábne hladkú štruktúru a nechávajú oko sledovať kontúry priestoru.
Ich zloženie je tiež samonivelizačné a ponúka aj zvýšenú ochranu pred poškodením UV žiarením. Je tiež mimoriadne odolná, ľahko sa čistí a pri každej dodávke vyrábajú čerstvú dávku farby, takže nedostanete farbu, ktorá už mesiace leží na poličke. Spoločnosť Microblend ponúka aj úžasné množstvo farieb a vlastné farby si môžete objednať jednoduchým zavolaním!
Najlepšia farba na báze latexu: Latexová farba RUST-OLEUM Painter's Touch
Tím spoločnosti Rust-Oleum sú veteráni v oblasti kvalitných farieb. Boli založení už začiatkom 20. rokov minulého storočia a mali desaťročia na to, aby zdokonalili svoje receptúry farieb a zabezpečili, že vždy dostanete vysokokvalitnú farbu, ktorej môžete dôverovať. Ich latexová receptúra Painter's Touch nie je iná a ponúka vám farbu, ktorá má nízky zápach, neobsahuje VOC a možno ju použiť na plast, kov drevo a dokonca aj kameň!
Táto latexová farba je ideálna na maľovanie interiérových dverí a určite urobí z každého povrchu, ktorý použijete, hlavu.
Nielenže dobre vyzerá, ale je vysoko odolná voči nárazom, oderu, odlupovaniu a odlupovaniu v priebehu času. Párty kúskom tejto farby má byť to, že jej úplné zaschnutie na dotyk trvá len približne pol hodiny, čo je ideálne pre všetky vaše časovo náročné projekty.
Najlepšia akrylová farba: MAJIC Paints Diamond Hard Akrylový email
Aj keď to možno nie je čisto akrylová farba, väčšina kompozitných farieb v dnešnej dobe nie je. Akrylátovo-emailové farby sú lepšie ako akrylátové farby, pretože sú odolnejšie a ponúkajú vynikajúci lesk na akomkoľvek povrchu, na ktorý sú aplikované. Táto od spoločnosti Majic paint nie je iná a ponúka vám 10 variantov jednej z najodolnejších farieb na trhu.
Majic nie je najznámejšia značka, ale kvalita ich farieb zvykne hovoriť sama za seba.
Je nehorľavá a môžete ju použiť na rôzne povrchy vrátane dreva, muriva, kovu, sadrokartónu a dokonca aj skla! Ich farba je tiež vysoko odolná a ľahko sa čistí, takže sa nemusíte obávať ani o údržbu povrchovej úpravy vašich dverí.
Je lepšie používať na dvere farby na báze oleja alebo latexu?
Na túto otázku je ťažké odpovedať vzhľadom na to, že od farby možno očakávate určité vlastnosti. Olejové farby sú odolnejšie a vsakujú hlboko do vlákien dreva, čím ho chránia, ako aj pokrývajú povrch. Pozostávajú z olejov a lakov v kombinácii s pigmentmi, ktoré síce vytvárajú mimoriadne živé farby a dlhotrvajúce povrchové úpravy, ale zároveň obsahujú množstvo prchavých organických látok.
Latexové farby, ako sme už spomenuli, sú primárne na báze vody. Majú riedku konzistenciu a ich farba je stále dobrá, ale zďaleka nie taká živá ako farby na báze oleja. Vsiaknu aj do vlákien dreva, ale neposkytujú žiadnu ochranu pred hmyzom a vlhkosťou ako olejové farby. Na rozdiel od iných typov farieb môžete tiež potrebovať naniesť viac ako jednu vrstvu farby, aby ste dosiahli kompletný vzhľad.
Ktorá farba je teda lepšia? Nuž, môžete namietať, že na interiérové dvere nemusíte používať olejové farby. Kým vonkajšie dvere sú vystavené vplyvom počasia a podliehajú zrýchlenému rozkladu, vnútorné dvere sú chránené po celý čas. Preto vás použitie farby na báze latexu na interiérové dvere a nanesenie tmelu nielenže vyjde lacnejšie, ale počas procesu maľovania a schnutia nevystavíte seba ani svojich blízkych žiadnym nepríjemným prchavým organickým zlúčeninám.
Na druhej strane, latexové farby by ste v exteriéri používať nechceli. Aj keby ste vonkajšie dvere po natretí vodou riediteľnou farbou utesnili, ani zďaleka by nedosiahli takú úroveň odolnosti, aká je potrebná na to, aby vydržali neustále vystavenie UV žiareniu, teplu, vetru, vode a hmyzu, ktorý si chce z vašich dverí urobiť svoj nový domov.
Aká je najlepšia povrchová úprava pre interiérové dvere?
Predtým sme spomenuli niektoré typy farieb, ktoré by ste mali zvážiť pri natieraní dverí, ale čo povrchová úprava? Povrchová úprava určuje celkový vzhľad a dojem z vašich dverí po ich natretí, ale ktorá je najlepšia? Pri výbere povrchovej úpravy musíte zvážiť také veci, ako je čistenie, údržba, jej interakcia s povrchom, reakcia na prirodzené a umelé svetlo a miesto, kde vydrží na daných dverách.
Výber lesklej povrchovej úpravy znamená, že váš povrch bude schopný odrážať všetky druhy svetla. Vďaka tomu sa daný priestor bude zdať väčší a svetlejší a zintenzívni sa kontrast medzi dverami a okolitými stenami. Jedinou nevýhodou lesklej povrchovej úpravy je, že sa ľahko zašpiní, čo môže byť prekážkou, ak okolo vás behajú malé deti.
Vysoko lesklá povrchová úprava sa vám tiež môže zdať spočiatku ako dobrý nápad, kým si neuvedomíte, že má tendenciu zvýrazniť aj tú najmenšiu nedokonalosť na povrchu vašich dverí. Tento typ povrchovej úpravy sa tiež mimoriadne ľahko čistí, ale má tendenciu sa častejšie zašpiniť ako povrchové úpravy s drsnejším, štruktúrovanejším povrchom. Ako vidíte, každý typ povrchovej úpravy má svoje výhody a nevýhody.
Existuje teda nejaký spôsob, ako mať s povrchovou úpravou to najlepšie z oboch svetov? Určite! Pololesklé povrchové úpravy a saténové povrchové úpravy majú zvyčajne najlepšie vlastnosti na maľovanie dverí. Nezašpinia sa ľahko, ľahko sa čistia a nezvýrazňujú nedokonalosti, ale v porovnaní s inými povrchovými úpravami môžu byť trochu drahšie.
Najlepší spôsob náteru dverí
Hľadáte najlepší spôsob, ako natrieť dvere? Existuje niekoľko tipov a trikov, ktoré môžete použiť, aby naše natieranie dverí prebehlo čo najhladšie. Preto sme pre vás pripravili krátky návod s profesionálnymi technikami, ktoré môžete použiť, aby ste po dokončení mali tie najlepšie dvere vo svojom okolí.
Len sa uistite, že máte všetko, čo potrebujete, a že sú vaše dvere aj obrobok primerane pripravené.
Pripravte si pracovný priestor
Skôr než sa pustíme do toho, ako natierať dvere, poďme si povedať niečo o príprave. Dobrá príprava vášho pracovného priestoru zabezpečí, že vaše maľovanie nebude prerušované hľadaním vecí alebo tým, že si náhodou nanesiete farbu na nábytok alebo podlahu. Prvým krokom k príprave pracovného priestoru je zabezpečiť, aby bol dobre vetraný a aby ste mali dobré prúdenie vzduchu v celej oblasti, v ktorej pracujete.
Ďalej chcete zabezpečiť, aby všetky povrchy, na ktoré nechcete, aby sa dostala farba, boli zakryté buď plachtou, alebo starými novinami a maliarskou páskou. Začnite zakrytím vyvýšených povrchov a potom podlahy plochy, na ktorej budete pracovať. Nakoniec sa uistite, že všetky nástroje, ktoré budete používať, sú ľahko dostupné a že váš pracovný priestor je bez prekážok.
Odstráňte a pripravte dvere
Hoci je možné natierať dvere aj bez ich demontáže, ak natierate všetky dvere v domácnosti alebo ich jednoducho chcete ľahšie natrieť, najlepšie bude, ak ich vyberiete zo závesov. Dvere sa ľahšie maľujú, keď sú položené rovno dole, preto si nájdite priestor, kde môžete dvere položiť a kontrolovať osvetlenie. Môže to byť na verande alebo v garáži, ak máte voľný priestor.
Keď už máte dvere z pántov a položené naplocho, vezmite si mydlo a vodu a povrch dverí dôkladne vyčistite. Uistite sa, že ste vyčistili všetky úzke miesta, ako sú oblasti okolo pántov a kľučiek. Po skončení čistenia nechajte dvere úplne vyschnúť a až potom prejdite na ďalší krok procesu.
Keď ste si istí, že sú dvere suché, odstráňte všetky staré pánty a kľučky. To sa zvyčajne dá urobiť jedným skrutkovačom (zvyčajne s krížovou hlavou) a po odstránení všetkých kovových kúskov sa pustite do ich čistenia, než si pripravíte dvere.
Nezabudnite, že budete mať čerstvo natreté dvere, takže nechcete zničiť ich vzhľad špinavým kovaním. Kým budete na mieste, vezmite si nejaký plnič na drevo a opravte všetky preliačiny alebo škrabance na povrchu dverí, len nezabudnite nechať zaschnúť po dobu odporúčanú výrobcom, než prejdete k ďalšiemu kroku procesu.
Brúsenie dverí
Jednou z najdôležitejších a najnáročnejších častí procesu natierania je brúsenie dverí. Na povrch dverí môžete použiť elektrickú brúsku alebo brúsne podložky. Ak budete používať elektrickú brúsku, odporúčame vám použiť orbitálnu brúsku namiesto pásovej brúsky. Prečo? Pásové brúsky sú výkonné a hrozí, že povrch dverí rozožeriete, najmä ak s nimi nemáte skúsenosti.
Trik pri brúsení dverí spočíva v tom, aby ste brúsili v súlade so štruktúrou dreva. Takto zabezpečíte, že sa zbavíte starých ťahov štetcom a cudzích predmetov, ktoré mohli uviaznuť v nátere počas prvotného procesu natierania. Ak vás zaujíma, aký brúsny papier je najlepší, zvyčajne je to zrnitosť 180 až 200, pretože je dostatočne jemná na to, aby zabezpečila, že povrch bude pekný a hladký pre zvyšok procesu.
Dobrým nápadom je aj brúsenie s dĺžkou dverí. Stačí, ak si dvere rozdelíte na časti a brúsite ich po 1. Takto počas práce nemáte tendenciu vynechať žiadne miesta a máte možnosť skontrolovať aj miesta, ktoré ste predtým možno vynechali pomocou plniča na drevo.
Ak brúsite ručne a zistíte, že farba nasycuje brúsny papier, je to pomerne častý problém. Dobrým riešením je použiť na začiatku hrubší brúsny papier a po dokončení väčšiny práce prejsť na jemnejšiu zrnitosť. Pri tejto metóde môže byť povrch skutočne hladší, ako keby ste od začiatku do konca používali elektrickú brúsku s jemnou zrnitosťou, ale to závisí od úrovne vašich zručností a typu farby, ktorú z dverí odstraňujete.
Po skončení brúsenia je čas odstrániť z povrchu dverí prach, ktorý ste vytvorili. Niektorí ľudia používajú stlačený vzduch, ale ten často zanecháva prach vznášať sa v pracovnom priestore, čo môže byť škodlivé pre vaše zdravie. Odporúčame použiť vysávač na odstránenie väčšiny prachu a potom pomocou vlhkej handričky vyčistiť jemnejšie, odolnejšie častice.
Prvotriedne dvere
Či už ste prišli zistiť, ako natrieť vonkajšie dvere, ako natrieť vchodové dvere alebo ako natrieť vchodové dvere, jednou z najdôležitejších vecí, ktoré urobíte, je základný náter povrchu vašich dverí. V závislosti od toho, akú farbu ste si vybrali, budete pravdepodobne používať iný základný náter.
Skôr ako sa však pustíte do nanášania základného náteru, nezabudnite ho poriadne premiešať, aby ste zabezpečili, že sa ťažšie častice, ktoré uviazli na dne plechovky, opäť dostanú do zmesi.
Po zmiešaní základného náteru je čas na jeho aplikáciu. Ak budete základný náter nanášať štetcom a valčekom, vylejte trochu do maliarskej vaničky (nie príliš veľa) a trochu si naneste na štetec a/alebo valček. Rovnako ako pri brúsení budete chcieť základný náter nanášať po dĺžke dverí.
Robte to po jednotlivých úsekoch a snažte sa, aby ste základný náter na povrch nenaniesli príliš. Ak to urobíte, neovplyvní to kvalitu povrchovej úpravy, ale ovplyvní to, ako dlho bude základný náter schnúť, čo môže byť nepríjemné, ak náhodou pracujete v časovej tiesni. Keď ste spokojní s prácou, ktorú ste vykonali pri základnom nátere, nechajte povrch schnúť po dobu odporúčanú výrobcom.
Keď základný náter stihne úplne vyschnúť (vykonajte kontrolu rukou), základný náter povrchu zľahka prebrúste. Na tento proces môžete použiť jemný brúsny papier so zrnitosťou približne 180 až 200. Malo by ísť len o ľahké brúsenie, aby sa zvýšilo trenie povrchu pre proces natierania, a keď skončíte, odstráňte z dverí všetok prach pomocou handričky a vysávača.
Natrite dvere
Konečne nastal čas naučiť sa maľovať dvere! Nezabudnite, že či už ste sa tu dozvedeli, ako natierať vonkajšie dvere, alebo ako natierať interiérové dvere, postup zostáva bez ohľadu na to viac-menej rovnaký. Postup sa však môže mierne líšiť, ak budete namiesto bežného štetca a valčeka používať maliarsky postrekovač.
Preto sme pre vás pripravili krátky návod pre každý z nich, ako aj niekoľko výhod a nevýhod.
Maľovanie štetcom a valčekom
Hoci maľovanie štetcom a valčekom môže byť prácne (a časovo náročné), v skutočnosti je to celkom jednoduché. Začnite tým, že otvoríte plechovku s farbou a poriadne ju premiešate, pretože podobne ako pri základnom nátere mohli niektoré ťažšie častice klesnúť na dno plechovky, ak dlho stála na polici v obchode.
Po zmiešaní farby je čas vyliať časť farby do zásobníka. Skôr ako začnete, uistite sa, že ste maliarskou páskou zamaskovali oblasti, ktoré teraz nemáte v úmysle maľovať, ako napríklad obloženie alebo reliéfne plochy dverí. Potom si na valček naneste trochu farby a začnite maľovať väčšie plochy dverí.
Podobne ako predtým pri základnom nátere, aj pri natieraní veľkých panelov chcete postupovať podľa dĺžky dverí. Dvere môžete rozdeliť na časti, aby sa vám to ľahšie zvládalo a aby ste tak mohli venovať väčšiu pozornosť detailom. Keď je väčšina dverí natretá, vyplňte jemnejšie detaily pomocou štetca. Po natretí jednej strany dverí ich nechajte zaschnúť po dobu odporúčanú výrobcom a potom ich otočte a zopakujte postup na druhej strane.
Maľovanie pomocou striekacieho zariadenia
Maľovanie pomocou striekacieho zariadenia je jednoduchšie ako maľovanie pomocou nastavenia štetca a valčeka. Jediné, čo musíte urobiť, je zabezpečiť, aby bola farba dobre premiešaná, naliať ju do striekacieho zariadenia a pustiť sa do striekania. Ak ste nikdy predtým nepoužívali striekací prístroj, môže to byť zložité, preto odporúčame maľovať na náhradný kus dosky predtým, ako sa presuniete na dvere.
Pri maľovaní striekacím zariadením má najväčší zmysel maľovať po celej dĺžke dverí, len sa uistite, že všetky časti, ktoré nechcete maľovať, ste oblepili páskou. Začnite striekaním z dosky a potom pohybujte zápästím jedným rovnomerným, neprerušovaným pohybom po povrchu vašich dverí, pričom počas celého prechodu udržujte stály tlak spúšte.
Tento postup opakujte, kým nenatrieskate jednu stranu dverí. Pred prechodom na ďalšiu stranu nechajte farbu zaschnúť po dobu odporúčanú výrobcom. Ak sa chcete vyhnúť čakaniu na zaschnutie každej strany, môžete si zostaviť dva vodorovné stojany, pridať dve skrutky na spodný a horný koniec dverí, nechať skrutky spočívať na stojanoch a počas striekania otáčať dvere okolo tejto osi.
Môžete natrieť dvere bez toho, aby ste ich odstránili?
Zaujíma vás, ako natrieť dvere bez ich demontáže? Je úplne možné natrieť dvere bez toho, aby ste ich museli vybrať zo závesov. Ako na to? Stačí, ak na časť závesu, ktorá je pripevnená k dverám, a na časť, ktorá je pripevnená k rámu, nalepíte maliarsku pásku. Pokiaľ ide o kovanie, odporúčame predtým odstrániť kľučky dverí a všetky ostatné doplnky.
Po odstránení kovania sa uistite, že ste ochránili prostredie okolo dverí, ktoré budete natierať. To zahŕňa umiestnenie plachty (a maliarskej pásky na jej zaistenie) okolo stien a dverí priestoru, v ktorom budete maľovať. Taktiež zabezpečte, aby bol váš pracovný priestor dobre vetraný a aby bola oblasť po oboch stranách dverí zakrytá.
Okrem toho je síce možné použiť na natieranie dverí postrekovač, kým sú ešte pripevnené k rámu, ale môže byť mimoriadne náročné udržať farbu mimo ostatných povrchov. Z tohto dôvodu odporúčame pri natieraní dverí pripevnených k pántom používať štetec a valček, najmä ak sa uvedené dvere nachádzajú v interiéri.
Teraz, keď už viete niečo o maľovaní dverí, prečo môže byť náročné, ako si dvere pripraviť, ako ich maľovať ručne aj pomocou striekacieho zariadenia a že je skutočne možné maľovať dvere, keď sú ešte na pántoch, je čas, aby ste vyšli von a vyskúšali si svoje novonadobudnuté vedomosti. Pri práci s farbou nezabudnite vždy pracovať v dobre vetranom prostredí a povrch si vždy dobre pripravte.
Často kladené otázky
Môžete pri natieraní vonkajších dverí použiť akrylovú farbu?
Môžete pri maľovaní vonkajších dverí použiť akrylovú farbu? Áno, môžete! Akrylová farba je jedným z najodolnejších typov farieb. Nie je síce taká odolná voči poškodeniu a rozkladu ako olejové alebo smaltované farby, ale vydrží dlho, a ak sa zapečatí, môže vydržať ešte dlhšie.
Akú farbu používate na natieranie vchodových dverí?
Premýšľate, akú farbu použiť na natieranie vchodových dverí? Jednou z najlepších farieb, ktoré môžete použiť na akýkoľvek drevený povrch v exteriéri, je olejová farba. Tie preniknú hlboko do vlákien dreva a poskytujú vonkajšiu a vnútornú ochrannú vrstvu proti vlhkosti, nárazom, oderu, teplu a mrazu.
Je natieranie vchodových dverí náročné?
Natieranie vchodových dverí nie je o nič jednoduchšie ani náročnejšie ako natieranie akýchkoľvek iných dverí. Jediný rozdiel je v tom, že typ farby, ktorú použijete, bude iný. Zatiaľ čo na vonkajšie dvere sa dobre hodia olejové farby, môžete použiť aj latexovú smaltovanú farbu, ktorá je modernejším riešením.
Aká je najlepšia farba na natieranie vchodových dverí?
Hľadáte vhodný typ farby na maľovanie vchodových dverí? Medzi najlepšie farby na trhu na maľovanie predných a zadných dverí patria akrylátové emailové farby a olejové farby. Tie poskytujú potrebnú ochranu povrchu dverí a majú mimoriadne živú farbu a štruktúru.
Čo používate na premaľovanie vchodových dverí?
Hľadáte dobrú farbu na ďalšiu premaľbu vchodových dverí? Vchodové dvere sú denne vystavené vplyvom počasia, a preto potrebujú typ farby, ktorá je schopná odolať záťaži potenciálneho poškodenia. Smaltové a olejové farby sú preto dobrou voľbou na ochranu interiéru aj exteriéru.
- Ktorá farba je najlepšia na natieranie dverí: Čo je najlepšie: štetec, valček alebo striekanie?
- Aký druh farby používate na interiérové dvere?
- Najlepšia farba na interiérové dvere a obloženia
- Je lepšie používať na dvere farby na báze oleja alebo latexu?
- Aká je najlepšia povrchová úprava pre interiérové dvere?
- Najlepší spôsob náteru dverí
- Môžete natrieť dvere bez toho, aby ste ich odstránili?
- Často kladené otázky