Ako maľovať keramické dlaždice na podlahu

Pri výbere podlahovej krytiny môže byť výber materiálu náročný. Na výber je množstvo možností, z ktorých každá má svoje výhody a nevýhody. Podlaha z tvrdého dreva vytvára teplý a príjemný pocit, zatiaľ čo kamenná podlaha môže vášmu domovu alebo kancelárii dodať atmosféru triedy a nadčasovosti. Na druhej strane, dlaždicová alebo keramická podlaha je dobrým kompromisom medzi triedou a teplom a v závislosti od toho, aký vzor si vyberiete, môžete vo svojom priestore dosiahnuť podobný pocit, aký by ste získali z tvrdého dreva a kameňa. Ako už bolo povedané, je možné keramickú dlažbu natrieť? Ako by ste postupovali? Aké sú výhody a nevýhody maľovania keramiky? Pozrime sa na to, ako natrieť podlahu z keramickej dlažby, na čo by ste si mali dať pozor, akú farbu by ste mali použiť a ako zabezpečiť, aby ste dosiahli čo najlepšiu povrchovú úpravu.

Ako natierať keramické dlaždice na podlahu

Natieranie dlaždicových podláh je úplne možné. Existuje množstvo dôvodov, prečo natierať aj podlahy z dlaždíc. Veď dlaždicová podlaha sa časom dosť opotrebuje, od stôp po praskliny, zmenu farby a dokonca môže dôjsť k odlupovaniu, ak sa jej venuje dostatok času. Ak ste zistili, že vás svrbí chuť natrieť dlaždicovú podlahu, môžete urobiť niekoľko vecí, aby ste zabezpečili, že povrchová úprava vašej dlaždicovej podlahy bude vyzerať čo najbližšie k dokonalosti. Skôr než sa pustíme do popisu postupu, tu je niekoľko vecí, ktoré budete potrebovať na začiatok.

Vybavenie na maľovanie dlaždicových podláh

Vyčistite si povrch

Skôr než sa pustíme do toho, ako natierať keramické podlahové panely, pripravme si dlaždice. Maľovanie podlahových plôch z kúpeľňových dlaždíc môže byť náročné vďaka všetkým nečistotám, ktoré sa na povrchu hromadia. Toto usadzovanie je spôsobené neustálou prítomnosťou vlhkosti na povrchu obkladačiek, preto je najlepšie vyčistiť ju ešte pred začatím procesu maľovania.

Pýtate sa, ako postupovať pri čistení dlaždicovej podlahy? No, samozrejme, pomocou nejakého čistiaceho prostriedku na podlahy!

Umývanie dlaždicovej podlahy na maľovanie

Vezmite si metlu a/alebo vysávač a povrch podlahy poriadne prekontrolujte. Nezabudnite pozametať aj medzi štrbinami a v tých malých zákutiach blízko okraja steny. Keď sa vám podarí odstrániť uvoľnené nečistoty z povrchu, je čas vytiahnuť čistič na dlaždice. Zrieďte čistiaci prostriedok s trochou vody a naneste ho na podlahu. Potom vezmite drhnúcu kefu a podlahu intenzívne vyčistite.

Práca po menších častiach zaručuje dôkladnejšie čistenie, preto sa počas čistenia snažte byť trpezliví.

Drhnutie keramickej dlažby na maľovanie

Pripravte si povrch

Teraz, keď máte povrch dobre vyčistený, je čas pripraviť ho na maľovanie. Maľovanie dlaždicovej podlahy v kúpeľni môže byť špinavé (alebo kdekoľvek inde, kde maľujete dlaždice). Preto budete používať maliarsku pásku, aby ste zabezpečili, že vaša farba pôjde len tam, kam chcete, pomocou maliarskej pásky. Naneste jej toľko, koľko je potrebné, pozdĺž okrajov stien a pultov obklopujúcich dlaždicovú podlahu a uistite sa, že sú pevne pritlačené.

Maliarska páska na keramickú dlažbu

Najlepší spôsob, ako to urobiť, je naniesť ju čo najtesnejšie a použiť niečo na spôsob škrabky na farbu alebo starej karty na odmeny, aby ste ju vyrovnali v priebehu práce. Po nanesení celej pásky musíte skúsiť prejsť rukou po jej povrchu, aby ste nahmatali prípadné bubliny.

Obrúste a upravte povrch

Veľkou výzvou v skutočnosti nie je to, ako natrieť keramické podlahové panely, ale skôr to, ako zabezpečiť, aby vaša farba dobre priľnula. Pred natieraním je vždy dobré akýkoľvek povrch obrúsiť. Brúsenie zvyšuje trenie povrchu dlaždíc, čo následne zabezpečí, že váš základný náter a farba dobre priľnú. Na obrúsenie povrchu obkladačiek odporúčame použiť orbitálnu brúsku, pretože pri použití pásovej brúsky by mohlo dôjsť k ich zničeniu, najmä ak ste ju nikdy predtým nepoužili.

Orbitálna brúska na prípravu dlaždíc na maľovanie

Uistite sa, že ste ich ľahko prebrúsili. Príliš tvrdé brúsenie obkladačiek ich môže poškodiť, čím sa tak trochu stráca zmysel ich brúsenia, preto buďte opatrní. Po skončení brúsenia nezabudnite odstrániť všetok zvyšný prach pomocou metly, vysávača alebo stlačeného vzduchu, než prejdete k ďalšiemu kroku procesu.

Vysávanie dlaždicovej podlahy po brúsení

Pred nanesením základného náteru by ste mali utesniť všetky trhliny alebo diery na povrchu dlaždíc. To sa týka aj všetkých kúskov škárovacej malty, v ktorých môžu chýbať niektoré časti. Stačí ich vyplniť farbiteľným tmelom a môžete začať. Nakoniec základný náter dobre premiešajte, vylejte ho do zásobníka na farbu, vezmite si čistý valček a naneste ho na obkladačky.

Oprava škárovacej hmoty pred maľovaním dlaždíc

Uistite sa, že pracujete od najvzdialenejšieho bodu v priestore k existujúcemu, aby ste sa nezatlačili do kúta. Po nanesení základného náteru ho nechajte zaschnúť po dobu odporúčanú výrobcom a až potom prejdite na ďalší krok procesu. Taktiež sa snažte zabezpečiť, aby sa počas schnutia základného náteru do miestnosti nemohol ľahko dostať prach alebo piesok.

Pripravte si farbu

Je čas pripraviť si farbu na podlahovú dlažbu. Nezabudnite, že vaša farba na podlahové dlaždice pravdepodobne už nejaký čas ležala na polici, v dôsledku čoho všetky ťažšie častice pravdepodobne klesli na dno plechovky. Použitie takejto farby na keramické dlaždice bude mať za následok nekvalitnú povrchovú úpravu a farbu, ktorá nebude správne držať. Ako to teda napraviť?

Farbu na dlaždice dobre premiešajte na použitie

Jediné, čo musíte urobiť, je pred použitím farby na keramické obkladačky ju poriadne premiešať. Je to veľmi jednoduché, zaobstarajte si tyč, trubicu alebo profesionálny nástavec na miešanie farby pre vašu vŕtačku a miešajte farbu, kým sa všetky ťažšie častice nenapustia do roztoku farby. Keď ste spokojní s prácou, ktorú ste vykonali pri maľovaní, vezmite si štetec a vyskúšajte trochu farby na nenápadnej oblasti dlaždíc, predtým ako ju použijete na celú podlahu.

Natrite si podlahu

Na záver vám prinášame návod, ako natrieť podlahové panely z keramických dlaždíc. Natieranie vašej podlahy je celkom jednoduché. Keď ste si vyskúšali farbu, je čas, aby ste sa pustili do práce. Začnite natieraním ťažko prístupných miest vašej podlahy pomocou okraja štetca. Táto technika je ideálna pre okraje a rohy priestoru, ktorý maľujete, takže sa snažte čo najlepšie prerezať okraje obkladu v mieste, kde sa maliarska páska stretáva s podlahou.

Podlahu natierajte od najvzdialenejšieho okraja

Keď ste dokončili maľovanie menších detailov podlahy, je čas pustiť sa do samotnej práce. Vytiahnite si maliarsky valček a maliarsku vaničku. Do vaničky nalejte trochu farby na keramické dlaždice a na valček naneste trochu farby. Je čas pustiť sa do maľovania! Maľovať chcete začať v mieste, ktoré je najvzdialenejšie od dverí, a postupovať smerom k východu.

Začiatok maľovania dlaždicovej podlahy

Pri maľovaní valčekom je kľúčom k dosiahnutiu dobrej povrchovej úpravy dôslednosť. Kvalita farby na valčeku aj sila tlaku, ktorú naň vyvíjate, musia byť správne, aby ste neskončili so škvrnami. Po nanesení farby by ste ju mali nechať zaschnúť po dobu odporúčanú výrobcom a až potom sa pokúsiť naniesť ďalšiu vrstvu tmelu.

Utesnenie podlahy

Utesnenie vašej podlahy zabezpečí, že sa váš náter nepoškodí, takže aj keď sa to výslovne nevyžaduje, dôrazne odporúčame použiť tmel. Pred nanesením tmelu by ste mali odstrániť všetok prach a nečistoty prítomné na povrchu vašej natretej podlahy, len sa najskôr uistite, že je úplne suchá. Keď ste si istí, že vaša podlaha je zbavená prachu, je čas pripraviť si tmel.

Nanášanie tmelu na natreté dlaždice

Pripravte si tmel alebo "vrchný náter" podľa pokynov výrobcu. Keď máte pripravený tmel, je čas pustiť sa do tmelenia. Vylejte trochu tmelu do zásobníka na farbu a pomocou čerstvého valčeka naneste tmel na povrch podlahy. Pri nanášaní tmelu nezabudnite použiť redší valček, pretože farba sa môže pomerne ľahko poškriabať, najmä preto, že bola nanesená tak nedávno.

Po nanesení prvej vrstvy tmelu sa uistite, že ste ho pred nanesením ďalších vrstiev nechali zaschnúť po dobu odporúčanú výrobcom. Zvyčajne to trvá približne 24 hodín, aby ste si pred nanesením poslednej vrstvy mohli dať zaslúženú prestávku (ak si to želáte). Keď ste s tmelom spokojní, nechajte farbu a tmel niekoľko dní dýchať, kým na povrch položíte akékoľvek zaťažené predmety.

Vydrží natretá podlaha dlho?

Na túto otázku je trochu zložité odpovedať. Natieranie podlahy nie je to, čo by mnohí považovali za dlhodobé riešenie kvôli prirodzenej povahe farby. Tá má tendenciu sa časom poškriabať a odlupovať, a aj keď ste použili polyuretánový náter alebo tmel, ten časom nevyhnutne degraduje a vzlína z povrchu.

Ako dlho vydrží farba na dlaždiciach

Je to veľmi odlišné od kamennej alebo drevenej podlahy, ktorá síce môže časom degradovať, ale nevyžaduje si ani zďaleka takú údržbu a opravy ako akýkoľvek lakovaný keramický povrch. Maľovanú dlaždicovú podlahu budete musieť raz za čas opraviť a obnoviť kvôli odieraniu a celkovému pôsobeniu pešej prevádzky, aj keď je utesnená.

Použitie vysokokvalitného polyuretánového náteru alebo tmelu na keramický povrch je však dobrým spôsobom, ako znížiť údržbu a zabezpečiť, aby bolo čistenie povrchu oveľa jednoduchšie. V podstate ide o to, že na lakovanej dlažbe vytvoríte peknú ochrannú vrstvu, veľmi podobnú bezfarebnému laku, ktorý nájdete na väčšine nových automobilov, aby sa lak nepoškriabal.

Ako dlho vydržia natreté dlaždice?

Toto je dobrá otázka. Trvanlivosť každého obnovenia povrchu je dôležitá, a pokiaľ ide o natieranie dlaždíc, v podstate záleží na kvalite farby a tmelu, ktoré sa rozhodnete použiť. Akrylová farba býva odolnejšia ako jej latexové náprotivky, prípadne sa môžete rozhodnúť použiť farbu, ktorá bola špeciálne vyvinutá na podlahy.

Dobre utesniť natreté dlaždice

Vždy by ste mali zvážiť aj kvalitu tmelu, ktorý použijete na dokončenie lakovania. Je to kontaktná plocha, po ktorej budete chodiť a ktorá bude absorbovať všetky poškodenia, ktoré na ňu hodíte. Kvalitný polyuretánový tmel na keramiku odvedie skvelú prácu pri utesnení vašej podlahy, preto sa pred tým, ako sa preň rozhodnete, poobzerajte v internetových obchodoch a pozrite si čo najviac recenzií. Natretá podlaha môže vydržať približne šesť rokov, ak sa použije kvalitný výrobok a ak sa o ňu budete relatívne dobre starať.

Sú lakované podlahy dlhodobým riešením?

Zaujíma vás, či sa farba môže použiť ako dlhodobé riešenie pre vaše dlaždicové podlahy? To skutočne závisí od vašej definície pojmu "dlhodobý". Ak ste si vybrali kvalitnú farbu a tmel, vaša podlaha môže vydržať až šesť rokov s minimálnou potrebou údržby. Ak však očakávate rovnakú trvanlivosť, akú by ste dostali od kamennej alebo drevenej podlahy, budete sklamaní.

Ak ste pripravení vynaložiť určité úsilie na pomerne pravidelnú údržbu podlahy, môže vám vydržať pomerne dlho, kým ju bude potrebné úplne obnoviť. Keď príde čas na obnovenie povrchu podlahy, stačí ju trochu prebrúsiť, umyť elektrickým čističom, naniesť novú farbu a tmel a môžete začať. Ak nemáte čas (alebo jednoducho nechcete) vykonávať pravidelnú údržbu, mali by ste namiesto toho zvážiť kamennú podlahu.

Ako premaľovať natretú dlažbu

Ako drahé je natieranie dlaždicovej podlahy?

Maľovanie dlaždicovej podlahy nie je vôbec drahé, najmä v porovnaní s alternatívami. Drevené podlahy môžu stáť kopec peňazí na obstaranie a rezanie a kamenné podlahy môžu stáť ešte viac na inštaláciu, utesnenie a údržbu. Na natretie dlaždicovej podlahy potrebujete len farbu, maliarsku pásku, tmel a základný náter. To všetko sa dá kúpiť s pomerne malým rozpočtom a na realizáciu netreba veľa úsilia.

Náklady na maľovanie oproti výmene dlaždíc

Ak však svoju podlahu správne neutesníte, môže sa to rýchlo predražiť. Farba nie je navrhnutá tak, aby zvládala neustále trenie, ktoré na ňu kladie pešia prevádzka, takže ak podlahu neutesníte, môže to mať za následok, že ju budete musieť čoskoro premaľovať. Ako už bolo povedané, ak nepoužívate veľmi kvalitnú farbu, mali by ste zvážiť použitie kvalitného tmelu.

Aký typ farby sa hodí na dlaždice a keramiku?

Zaujíma vás, aký typ farby použiť na dlaždice a/alebo keramiku? Nuž, väčšina spoločností jednoducho uvádza farby na trh ako farby na nátery dlaždíc alebo keramiky. To síce znamená, že nebudete musieť zložito hľadať farbu, ktorá funguje na dlaždicových povrchoch, ale nevysvetľuje to, aký typ farby je vhodný na túto prácu. Aký druh farby teda funguje na keramiku a dlaždice?

Farby, ktoré majú tendenciu najlepšie fungovať na dlaždice a keramiku, bývajú väčšinou farby na báze latexu a akrylové farby. Tá funguje lepšie, pretože nie je rozpustná vo vode a celkom pekne sa spojí s dlaždicou. Akrylová farba býva tiež oveľa odolnejšia voči nárazom, oderu, vode a priamemu teplu a dokonca o niečo lepšie pohlcuje zvuk.

Druhy farieb na keramickú dlažbu

Aj smaltové farby fungujú a sú tiež celkom dobré, pretože vytvárajú peknú hrubú vrstvu medzi dlaždicou a okolitým prostredím. Len sa uistite, že pri nanášaní akejkoľvek farby na dlaždice používate kvalitný základný náter, aby ste zabezpečili maximálnu priľnavosť.

Časté otázky o maľovaní kuchynských dlaždíc

Farba sa používa na zlepšenie množstva povrchov každý deň, ale dlaždice sa zvyčajne inštalujú tak, ako sú, a časom sa prípadne vymenia. Preto je logické, že v súvislosti s natieraním obkladačiek existujú určité nejasnosti. Preto sme pripravili krátku časť, v ktorej podrobne opíšeme niektoré často kladené otázky týkajúce sa maľovania obkladačiek a/alebo keramických povrchov vo všeobecnosti.

Rôzne farebné kuchynské dlaždice

Je dobrý nápad natierať obkladačky v kuchyni?

Na túto otázku v skutočnosti neexistuje jednoznačná odpoveď vzhľadom na to, že maľovanie kuchynských obkladačiek má svoje klady aj zápory. Natieranie obkladačiek je cenovo výhodný spôsob, ako vdýchnuť život starým obkladačkám bez toho, aby ste museli prejsť procesom ich úplnej výmeny. Obkladačky môžete natrieť aj ako dočasné opatrenie.

To vám umožní experimentovať s farbou pred neskoršou výmenou obkladačiek.

Aké sú teda výhody a nevýhody spojené s natieraním vašej dlažby? Nuž, niektoré z výhod maľovania dlaždicovej podlahy spočívajú v tom, že (ako sme už spomenuli) je v porovnaní s mnohými alternatívami lacné. Je tiež oveľa rýchlejšia ako vytrhanie podlahy a jej nahradenie novou dlažbou, čo môže trvať niekoľko dní, ak nie týždňov, v závislosti od veľkosti priestoru.

Výmena dlaždíc je nákladná a neporiadna

Natieranie dlaždicovej podlahy si tiež vyžaduje podstatne menej úsilia v porovnaní s inštaláciou novej podlahy. Ako už bolo povedané, natieranie podlahy je ideálnym riešením pre novú podlahu, ak nemáte v okolí žiadne ďalšie ruky, ktoré by vám pomohli. Všetko, čo potrebujete, je farba podľa vlastného výberu, valček a maliarska páska, aby vaša dlažba vyzerala ako nová, a to úplne samostatne!

V súvislosti s dlažbou však treba spomenúť niekoľko nevýhod. Keďže na povrch podlahy pravdepodobne pridáte dosť živú farbu, veci ako prach a špina budú v porovnaní s bežnou dlažbou o niečo nápadnejšie. Okrem toho môže byť trochu náročné udržiavať lakovanú dlaždicovú podlahu, pretože časom vybledne a odrie sa, čo znamená, že ju budete musieť raz za čas upraviť.

Maľované dlaždice sa môžu ľahko poškodiť

Mali by ste mať na pamäti, že natieranie podlahy v malých priestoroch môže dosť skomplikovať bývanie v tomto priestore, kým farba zaschne. Aj keď niektoré farby, napríklad latexové, neobsahujú veľa VOC (prchavých organických, zlúčenín), zápach farby v malých priestoroch môže byť trochu ťažko zvládnuteľný, ak nie je dobre vetraný, čo je ďalší problém, ktorému sa môžete úplne vyhnúť jednoduchým prelakovaním.

Ďalšou výraznou nevýhodou natierania podlahy namiesto opätovného obkladania je, že ak nemáte dostatok skúseností alebo vynecháte nejaký krok, môže to nadobro zničiť váš keramický obklad. Jednoduché chyby, ako napríklad použitie nesprávnej farby, nenechanie farby alebo tmelu úplne vyschnúť pred vystavením pešej prevádzke alebo čistenie korozívnymi chemikáliami, môžu vašu podlahu zničiť a prinútiť vás k jej opätovnému obloženiu.

Môžete lacno zakryť dlaždicovú podlahu?

Dlaždice sú navrhnuté tak, aby mali určitú životnosť a určitý stupeň tolerancie voči určitým silám. Časom sa dostanú na koniec svojich síl a často končia nutnosťou výmeny. Ak nemáte prostriedky na výmenu dlažby, potom je maľovanie v porovnaní s inými možnosťami mimoriadne cenovo dostupné a relatívne nenáročné riešenie nevzhľadnej dlažby.

Ak by ste vzali do úvahy veci, ktoré potrebujete na natretie dlaždicovej podlahy, v porovnaní s vecami potrebnými na úplnú výmenu alebo obnovenie povrchu dlaždicovej podlahy, hneď je zrejmé, že natieranie je finančne výhodnejšia možnosť. Okrem toho, ak nemáte skúsenosti s odstraňovaním a inštaláciou dlažby, potom by ste si mohli želať, aby ste to nerobili na vlastnú päsť.

Naneste druhú vrstvu farby na keramickú dlažbu

Na druhej strane, aj keď ste nikdy v živote nedržali v ruke maliarsky valček, dá sa predpokladať, že so správnym prístupom a určitou praxou by ste boli schopní natrieť dlaždicovú podlahu. Okrem toho na natieranie dlaždíc potrebujete len základný náter, brúsku, farbu, valček a maskovaciu pásku. Údržba natretej dlažby je tiež pomerne lacná, čo tak trochu kompenzuje skutočnosť, že nejde o jednorazový výdavok.

Je obkladanie dlažby dobrým nápadom?

Aj keď sa môže zdať trochu zvláštne, že obkladačky sa kladú na už existujúce obklady, je to úplne možné. Ak sú vaše obkladačky v dobrom stave, použitie ďalšej sady obkladačiek cez ne je úplne možné a nebudete sa musieť uspokojiť ani s maľovaním. Jedna z nevýhod tohto postupu znamená, že vaša podlaha bude vyššia, než bola, čo nemusí byť niečo, s čím ste ochotní sa zmieriť.

Pred inštaláciou dlaždíc na existujúcu podlahu je potrebné urobiť niekoľko vecí.

Uistite sa, že existujúca dlažba a škárovacia hmota časom neabsorbovali žiadnu vlhkosť. Ak áno, táto vlhkosť môže preniknúť do novej dlažby, čo môže časom spôsobiť koróziu a praskliny. Pred položením novej dlažby by ste sa mali vždy uistiť, že stará dlažba je rovná.

Ako obkladať dlažbu cez dlaždice

Ak vaša podlaha nie je úplne rovná, nová dlažba k nej správne nepriľne, čo vás v podstate ponechá v rovnakej pozícii, v akej ste boli na začiatku. Ako už bolo povedané, zbavenie sa akejkoľvek vlhkosti a špiny pomocou vodováhy povrchu, aby ste sa uistili, že je vaša dlažba v poriadku pred aplikáciou novej sady, vám ušetrí veľa času, úsilia a peňazí!

Existuje množstvo spôsobov, ako obkladať existujúcu dlažbu, keď ste si istí, že je v poriadku. Bežná metóda spočíva v tom, že si obkladačky vopred narežete, na staré obkladačky nanesiete maltu a nové obkladačky pevne pritlačíte. Ďalšou obľúbenou metódou je nanesenie malty priamo na každú dlaždicu pred jej nalepením. Táto metóda šetrí množstvo času a námahy a je ideálnym spôsobom na obnovu obkladov v menších priestoroch.

Je teda obkladanie existujúcich dlaždíc dobrý nápad? Áno, môže byť. Ak ste ochotní opraviť všetky nerovnosti existujúcich obkladov a zaviazať sa k opätovnému obkladaniu, potom je to celkom dobrý nápad. Či už sa rozhodnete obkladačky natrieť alebo obložiť, závisí to od vášho rozpočtu a množstva úsilia, ktoré ste ochotní do podlahy vložiť.

Teraz, keď už viete, že je možné natrieť podlahu z dlaždíc, ako obložiť existujúcu dlažbu, aký typ farby je najlepší, ako postupovať, či vydrží veľmi dlho, koľko to stojí a čo na to budete potrebovať, je čas, aby ste sa vybrali von a svoje novonadobudnuté vedomosti vyskúšali. Nezabudnite sa uistiť, že pri tmelení natretej dlažby používate kvalitný tmel, a ak sa rozhodnete dlažbu radšej obložiť dlaždicami, skontrolujte, či je vaša podlaha rovná a bez vlhkosti.

Často kladené otázky

Môžete natierať podlahy z dlaždíc?

Môžete natierať podlahy z dlaždíc? Áno, môžete. Natieranie dlažby je jednoduchým a lacným riešením, ako vylepšiť vzhľad priestoru. Na začiatok potrebujete len trochu farby a valček, a než sa nazdáte, budete sa pozerať na úplne novú podlahu!

Môžete natierať keramické dlaždice?

Môžete natierať keramické dlaždice? Natrieť keramickú dlažbu je úplne možné. Mali by ste vedieť, že najlepšie je použiť na povrch dlaždíc kvalitný základný náter a pred jeho použitím sa uistiť, že sú čisté.

Prečo by ste nemali natierať obkladačky?

Sú ľudia, ktorí tvrdia, že natieranie podlahy z dlaždíc je zlý nápad. Prečo? Nuž, dlaždicové podlahy sa zvyčajne používajú v oblastiach s vysokou intenzitou dopravy, aby sa znížila údržba a uľahčilo čistenie. To znamená, že natreté dlaždicové plochy často potrebujú veľa údržby v porovnaní s odkrytými dlaždicami.


avatar
Redaktor

S epoxidom pracujem už viac ako 15 rokov.