Najlepšia farba v spreji na disky a kolesá

Ak ste šťastným majiteľom vozidla so štyrmi kolesami, pravdepodobne ste niekedy kolesá obmedzili. Môže to byť veľmi nepríjemný zážitok bez ohľadu na to, či ste nadšenec alebo nie. Bohužiaľ, dať si obnoviť kolesá môže byť pomerne nákladná činnosť. Iné dôvody môžu viesť k tomu, že vaše kolesá budú potrebovať obnovenie. Napríklad úlomky, ako sú kamene, môžu spôsobiť značné poškodenie povrchu vašich kolies aj stien pneumatík, ak sú vymrštené pod zlým uhlom. Nasledujúci článok vám pomôže vniesť do vašich pneumatík nový život a poradí vám, ktorá je najlepšia farba v spreji na disky a kolesá.

Prečo si zrenovovať kolesá?

Možno budete chcieť zrenovovať svoje kolesá z niekoľkých dôvodov. V mnohých prípadoch práve videli veľa kilometrov a budú potrebovať nový náter, ktorý im vdýchne život. To však nie je jediný dôvod, prečo by ste mohli potrebovať nastriekať svoje disky. Niekedy vás možno zasiahne inšpirácia a vy sa neviete dočkať, kedy chytíte sprej a vybláznite sa s farbou.

Disky kolies vyžadujúce renováciu

Možno ste jednoducho videli ráfik podobný tomu vášmu na inom aute a zamilovali ste sa do jeho farby. Alebo si váš priateľ práve zaobstaral novú sadu kolies a vy mu chcete konkurovať aktualizáciou svojich kolies! Väčšina ľudí jednoducho vníma svoje auto ako prostriedok na presun z jedného bodu do druhého, iní ľudia vnímajú svoje vozidlo ako vyjadrenie svojej osobnosti.

Automobily majú kultúrny význam; symbolizujú minulosť a budúcnosť techniky. To je jeden z dôvodov, prečo niektorí ľudia vynaložia veľké úsilie na to, aby svoje kolesá zachovali a modernizovali. Možno si želajú zladiť svoje kolesá s lakom, alebo len chcú opraviť koróziu, ktorá sa objavila počas rokov používania.

Môže sa to zdať ako niečo nepodstatné, čo by mohlo pri prvom pohľade na vozidlo potenciálne zostať nepovšimnuté. Je však nepopierateľné, akú drastickú zmenu to môže mať na estetiku vášho vozidla. To len ďalej potvrdzuje dôvod, prečo je vždy skvelý nápad zrenovovať si kolesá. Možno sa domnievate, že len tínedžer pracujúci na svojom prvom aute by si mohol želať renováciu kolies, ale nemôžete byť ďalej od pravdy.

Najlepšia farba na kolesá

Predtým, ako boli špičkové striekacie zariadenia a moderné farby dostupné bežnému spotrebiteľovi, ak ste chceli zrenovovať kolesá, museli ste vyhľadať pomoc profesionála. Zveriť renováciu kolies profesionálovi je pomerne nákladné. Ak teda chcete ušetriť nejaké peniaze a pritom mať na kolesách úžasný povrch, skúste sa tejto úlohy zhostiť sami.

Samostatná renovácia kolies vám ušetrí peniaze a poskytne vám novú zručnosť. Ďalšou výhodou bude, že si môžete namiešať presne takú farbu, akú potrebujete, a nastriekať ju presne podľa vašich predstáv. Chceli by ste lesklú povrchovú úpravu, ktorá sa leskne pri vystavení slnečnému svetlu? Možno chcete matnú farbu s jemným prelivom? To všetko je možné a ešte viac!

Jediným obmedzením je vaša predstavivosť a všetko, čo si to vyžaduje, je dobrá príprava, trochu voľného času a trpezlivosti. Nesnažte sa proces urýchliť.

Viacfarebné lakované kolesá

Najlepšia farba v spreji na disky a kolesá

Existuje mnoho výrobkov, ktoré všetky tvrdia, že sú ideálnou voľbou na striekanie farby na disky a kolesá, ale sú to naozaj tak? Pri výbere farby na ráfiky, ktorú chcete použiť na svoje vozidlo, je potrebné zohľadniť mnoho aspektov. Patrí medzi ne farebná rozmanitosť, kvalita priľnavosti, cena a stav, pre ktorý je farba klasifikovaná.

Celkovo najlepší: RUST-OLEUM Automobilová vysokoúčinná farba v spreji na kolesá

Rust-Oleum je značka, ktorá je na trhu už dlho - presne 100 rokov! Ako značka sa prispôsobila dobe a vyrába produkty s využitím najnovších technologických pokrokov.

Táto vysokoúčinná farba na kolesá v spreji pre automobilový priemysel je celkom pôsobivý výrobok, ktorý vám poskytne skvelú priľnavosť, ohromujúci povrch a dlhotrvajúcu ochranu, a to všetko za celkom dobrú cenu. Farba na kolesá Rust-Oleum sa od ostatných ponúk na trhu líši svojou olejovou receptúrou, ktorá superrýchlo schne a jej úplné vytvrdnutie trvá len 10 minút. Vďaka tomu nebudete musieť dlho čakať medzi nanesením jednotlivých vrstiev.

Po úplnom zaschnutí farby na kolesá Rust-Oleum vám zostane povrch odolný proti poškriabaniu a nárazom. To znamená, že vašim novo natretým diskom nehrozí poškriabanie od kamienkov, ktoré lietajú na ceste, ani žiadne iné nešťastie.

Tento výrobok vám zanechá lesklú povrchovú úpravu najvyššej kvality. Bohužiaľ, nevýhodou je, že táto farba je dostupná len v jednej farbe, v oceľovej gunmetalovej, čo nemusí byť vzhľad, o ktorý máte záujem.

Na druhej strane je táto farba veľmi univerzálna, pretože sa dá použiť na takmer akýkoľvek kovový povrch automobilu a poskytne vám rovnakú úroveň povrchovej úpravy. Ak sa chystáte nastriekať blok motora, odporúčame vám použiť niečo odolnejšie, napríklad vysokoteplotnú emailovú farbu.

Najvšestrannejší: PLASTIKOTE Black Truck Bed Liner (Čierna vložka do ložnej plochy nákladného vozidla)

Hoci väčšina výrobkov je určená len na jednu vec a zvyčajne sú pomerne drahé, na trhu sú niektoré výrobky, ktoré sú pomerne univerzálne. Tieto výrobky vám ponúkajú dobre využiteľnú možnosť pre vysoko tolerantné striekanie. Tento konkrétny výrobok je jedným z nich, a to bez šialenej cenovky, ktorú by ste očakávali pri kvalitných farbách.

Hoci sa tento výrobok predáva ako obklad na lôžka nákladných vozidiel, možno ho úspešne použiť na akýkoľvek povrch, ktorý by mohol byť vystavený pravidelnému odieraniu a nárazom. Nech už týmto výrobkom natriete akýkoľvek povrch, môžete si byť istí, že je dobre chránený. Túto farbu v spreji možno použiť na rôzne povrchy a vytvára povrchové trenie, ktoré zlepšuje priľnavosť, takže je ideálna na použitie na zábradlia, ručné náradie, športové náradie a povrchy v kúpeľni.

Je dôležité poznamenať, že tento výrobok vám neposkytne povrchovú úpravu s leskom. Výsledkom bude matný povrch. Získate tak hladké línie, ktoré zvýraznia prirodzené línie kolies auta a zároveň ich stlmia.

Pozitívnym aspektom je, že sa nebudete musieť starať o to, aby boli vaše kolesá celkom čisté, ako keby ste použili lesklejší lak, pretože v porovnaní s inými lakmi veľmi dobre skryje škrabance, špinu a nečistoty. Je to vďaka matnému povrchu.

Zo všetkých farieb v spreji na autá, s ktorými sme sa stretli, je táto najvýhodnejšia cenovo. Ak vezmeme do úvahy jej schopnosť odolávať záťaži a jej všestrannosť, myslíme si, že je to skvelý výrobok, ktorý si môžete kúpiť, ak dúfate, že dosiahnete rafinovaný a zároveň výrazný vzhľad vašich kolies.

Najlepšia povrchová úprava: DUPLI-COLOR Silver Wheel Coating

Zo všetkých farieb, o ktorých sme písali, vám tento výrobok nepochybne ponúka najlepšiu povrchovú úpravu. Spoločnosť Dupli-Color vyrába rôzne farby a táto farba na disky je len jednou z ich ponúk. Farby dostupné v tomto sortimente vám ponúkajú farbu so sýtym základom, ktorá je nádherná od druhej sekundy po nanesení. Výrobky spoločnosti Dupli-Color možno použiť na celý rad predmetov vrátane námorných plavidiel, domácich úprav a motorových vozidiel.

Spoločnosť Dupli-Color v priebehu rokov len rástla a rástla, jej skúsenosti v tomto odvetví sú stále väčšie a čím viac sa rozširuje jej sortiment, tým kvalitnejšie výrobky vyrába.

Tento konkrétny výrobok vám ponúka povrchovú úpravu, ktorá je takmer reflexná a zrkadlová, a má najvyššiu kvalitu ako chrómová farba na disky. Skvelé je, že tento výrobok vám ponúka nielen povrchovú úpravu najvyššej kvality, ale poskytuje aj ochranu pred poškodením nárazom a odieraním.

Ak jednoducho striekaš novú sadu diskov alebo chceš zrenovovať svoje poškodené disky, Dupli-Color ti ponúka produkt, ktorý môžeš použiť na kompletné zrenovovanie diskov alebo v prípade potreby len na niekoľko retušovacích úprav. Môžete si byť istí, že bez ohľadu na rozsah potrebnej práce vám zostane úžasný ochranný povrch.

Tento výrobok tiež netrvá príliš dlho, kým zaschne medzi jednotlivými vrstvami, pričom čas schnutia je len pol hodiny. To znamená, že môžete naniesť toľko vrstiev, koľko si želáte, bez toho, aby ste medzi jednotlivými vrstvami museli čakať hodiny na úplné zaschnutie.

Ďalšou výhodou tohto výrobku je, že bude dobre fungovať na takmer každom kovovom povrchu. Možno nie je taký univerzálny ako PlastiKote, umožní vám však aplikovať chrómový povrch prakticky na čokoľvek, čo chcete. Vďaka tomu je ideálnou voľbou ako chrómová farba na disky.

Musíme však poznamenať, že hoci vám tento výrobok poskytne najlepšiu povrchovú úpravu, je to, bohužiaľ, najdrahšia možnosť z produktov, ktoré sme spomenuli.

Odlupujúca sa farba v spreji: Stojí to za to?

Venovali sme sa tomu, ktoré sú najlepšie farby, ktoré môžete použiť na striekanie farby na disky a kolesá. Mohlo by vás zaujímať niekoľko metód, ktoré sú alternatívnymi možnosťami použitia na renováciu vašich diskov. Jednou z cenovo dostupnejších možností, hoci je menej rozšírená, je použitie odlupovateľnej farby v spreji na renováciu kolies vášho vozidla.

O odlupovateľnej farbe v spreji ste už možno počuli pod jedným z jej ďalších názvov - pogumovaná farba v spreji alebo "Plastidip".

Tento druh farby je polotrvalý náter, ktorý nanesiete na existujúcu farbu farby kolies vozidla bez toho, aby ste ich museli najprv opískovať alebo obrúsiť. Látka po nanesení vytvára odolný povlak, ktorý poskytuje ochranu pred väčšinou primeraných foriem oderu a nárazov. Zároveň vám však ponúka možnosť odstránenia, keď budete potrebovať kolesá vymeniť alebo ak budete chcieť použiť inú farbu.

Lakované disky a kolesá

Možno sa čudujete, že ak je táto možnosť, prečo by ste mali používať farbu? Pogumovaná farba je oveľa lacnejšia, ale stále je to pomerne nový výrobok na trhu. Je tiež dostupná len v matných farbách, čo výrazne obmedzuje vaše možnosti výberu.

Okrem toho sa môže pomerne ťažko aplikovať, najmä ak ste s ňou nikdy predtým nepracovali. Bohužiaľ, ak to s nanášaním výrobku preženiete, nanesiete ho nesprávne alebo vytvoríte nežiaduce striekanie, pri aplikácii tohto výrobku si úplne zničíte obrobok. Odporúčame vám, aby ste si používanie výrobku precvičili skôr, ako ho začnete nanášať na kolesá.

Napriek tomu, že je farba odstrániteľná, môže trvať určitý čas, kým ju odstránite. Práca s výrobkom si vo všeobecnosti bude vyžadovať veľa úsilia. Pri lakovaní diskov pomocou pogumovanej farby budete potrebovať určitú úroveň zručnosti.

Ak ste už niekedy predtým pracovali s farbou v spreji, potom nebude krivka učenia taká strmá a bude vám trvať len niekoľko hodín, kým sa dopracujete k technike a budete môcť začať nanášať farbu na kolesá.

Keď viete, čo viete, otázka stále znie, či to stojí za to, alebo nie? To všetko závisí od toho, čo chcete od lakovania diskov získať. Plánujete jazdiť v teréne alebo parkovať svoje vozidlo kdekoľvek, kde sú neustále prítomné mierne korozívne materiály, potom vám odporúčame nepoužívať pogumovanú farbu v spreji. Taktiež by ste sa mali vyvarovať dotyku naneseného výrobku s miernym rozpúšťadlom alebo mastnými rukami.

Odlupovateľná farba na ráfiky

Pri použití tohto typu farby je pomerne jednoduché opraviť škvrny. Pokiaľ nie ste zmierení s tým, že budete musieť neustále opravovať kolesá, neodporúčame vám, aby ste svoje kolesá podrobili skúške rukavicou, aby ste otestovali ich "kovovosť".

Ak vám to pomôže pri rozhodovaní, keď nanesiete odlupujúcu sa farbu s primerane silnou vrstvou, môže vydržať zhruba štyri roky a počas tohto obdobia si bude vyžadovať minimálnu alebo žiadnu údržbu. Keď budete mať pocit, že je čas na novú farbu alebo že farba dosiahla koniec svojej životnosti, jednoducho ju odlúpnete a začnete odznova.

Niektorí ľudia si možno myslia, že používanie odlupovateľnej farby sa neoplatí, pretože bežná farba vydrží podstatne dlhšie, ak sa o ňu dobre staráte. Na druhej strane je pogumovaná farba oveľa lacnejšia a ak si to rozmyslíte, môžete ľahko zmeniť farbu.

Výber výrobku, ktorý použijete, je nakoniec na vás. Chcete použiť výrobok, ktorý ponúka kvalitnú povrchovú úpravu, ktorá dlho vydrží, ale je náročná na údržbu a stojí veľa. Alebo by ste chceli povrchovú úpravu, ktorá je odnímateľná, cenovo dostupnejšia, nemá takú dlhú životnosť a dá sa kúpiť len v obmedzenom množstve farieb. Je to na vás!

Na čo si dať pozor pri výbere farby v spreji na kolesá

Na aké vlastnosti by ste sa mali zamerať pri výbere farby v spreji na disky? Pri lakovaní s daným materiálom existujú vlastnosti, ktoré musíte brať do úvahy. Magnetické kolesá, disky, ráfiky, nech už ich nazývate akokoľvek, sú primárne vyrobené z dvoch materiálov.

Zliatinové disky zvyčajne nájdete na novších modeloch automobilov a staršie automobily majú oceľové disky. Mali by ste si preto vybrať farbu, ktorá je kompatibilná s týmito materiálmi alebo ktorá bola špeciálne navrhnutá na použitie na ráfiky automobilov.

Lakované ráfiky a pneumatiky

Pokiaľ ste sa nerozhodli, že si chcete sami natrieť svoje multimiliónové auto s karbónovými diskami, čo si však podľa nás nemyslíte, mali by ste si vybrať farbu, ktorá je klasifikovaná pre tieto kovy.

Po výbere typu farby, ktorú sa chystáte použiť, sa budete musieť pozrieť na farby, ktoré sú k dispozícii v sortimente tejto farby.

Pri lakovaní kolies budete musieť hľadať špecifickú štruktúru, tón a prítomnosť vybranej farby. Takže výber správnej rovnováhy medzi výberom farieb v danej značke a kvalitou priľnavosti je dôležitý, najmä preto, že so svojím výberom budete musieť nejaký čas žiť. Nakoniec sa chcete pozrieť na to, aký typ povrchovej úpravy budete mať po aplikácii výrobku.

Ráfiky lakované sprejom

Na YouTube je k dispozícii množstvo kanálov a fór, ktoré zarábajú na testovaní najväčších a najnovších značiek pre domácich majstrov, a hoci to môže byť len na obrazovke, mali by vám tieto platformy poskytnúť slušnú predstavu o tom, ako bude povrchová úprava vyzerať. Prípadne, ak ste si zakúpili farbu v obchode, môžu mať k dispozícii vzorku aplikácie, ktorú si môžete pozrieť (niektoré značky ich dodávajú na účely vystavenia v predajni).

Výber farby v spreji bude závisieť od vášho rozpočtu a od toho, aký typ povrchovej úpravy chcete dosiahnuť.

Ako nastriekať farbu na kolesá

Teraz sa dostávame k zábavnej časti. Predtým, ako budeme môcť začať, budete potrebovať niekoľko položiek. Ak si zabezpečíte, že budete mať po ruke všetky potrebné nástroje, ušetríte si behanie, keď budú vaše kolesá napoly nastriekané. Budete potrebovať tieto materiály:

  • Rukavice
  • Čistiaci prostriedok na kolesá
  • Filtrovaná maska
  • Drôtenú kefu
  • Plachta na zakrytie podlahy
  • Brúsny papier (superjemný)
  • Priehľadná plastová fólia
  • Oceľová vlna
  • Tesniaca páska
  • Alkohol na trenie

Príprava pracovného priestoru

Polovicu procesu, pokiaľ ide o striekanie kolies, strávite prípravou a čistením pracovného priestoru. Na to budete potrebovať priestor na prácu, ktorý je dobre vetraný, ale nie príliš vetraný, pretože nechcete, aby vám sem fúkal prach a piesok a rozbiehal kolesá.

Stánok na striekanie na lakovanie ráfikov

Ak pri lakovaní kolies pracujete na zemi, budete potrebovať plachtu alebo noviny, ktoré položíte, aby vám po dokončení nezostali na podlahe náhodné polkruhy. Ak lakujete kolesá zavesené na reťazi alebo stojane, stále budete musieť položiť plachtu alebo noviny a zabezpečiť, aby kolesá neboli zavesené v blízkosti nejakej podpery, napríklad steny, na ktorej by sa mohli náhodne ocitnúť s farbou.

Keď je váš pracovný priestor pripravený, zhromaždite všetky svoje nástroje spolu na jednom mieste. Odporúčame vám, aby ste všetky nástroje zhromaždili na strane vašej dominantnej ruky, aby ste na ne ľahko dosiahli a vaša druhá ruka potom mohla voľne manipulovať s uhlom kolieska podľa potreby. Nakoniec sa uistite, že používate masku, ktorá je klasifikovaná na prácu s týmito typmi farieb, a že vaše ruky sú dostatočne chránené rukavicami.

Demontáž ráfikov

Aby ste mohli ráfiky natrieť, budete ich musieť z vozidla demontovať. Na vykonanie tejto úlohy typu "urob si sám" budete potrebovať základné automobilové znalosti. Ak je to prvýkrát, čo lakujete ráfiky svojho auta, odporúčame vám vyhľadať pomoc namiesto toho, aby ste sa o to pokúšali sami po jednoduchom zhliadnutí návodu na YouTube.

Vaša bezpečnosť musí byť prioritou! Pri demontáži všetkých štyroch kolies vášho vozidla sa pred demontážou kolies uistite, že je vaše vozidlo bezpečne umiestnené na zdviháku alebo zdviháku v závislosti od toho, čo máte k dispozícii.

Odstránenie kolesa pomocou zdviháka

Po demontáži kolies ich chcete umiestniť vnútornou stranou smerom k zemi (je to potrebné bez ohľadu na to, či budete kolesá zavesovať alebo nie). Dbajte na to, aby bol medzi kolesami dostatočný priestor, aby sa vám nestalo, že pri práci s kolesami o ne zakopnete.

Čistenie kolies

Hoci to nie je nevyhnutnosť, v prípade, že máte elektrickú umývačku, bude tento krok oveľa jednoduchší. Bez ohľadu na to, či ho máte alebo nie, budete musieť pred začatím práce použiť na kolesá odmasťovač. Odmasťovač naneste na povrch kolies, ako aj na ich vnútornú časť. Nechajte odmasťovač pôsobiť na kolesá po dobu odporúčanú výrobcom.

To, že odmasťovač vykonal svoju prácu, zistíte, keď sa mazivo zdvihne v akejsi pene. Tú môžete ľahko zotrieť čistou handričkou. Po skončení odstraňovania odmasťovača vezmite handru, naneste na ňu trochu mydla a použite ju na odstránenie všetkých odolných škvŕn, ktoré mohli zostať.

Umyte ráfik pred lakovaním

Môžete použiť elektrickú umývačku, aby ste kolesá ešte raz vyčistili, ale ak ju nemáte, budete musieť vziať špongiu a pustiť sa do práce. Predtým, ako prejdete k nasledujúcemu kroku, sa uistite, že v priehlbinách kolies nezostali žiadne zatúlané čiastočky.

Odstránenie nedokonalostí na kolesách

Tento krok si vyžiada najviac úsilia a tvrdej práce. Povrch musí byť hladký skôr, ako ho začnete lakovať. Je veľká pravdepodobnosť, že disky majú na sebe triesky alebo dokonca oxidáciu, ak boli v aute už nejaký čas. Pomocou drôtenej kefy môžete odstrániť všetok prach alebo triesky, ktoré sa môžu nachádzať na povrchu kolies.

Príprava ráfikov na striekanie

Keďže ide o štyri kolesá, tento proces môže chvíľu trvať. na urýchlenie môžete použiť nástavec drôtenej kefy na ručnej vŕtačke, pretože vám ušetrí čas a energiu!

Po dokončení odstraňovania všetkých miest hrdze môžete na tieto miesta použiť jemný brúsny papier. Uistite sa, že sú v jednej rovine so zvyškom povrchu kolesa. Môže to chvíľu trvať, pretože uhol niektorých týchto miest môže byť ťažko dosiahnuteľný. Po nanesení farby nebudú na povrchu kolesa žiadne nezrovnalosti.

Odstránenie hrdze pre maľovanie ráfikov

Po dokončení odstraňovania všetkých miest na všetkých štyroch kolesách môžete použiť oceľovú vlnu. Brúsny papier môže povrch dosť poškriabať, takže pomocou oceľovej vlny môžete povrch vyhladiť skôr, ako začnete s ďalším krokom.

Tieto kroky nechcete uponáhľať, pretože potom sa vám stane, že povrch kolies bude mať pri nanášaní farby rôznu štruktúru.

Príprava a pokrývanie kolies

Napriek tomu, že kolesá sú vyrobené z kovovej zliatiny, nebudete používať štandardný základný náter na kov. V tejto fáze budete potrebovať alkohol/spirit.

Pred nanesením akéhokoľvek alkoholu na povrch kolies použite vodu na umytie kolies. Nechajte kolesá zaschnúť a znovu ich skontrolujte. Keď ste spokojní, že ste z povrchu kolesa odstránili všetky nedokonalosti, môžete použiť čistú špongiu alebo handričku na nanesenie liehu.

Základný náter na ráfiky a kolesá

Pri tejto časti procesu budete musieť mať na sebe rukavice a masku, pretože chemikálie môžu spôsobiť určité nepríjemné pocity a trochu vás omámiť. Po nanesení liehu by ste mali použiť plast a maliarsku pásku na zakrytie stien pneumatiky.

Príruby, ktoré prekrývajú pneumatiku, sa nesmú zakrývať, radšej umiestnite plast pod túto prírubu a prelepte ju páskou. Tým sa zabezpečí, že celý okraj ráfika bude odkrytý, ale nebude mať stenu pneumatiky. Toto bude potrebné vykonať na všetkých štyroch kolesách, kým budete môcť prejsť k ďalšiemu kroku.

Odmaskovanie pneumatík na natieranie ráfikov

Základný náter a lakovanie kolies

Posledným krokom v procese prípravy kolies pred začatím nanášania farby je základný náter povrchu. Na kolesá budete musieť naniesť niekoľko vrstiev základného náteru, aby ste zabezpečili dostatočnú priľnavosť a hladký povrch pri nanášaní farby.

Pri nanášaní základného náteru stojte v strednej vzdialenosti a uistite sa, že základný náter je nanesený na všetky zákutia kolies. Ak máte kolesá so zložitými detailmi, venujte aplikácii základného náteru zvýšenú pozornosť. Chcete naniesť dve alebo tri vrstvy základného náteru a pred nanesením ďalšej vrstvy nechajte každú vrstvu zaschnúť. Ak si nie ste istí časom potrebným na zaschnutie, môžete si jednoducho pozrieť pokyny výrobcu.

Maľovanie ráfikov farbou v spreji

Po úplnom zaschnutí základného náteru skontrolujte kolesá a pred pokračovaním v procese skontrolujte, či sa na povrchu nenachádzajú žiadne zatúlané častice.

Vezmite si vybranú farbu v spreji na autá a postupujte podľa pokynov výrobcu, aby ste zistili, ako ju treba pripraviť. Postavte sa do dostatočnej vzdialenosti od kolies a začnite ich striekať rovnomerným, neprerušovaným prechodom cez koleso.

Lakovanie diskov a kolies sprejom

Rovnomernosť a vzdialenosť pri každom prejazde sú veľmi dôležité, pretože nedostatok jedného z nich bude mať za následok stekanie farby. Ak by farba stekala, bude to pre vás znamenať viac práce, pretože budete musieť problém odstrániť. Pri nanášaní farby dbajte na to, aby boli vnútorné priehlbiny kolesa úplne pokryté, vrátane oblastí, ktoré vidíte len z boku. Po každom nátere budete musieť skontrolovať každé koleso, aby ste sa uistili, že boli pokryté všetky oblasti.

Ak chcete určiť, koľko času je potrebného na zaschnutie jednotlivých vrstiev, pozrite si pokyny výrobcu. Po dokončení nanášania farby a úplnom zaschnutí všetkých vrstiev môžete pred opätovnou montážou kolies odstrániť maliarsky plast a ochrannú pásku. Tento návod na lakovanie kolies vám poskytne najlepšie výsledky a ušetrí vám veľa zbytočnej práce navyše.

Teraz, keď už viete, čo je potrebné pri hľadaní najlepšej farby na kolesá, ako skontrolovať kolesá, aby ste zistili, či nie sú poškodené, prečo sa môžete rozhodnúť pre renováciu kolies, ako najlepšie postupovať pri konečnej úprave kolies a aké sú najlepšie farby na kolesá dostupné na trhu, je čas, aby ste svoje nové vedomosti otestovali a začali. Nezabudnite vykonať potrebné bezpečnostné opatrenia. Noste správny bezpečnostný výstroj, pracujte v priestore s dostatočným vetraním a zabezpečte, aby bolo vozidlo pri vyvýšení bezpečné.

Často kladené otázky

Mám si kúpiť nové disky alebo si ich mám nalakovať?

Všetko závisí od toho, aké môžu byť vaše konečné ciele. Ak vaše súčasné disky vykazujú opotrebenie a majú najazdené značné množstvo kilometrov, možno je čas na ich výmenu. Stojí za zmienku, že ak sa vaše disky dajú zachrániť, je lacnejšie ich zušľachtiť ako vymeniť.

Má farba v spreji na diskoch dlhú životnosť?

Ak sa lak na ráfiky v spreji vykoná správne, vydrží dlho. Trik spočíva vo výbere vysokokvalitnej farby v spreji, ktorá sa použije na disky, a v zabezpečení potrebných príprav pre každé koleso pred začatím striekania. Zabezpečenie dôvery vo svoju techniku a vykonanie potrebnej prípravy bude znamenať, že nakoniec získate najkvalitnejší povrch, ktorý dlho vydrží.

Môžete lakovať kolesá striekaním?

Áno, ak si dáte načas a zameriate sa na potrebné prípravy, budete môcť lakovať kolesá. Budete potrebovať farbu, ktorá bola vyvinutá na použitie na kolesá automobilov. Budete tiež potrebovať príslušné nástroje na prácu a zabezpečiť, aby boli vaše povrchy primerane pripravené.


avatar
Redaktor

S epoxidom pracujem už viac ako 15 rokov.